Menu
 • Menu

  Lokale użytkowe – dlaczego warto w nie inwestować?

  Obecność lokali użytkowych przy projektowaniu i budowie nowoczesnych osiedli mieszkaniowych to już standard. Ich popularność rośnie nie tylko ku zadowoleniu przedsiębiorców, ale także okolicznych mieszkańców. W końcu na ich istnieniu zyskują obie strony. Zakup takiej przestrzeni może okazać się udaną inwestycją. Jakie korzyści przemawiają za wyborem lokalu usługowego?

  Lokale użytkowe

  Miejsce na rozwój lokalnego biznesu

  Rozpoczęcie własnej działalności to nie tylko odpowiedni biznesplan, dobry produkt czy usługa – kluczową rolę odgrywa tu lokalizacja. Dotyczy to zwłaszcza małych przedsiębiorstw z zasięgiem lokalnym. Wybierając lokal usługowy w Warszawie, chcemy mieć pewność, że jego położenie przyciągnie także potencjalnych nabywców z okolicy. To ogromna szansa na zyskanie stałego grona klientów, a co za tym idzie, dalszy rozwój działalności. Inwestycje w nieruchomości są uważane za jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na lokowanie swoich oszczędności. Zarówno mieszkania, jak i lokale usługowe zyskują z roku na rok zyskują na wartości. Nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Zamiast więc przetrzymywać pieniądze na koncie w banku, warto włożyć je w właśnie w nieruchomości. I połączyć inwestycję z prowadzeniem własnego biznesu.

  Odpowiedź na potrzeby mieszkańców

  Ważnym aspektem przy wyborze miejsca pod lokal użytkowy jest to, w jaki sposób konkretny biznes może odpowiadać na potrzeby mieszkańców. To doskonałe miejsce na rozpoczęcie działalności takich jak salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet stomatologiczny itp. Czasem decydują się na to również instytucje finansowe, w tym banki tworzące mniejsze oddziały, restauratorzy i sieci sklepów. Dlaczego? Niemal natychmiastowo zwracają na siebie uwagę mieszkających w okolicy osób. Po co jeździć do dentysty przez pół miasta, skoro jeden jest tuż za rogiem? Najpotrzebniejsze zakupy można też zrobić w osiedlowym, dobrze wyposażonym sklepie. Takie rozwiązanie to przede wszystkim oszczędność czasu, a jak wiemy dziś, to dla wielu z nas najcenniejsza waluta. W przypadku warszawskich lokali usługowych w 19. Dzielnicy dodatkowym atutem jest lokalizacja blisko stacji metra Rondo Daszyńskiego – w biznesowym centrum stolicy.

  Lokal dopasowany do potrzeb

  Lokale użytkowe to także doskonałe warunki pod względem metrażu. Pomieszczenia są dopasowane do prowadzenia różnego rodzaju działalności. Znajdują się tam wszystkie niezbędne pomieszczenia – zaplecze oraz pomieszczenia sanitarne. Dostępne lokale są zróżnicowane pod względem metrażu, a w razie potrzeby deweloperzy dają możliwość łączenia pomieszczeń i ingerowania w ich układ według potrzeb. Dla właścicieli restauracji ważną informacją będzie możliwość zaaranżowania antresoli. Przestrzenie są nie tylko praktyczne, ale i efektowne – przeszklone witryny ukazują wnętrze i sprawiają, że lokal wygląda nowocześnie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.