Menu

Menu

Łódź najlepszym miastem dla biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej

W tegorocznym rankingu Business-Friendly Perception Index Łódź okazała się najatrakcyjniejszym miastem dla biznesu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Wyprzedziła m.in. Pragę, Lubljanę, Budapeszt i Kijów.

Ranking Business-Friendly Perception Index (B-FPI) opracowuje od 2019 roku platforma Emerging Europe. Jej specjalizacją jest tematyka ekonomiczna, zwłaszcza gospodarka tzw. rynków wschodzących w Europie Centralnej, Wschodniej, Południowo-Wschodniej oraz na południowym Kaukazie.

Zwycięskie miasto w plebiscycie EE wyłoniło jury składające się z ponad stu ekspertów gospodarczych spośród 100 miast Europy Środkowej i Wschodniej powyżej 200 tys. mieszkańców. − Łódź jest pierwszym miastem w Polsce, które − poza Warszawą − otrzymało tę nagrodę − powiedział Andrew Wrobel, założyciel Emerging Europe i koordynator B-FPI.

Poza pierwszym miejscem w B-FPI Łódź zwyciężyła również w dwóch z ośmiu kategorii: tzw. klimat biznesowy i wsparcie władz lokalnych − poinformował na stronie EE Craig Turp-Balazs.

Źródło informacji: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.