Menu
 • Menu

  Leczenie paradontozy ochota

  Paradontoza to choroba, która tak naprawdę nie jest dobrze znana Polakom, choć wielu na nią cierpi. Wiele osób myśli, że jest ona uwarunkowana genetycznie i nic już nie można zrobić, aby jej uniknąć.

  Higiena przede wszystkim

  Początki paradontozy biorą się przede wszystkim z niewystarczającej higieny jamy ustnej, a także z powodu zbierającego się na zębach kamienia nazębnego. Pamiętać należy, że zęby powinno się myć po każdym posiłku, a jeżeli nie ma takiej możliwości, to przynajmniej dwa razy dziennie. Nawet najdokładniejsza jednak higiena nie pokona kamienia nazębnego, dlatego dwa razy w roku powinno się dokonywać zabiegów skalingu i piaskowania w gabinecie dentystycznym, aby usunąć zalegający kamień i oczyścić zęby. Odkładający się kamień jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii chorobotwórczych, dlatego należy pamiętać o jego regularnym usuwaniu.

  Kiedy podejrzewać paradontozę?

  Nasz niepokój powinny wzbudzić niektóre objawy, takie jak: krwawienie z dziąseł przy ich myciu, a często także w trakcie gryzienia twardych pokarmów; zaczerwienienie i obrzmienie dziąseł, nadwrażliwość na gorące i zimne pokarmy, chwianie się zębów oraz nieprzyjemny oddech. Jeżeli zauważysz u siebie choć jeden z tych objawów, warto wówczas skonsultować się z dentystą. Leczenie paradontozy ochota jest bowiem skuteczniejsze wówczas, gdy zostanie podjęte od razu po zauważeniu pierwszych objawów choroby.

  Czym może grozić zaniechanie leczenia?

  Leczenie paradontozy jest niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu naszych zębów. Jeżeli zbagatelizujemy pierwsze objawy tej choroby i zgłosimy się do stomatologa dopiero, gdy nasilą się one do tego stopnia, że uniemożliwią nam normalne funkcjonowanie, wówczas może się okazać, że niezbędne będzie leczenie chirurgiczne. Jest to kolejny argument za tym, by zgłosić się do stomatologa jak najszybciej po zaobserwowaniu pierwszych objawów. Paradontoza jest bowiem chorobą, którą da się skutecznie wyleczyć, jednak im bardziej jest zaawansowana, tym bardziej skomplikowany będzie także proces leczenia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *