Menu
 • Menu

  Literackie marzenie

  Wiele osób przechodziło w swoim życiu etap, kiedy pisali swoje spostrzeżenia, plany czy myśli w pamiętnikach. Stało się to ich pasją i zaczęli pisać na szerszą skalę. Oczywiście jeśli jest to hobby, a mamy pracę przysłowiowo z innej bajki i jeśli nie chcemy jej porzucać ze względu na zarobki to można kontynuować swoją pasję jako dorywczy copywriter.

  Literackie marzenie

  Agora słów

  Idealnym sposobem na rozwijaniu swoich umiejętności literackich nie musi być wcale pisanie do przysłowiowej szufladki. W XXI wieku istnieje wiele portali dla pisarzy. Zapotrzebowanie na teksty reklamowe, recenzje czy wpisy na blogi jest ogromne. Praca jako copywriter może stać się drugim dochodem, który przy skrupulatnej pracy może znacznie powiększać zasób naszego portfela. Oczywiście jest to pisanie w większości niszowych tekstów, w dodatku za niezbyt duże kwoty, ale z całą pewnością dla pasjonatów pióra może skutkować znacznym rozwinięciem poziomu swojej erudycji.

  Pisać każdy może, trochę lepiej czy trochę gorzej

  Parafrazując słowa piosenki „Śpiewać każdy może” należy stwierdzić fakt, że powszechne i systematyczne pisanie rozwija inteligencje i pozytywnie wpływa na zakres słów pisarza. Ciekawostką jest, że jedną z najczęściej odwiedzanych witryn internetowych przez niego podczas pracy są strony z synonimami. Dobrze pisać nie da się nauczyć, tak twierdzi zdecydowana większość pisarzy. Nie istnieje żaden schemat pisania czy zasady. Jedynym sposobem, aby rozwijać swój poziom piśmiennictwa jest samo chwytanie za przysłowiowe pióro. Żeby dobrze zilustrować ten przykład należy sobie wyobrazić szkołę. Najlepiej piszą dzieci, w których domach istnieje powszechna kultura pisania i same najmłodsze pokolenie często pisze, Nie jest ważne co, ale że nie zaprzestaje procesu nauki pisma. Bardzo ważnym czynnikiem, wpływającym na poziom klecenia słów jest samo czytanie książek. Podczas tej czynności mózg zapamiętuje poszczególne zwroty, styl, w którym jest pisana książka i przyswaja je, tworząc własny odmienny sposób pisania danej osoby.

  Wyjście z ukrycia

  W Polsce według badań Biblioteki Narodowej co roku zostaje „wydane na świat” około 36 tysięcy tytułów książek. Większość z nich, jak się można domyślać jest wydawana przez wydawnictwa. Niewielki odsetek stanowią wydane książki przez osoby całkowicie samodzielne finansowo i uniezależnione od branży wydawniczej. Opublikowanie własnej książki nie musi być jednak takie trudne i nie musi wymagać poświęcenia na ten cel znacznej kwoty gotówki. O tym jak wydać własną publikację i o zaletach i wadach samodzielnego czy też poprzez wydawnictwo opublikowania dzieła można dokładniej zgłębić na stronie https://skupszop.pl/blog/jak-wydac-wlasna-ksiazke. Wiele osób ukrywa swój talent przed całym światem w obawie niezrozumienia przez bliskich czy też kpin. Poezja jest najpiękniejszym źródłem pisanym jakie tylko może wydać na świat człowiek. Ta forma literatury jest najdelikatniejsza, ale zarazem jest wolna od wszelkich sztampowych ram, zakazów i zasad.

  To w jaki sposób ktoś pisze jest uwarunkowane tylko i wyłącznie jego naturą, przeżytymi sytuacjami w życiu tzw. wydarzeniami losowymi szerzej opisanymi we „Wstępie do Psychoanalizy” Sigmunda Freuda. Pisanie powinno i jest powodem do dumy dla każdego pisarza. Nawet jeśli jest on dyrektorem banku czy też listonoszem. Należy pokazywać swoje uczucia, bo jest to najpiękniejsze co może okazać człowiek drugiemu człowiekowi; serce. Wydanie własnej publikacji, tomiku wierszy jest marzeniem wielu ludzi. Według powiedzenia marzenia są po to, żeby je spełniać, dlatego nie pozostaje nic oprócz wydania swoich małych arcydzieł.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *