Menu
 • Menu

  Korporacja Radex S.A. wizytówką polskiej branży budowlanej

  – Naszą specjalizacją jest wykonywanie usług niemożliwych, bo na nie zawsze jest i będzie zapotrzebowaniewyjaśnia prezes zarządu Janusz Sobieraj. W tym roku Korporacja Radex S.A. obchodzi 30-lecie działalności.

  W portfolio firmy znajduje się wiele skomplikowanych projektów. Wśród nich: Hamownia Silników Odrzutowych do samolotów Boeing i myśliwców F-16 pod Warszawą, pierwsze w Polsce centrum handlowe z wbudowanym dworcem kolejowym – Warszawa Wileńska, C.H. Arkadia, za którą inwestor otrzymał prestiżową nagrodę jakości „Outstanding Development of the year 2004” (największy do dzisiaj obiekt handlowy w Europie) oraz budowa osiedla i rewitalizacja terenów Fortu Bema w Warszawie.

  – Pozwolę sobie nadmienić, że większość robót i prac była realizowana w ramach odstępstw od warunków technicznych, gdyż w socjalizmie nikt z legislatorów nie przewidywał budowy tak wielkich obiektów powierzchniowych – mówi prezes Korporacji Radex S.A. Janusz Sobieraj.

  – Można więc pokusić się o stwierdzenie, że tworzyliśmy prawo oraz warunki techniczne w oparciu o ekspertyzy profesorów z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i naukowców z Niemiec.

  To między innymi za te cztery budowy firma otrzymała Medal im. Tadeusza Kotarbińskiego w uznaniu wybitnych osiągnięć w zakresie realizacji prac inwestycyjnych w Polsce oraz stosowny dyplom wręczony uroczyście przez ówczesnego prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Michała Kleibera.

  Kompleks biurowo-magazynowy na warszawskiej Białołęce z parkiem, ławkami i zbiornikiem wodnym to najnowsze dzieło Korporacji Radex S.A. Firma otrzymała za nie Nagrodę II stopnia w Konkursie PZITB Budowa Roku 2017, jak również wyróżnienie Modernizacja Roku 2017. Budynek wraz z parkiem, w którym codziennie w otoczeniu zieleni i przy szumiącej wodzie odpoczywają najemcy stanowi element Korporacji Radex Business Park w Warszawie przy ul. Marywilskiej, którego spółka jest właścicielem.

  Korporacja Radex Business Park stanowi ciekawą alternatywę w stosunku do dużych centrów dystrybucyjnych zlokalizowanych w obrębie Warszawy. Za oknami biur zamiast betonowych parkingów, rozciąga się piękny widok na zieleń. Na terenie Korporacja Radex Business Park swoje biura i magazyny ulokowało ponad 30 firm polskich i zagranicznych o ustalonej renomie, działających w różnych branżach, będących nierzadko ich liderami. Zlokalizowano tutaj również dwa obiekty dedykowane dla pralni przemysłowych. Jedna z nich uzyskała tytuł i nagrodę jako siódma pralnia na świecie.

  Korporacja Radex operuje autorskim, nowoczesnym systemem zarządzania. Ów nowatorski system generalnej realizacji inwestycji ma zastosowanie do planowania, zarządzania i sterowania realizacją wszelkich zamierzeń od początku procesu inwestycyjnego.

  – Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która jest w stanie w tak szerokim zakresie prowadzić skutecznie i sprawnie proces inwestycyjny – mówi Janusz Sobieraj. – Atrakcyjność usługi polega na znacznym ograniczeniu kosztów inwestycji, a w szczególności uzbrojeniu terenu i wykonaniu pełnej infrastruktury oraz podjęciu się przez jedną firmę kompleksowego przygotowania dużych terenów pod inwestycje i zwiększeniu chłonności terenów inwestycyjnych o ponad 20 proc. Nasze nowatorsko-innowacyjne podejście do procesu inwestycyjnego pozwala zdecydowanie szybciej (do 50 proc. niezbędnego czasu) zrealizować od pomysłu do rozpoczęcia budowy przedsięwzięcie inwestycyjne bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez inwestora – dodaje prezes Korporacji Radex S.A.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.