Menu

Menu

Kredyt na 50 tysięcy – na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Dobry kredyt gotówkowy powinien harmonijnie łączyć uniwersalne korzyści z indywidualnymi profitami, które odpowiadają na konkretne potrzeby kredytobiorcy. Jak znaleźć ten jedyny? Sprawdźmy.

kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych produktów finansowych dostępnych w ofercie większości banków. Ogrom dostępnych na rynku ofert może więc przyprawić o istny zawrót głowy. Zwłaszcza osobę, która nigdy wcześniej nie sięgała po zewnętrzne źródło finansowania i nie ma w tej materii żadnego doświadczenia. Zanim wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu na 50 tysięcy, krótko omówimy jego specyfikę.

Czym jest kredyt gotówkowy i kto może po niego sięgnąć?

Kredyt gotówkowy to kredyt bankowy wypłacany zazwyczaj jednorazowo na rachunek bankowy kredytobiorcy. Pozyskane z niego środki możesz przeznaczyć na dowolny cel: wakacyjny wyjazd, remont kuchni czy sfinansowanie letniego obozu dziecka. W przeciwieństwie do kredytu samochodowego czy hipotecznego, o przeznaczeniu kredytu nie musisz informować banku. Nawet jeśli po otrzymaniu środków zmienisz plany, nie poniesiesz z tego tytułu żadnych konsekwencji. Spłata kredytu gotówkowego następuje z reguły w miesięcznych ratach przez okres kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy.

Wymagania w stosunku do kredytobiorców w zależności od banku mogą kształtować się w odmienny sposób. Jako niepisany standard warto przyjąć, że dodatkowe środki może otrzymać osoba:

  • pełnoletnia,
  • dysponująca pełną zdolnością do czynności prawnych
  • posiadająca dowód osobisty, numer PESEL oraz wymaganą przez bank zdolność kredytową. Ta zależy m.in. od wieku, kwoty finansowania, wysokości i źródła dochodu czy kwoty miesięcznych zobowiązań finansowych.

Kredyt 50 tysięcy – 4 kwestie, na które warto zwrócić uwagę

Aby sięgnięcie po kredyt 50 tysięcy okazało się strzałem w dziesiątkę, warto znaleźć ten, który harmonijnie połączy uniwersalne korzyści z indywidualnymi profitami, które odpowiedzą na konkretne potrzeby kredytobiorcy. Pierwszym krokiem do osiągnięcia takiego celu jest porównanie dostępnych na rynku ofert. Oto 4 kwestie, na które warto zwrócić uwagę:

1. Dostępne kwoty

W zależności od banku dostępne kwoty finansowania są różne. Wiele zależy także od tego, czy kredytobiorca jest już klientem banku (w praktyce – czy ma w banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy), czy też nie. Zanim rozpoczniesz analizę kolejnych parametrów wyznaczających atrakcyjność kredytu, wyselekcjonuj banki, które pożyczą Ci potrzebną kwotę, czyli w tym przypadku – 50 000 zł.

2. Koszty

Dobry kredyt gotówkowy nie może być drogi. Kolejnym kryterium, które warto zweryfikować przed zawarciem umowy z bankiem, są więc koszty. Pamiętaj jednak, że o atrakcyjności ekonomicznej kredytu nie świadczy wysokość oprocentowania, a RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie, ale także wszystkie inne koszty okołokredytowe (prowizję, ubezpieczenie etc.). Wyrażane jako wartość procentowa precyzyjnie zobrazuje, jaki procent wartości kredytu wynoszą Twoje koszty. Niższe RRSO to tańsze finansowanie.

3. Możliwość zawarcia umowy online

Choć pandemia COVID-19 powoli wygasa, warto zachować ostrożność i rezygnować ze zbędnych aktywności. Aby ochronić zdrowie swoje i swoich bliskich, sięgnij do kieszeni banku, który umożliwia zawarcie umowy w 100% online, bez konieczności wizyty w oddziale.

4. Dodatkowe udogodnienia dla kredytobiorców

Aby zainteresować klientów ofertą kredytu gotówkowego, banki stawiają nie tylko na niskie koszty i świetną, wielokanałową obsługę. Wiele z nich poszło o krok dalej, oferując kredytobiorcom atrakcyjne profity. Dobrym przykładem może być tu Santander Consumer Bank- bank od kredytów, oferujący Mistrzowski kredyt gotówkowy. Sięgając po Mistrzowski kredyt gotówkowy, możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie, a dodatkowo, w ramach pakietu „Pomoc na zawołanie”, także z codziennego szybkiego oraz profesjonalnego wsparcia medycznego i technicznego. To jednak nie wszystko. Klienci Santander Consumer Bank – bank od kredytów będą mieli także możliwość zawieszenie kredytu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.