Menu

Menu

Jasna podłoga w salonie – jakie meble do niej wybrać?

Musimy zdawać sobie sprawę, że wybór koloru podłogi jest bardzo istotny podczas urządzania domu lub mieszkania. Przede wszystkim podłoga pokrywa całą powierzchnię naszego lokum, dlatego prawdopodobnie każdy kolejny wybór w zakresie kolorystyki – ścian, drzwi i okien, mebli, dekoracji – będzie niejako uzależniony właśnie od koloru podłogi.

Ponadto odpowiednio dobrany kolor podłogi może sprawić, że ukryjemy bądź podkreślimy mankamenty dowolnego pomieszczenia. Na ogół podłoga powinna być zawsze o dwa tony jaśniejsza lub o dwa tony ciemniejsza niż meble. W większości przypadków dużo bezpieczniej jest postawić na jasną podłogę w salonie, ale nie tylko – zasada ta dotyczy właściwie całego mieszkania. Jasny kolor podłogi w połączeniu z jasnymi ścianami sprawi, że każde wnętrze wyda się optycznie większe i bardziej przestronne – warto wykorzystać tę zaletę jasnej podłogi szczególnie przy małym metrażu pomieszczenia.

Jasna podłoga z pewnością rozjaśni małe lub ciemne wnętrza, wprowadzając do nich więcej świeżości i lekkości, co może korzystnie wpłynąć na wiele aranżacji. Jasne podłogi i jasne ściany to również podstawa wielu stylów i trendów wnętrzarskich – tak uniwersalna “baza” to gwarancja rozmaitych możliwości w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz. Pytanie jednak brzmi: co dalej? Z tego artykułu dowiesz się, jakie meble do jasnej podłogi w salonie wybrać.

Jak dobrać meble do koloru podłogi?

Zanim podpowiemy Ci, jakie meble wybrać do jasnej podłogi, warto najpierw skupić się na samej podłodze. Do wyboru jest wiele opcji, jednak te najczęściej wykorzystywane w ostatnich trendach wnętrzarskich to przede wszystkim: jasnoszare, bielone i przecierane panele drewniane, jasne i połyskliwe kafle, jasny odcień dębowych płytek.

Wszystkie warianty będą stanowić delikatne i nastrojowe tło dla mebli oraz dekoracji. Drewniane panele o jasnoszarej barwie sprawdzą się doskonale w salonie czy sypialni. Białe, połyskliwe kafle to doskonała alternatywa do łazienki lub kuchni, natomiast bielone dębowe płytki odnajdą się w bardziej surowych wnętrzach, w towarzystwie drewna, metalu i betonu. Jeśli udało nam się już wybrać najlepszy materiał, możemy przejść do wyboru mebli.

Jakie meble do jasnej podłogi w salonie?

Jasne podłogi dają wiele możliwości w zakresie doboru stylistyki oraz – co za tym idzie – mebli. Do jasnych podłóg w odcieniach bieli i jasnej szarości będą pasować meble w stylu skandynawskim, charakteryzujące się minimalizmem, prostotą form oraz neutralnymi kolorami. W takich wnętrzach odnajdą się meble i dodatki z naturalnych materiałów, które razem tworzą monochromatyczne wnętrze.

Jeśli nie chcesz, żeby pomieszczenie było zbyt jasne, możesz je przełamać czarnymi elementami. Meble do jasnej podłogi we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim powinny być jak najbardziej minimalistyczne i utrzymane w neutralnej kolorystyce – wiele takich mebli znajdziesz w naszej ofercie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na miękkie, pastelowe sofy i podnóżki.

Jeśli marzy Ci się nieco bardziej romantyczny wystrój, stawiając na jasne podłogi i naturalne drewno, śmiało możesz postawić na styl prowansalski lub jego bardziej strojną i kwiecistą wersję, czyli shabby chic, przywodzący na myśl XVIII-wieczne francuskie komnaty zamkowe. Zwróć uwagę na fotele i stoliki kawowe dostępne na naszej stronie. Meble w stylu prowansalskim są przeważnie białe lub poprzecierane, z dodatkiem drewnianych elementów. Z podobnych materiałów są meble rustykalne, które także świetnie odnajdą się we wnętrzach z jasną podłogą.

Biel i lśniące kafle to także esencja wnętrz w stylu nowoczesnym – to rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w kuchni – jasna podłoga podkreśli elegancję mebli. Jeśli marzą Ci się ciemniejsze odcienie mebli do jasnych podłóg, możesz postawić na głębokie i szlachetne kolory, takie jak ciemny brąz, ciemny grafit lub ciemna zieleń. Jasna podłoga w salonie sprawi, że sofa w jednym z tych kolorów będzie grać pierwsze skrzypce. Szeroką ofertę dekoracji wnętrz: sztukaterię, listwy, panele znajdziesz w sklepie efekciarnia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.