Kompetencje można zdobywać na luzie
Niezwykłość proponowanego projektu polega na połączeniu rozrywki z rozwojem. Projekt skierowany jest głównie do osób pomiędzy 14. a 25. rokiem życia. To czas najintensywniejszego rozwoju, a także chęci do zabawy i poznawania świata. IDEA+ umożliwia to wszystko, dostarczając narzędzia w lekki i przyjemny sposób – przekonują Andrzej Konopczynski, CEO IDEA+ SA, i Julia Łuczyńska, COO w firmie.
Co to takiego projekt IDEA+?
Julia Łuczyńska – IDEA+ jest startupem mającym na celu wsparcie w rozwoju podstawowych kompetencji w kluczowych obszarach życia, takich jak zdrowie, relacje i finanse. Dodatkowo IDEA+ inspiruje do budowania marek osobistych i wspiera w tym procesie oraz pomaga skorzystać z jej atutów w realnym świecie.
Czy IDEA+ to typowy komercyjny startup?
Julia Łuczyńska – Zdecydowanie nie. Cała idea IDEA+ wzięła się z chęci pomocy młodym, zdolnym ludziom, którym trudno było odnaleźć cel czy życiowy kierunek. Zauważyliśmy, że wielu studentom brakuje kompetencji w zakresie podstawowych obszarów życia. Kiedy je zdobyli, niewiele przeszkadzało im w maksymalizacji własnego rozwoju, a także marki osobistej opartej na specjalizacji zawodowej lub pasji. Nasz projekt automatyzuje taki proces wsparcia, dodatkowo dostarczając sporo rozrywki.
Czym wyróżnia się IDEA+?
Julia Łuczyńska – Niezwykłość proponowanego projektu polega na połączeniu rozrywki z rozwojem. Projekt skierowany jest głównie do osób pomiędzy 14. a 25. rokiem życia. To czas najintensywniejszego rozwoju, a także chęci do zabawy i poznawania świata. IDEA+ umożliwia to wszystko, dostarczając narzędzia w lekki i przyjemny sposób.
W jaki sposób IDEA+ realizuje swoje cele?
Andrzej Konopczyński – Korzystając z nowoczesnych technologii, takich jak AI, blockchain czy Web3, IDEA+ tworzy trzy synergiczne produkty. To grywalna platforma rozwojowa, gra RPG w świecie fantasy oraz innowacyjny CyberBehavioral Evaluation System − CES System.
Kto tworzy projekt IDEA+?
Andrzej Konopczyński – Nasz zespół łączy siłę doświadczenia z trendami. Część z nas posiada nawet kilkudziesięcioletni staż w biznesie, inni są relatywnie młodymi specjalistami, którzy swoją pasję i kompetencje rozwijają od pierwszych lat życia. W zasadzie z takich pasjonatów składa się nasz cały GameDevowy team. Mamy w swojej ekipie także młodych i ambitnych studentów oraz niedawnych absolwentów, którzy swoje specjalizacje rozwijają na światowych rynkach i w poważanych firmach.
W jaki sposób chcecie wspierać rozwój?
Julia Łuczyńska – Nasza platforma jest miejscem bezpośredniego rozwoju. Znajdują się na niej szkolenia tworzone przez znanych w mediach społecznościowych influencerów, którzy zbudowali marki osobiste związane z obszarem zdrowia, relacji i finansów. Dostępne są 3 poziomy szkoleń, które różnią się formą i szczegółowością, począwszy od nagranych filmów, przez grupowe spotkania online, po spotkania na żywo i indywidualne konsultacje z trenerami rozwoju osobistego. Każdy element platformy jest zgamifikowany, aby dostarczyć odbiorcom rozrywkę i wzmacniać motywację podczas podróży na platformie. Nasza gra jest także nośnikiem kompetencji, lecz dostarcza je w sposób nienachalny.
A jak wykorzystać nowoczesne technologie i system, o którym pani wspomniała?
Julia Łuczyńska – CES, czyli CyberBehavioral Evaluation System, to system występujący zarówno na platformie, jak i w grze. Pozwala on mapować zachowania użytkowników, aby finalnie zaproponować ścieżkę rozwoju, konkretne szkolenia i dostosowane do nich materiały oraz spersonalizować zadania w grze i ich poziom trudności. System jest wspierany przede wszystkim przez sztuczną inteligencję i zgodny z postulatami web3. To bardzo perspektywiczne, ponieważ system może być zaimplementowany w innych aplikacjach, na stronach www, w grach i innych usługach.
Jak można wesprzeć realizację projektu IDEA+?
Andrzej Konopczyński – Jesteśmy spółką akcyjną, której częścią można się stać poprzez zakup akcji. Jesteśmy też otwarci na inne źródła finansowania, począwszy od inwestorów indywidualnych, udział w grantach i konkursach, aż po pozyskanie partnerów instytucjonalnych typu VC. Z radością powiększymy nasz zespół o osoby z naszych branż, szczególnie znających web3, AI, marketing oraz influencing.
Rozmawiał Mariusz Gryżewski
Więcej informacji o projekcie. kontakt@ideaplus.app
Dodaj komentarz