Menu
Menu

Jak sprawdzić czy Rolex jest oryginalny?

Chcąc kupić wymarzonego Rolexa, zwróć uwagę na cechy, które świadczą o jego oryginalności. Mowa tu o takich elementach jak m.in.: numer seryjny czy grawerunki. Dzięki temu zyskasz nie tylko wysokiej jakości luksusowy zegarek, ale również dokonasz pewnej przyszłościowej inwestycji. Rolex to synonim doskonałości, prestiżu i elegancji. To także jeden z najbardziej pożądanych na świecie modeli zegarków luksusowych. Zanim jednak staniesz się jego właścicielem, upewnij się, co do autentyczności swojego zegarka.

Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim wpływa to na trwałość Twojego czasomierza, który będzie Ci służył przez lata, nie tracąc na wyglądzie, ani bezbłędnym działaniu. Po drugie oryginalny Rolex to pewna i bezpieczna lokata. Oznacza to, że gdybyś chciał go kiedyś sprzedać, zrobisz to z naprawdę dużym zyskiem. Jak możesz upewnić się, czy Rolex jest autentyczny? Najprościej poprzez nabycie go w renomowanym salonie zegarków luksusowych, takim jak VVS Luxury Watches. Poznaj wszystkie zalety tego rozwiązania. Dowiedz się również, jakie są znaki rozpoznawcze oryginalnego zegarka Rolex.

Jak sprawdzić czy Rolex jest oryginalny

rozpoznawcze oryginalnego zegarka Rolex

Zegarki luksusowe Rolex cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co oznacza, że nie brakuje osób, które noszą się z zamiarem kupna tego czasomierza. Jednocześnie przybywa fałszerzy, którzy zarabiają na niewiedzy nabywców. Zobacz, czym się wyróżnia i jakie są najważniejsze cechy oryginalnego Rolexa, byś mógł ubiec nieuczciwego sprzedawcę.

Dokładność wykonania

Oryginalne zegarki Rolex są bardzo starannie i precyzyjnie wykonane. Posiadają one równe i idealnie gładkie krawędzie oraz bardzo dokładne szwy.

Materiały wykonania

Do wykonania oryginalnego zegarka jego producent używa jedynie surowców najwyższej jakości. To dzięki nim Twój czasomierz może Ci służyć przez długie lata w nienaruszonym stanie. Są to: stal nierdzewna, złoto lub platyna.

Szkło tarczy zegarka

To w oryginalnych Rolexach posiada unikalne i charakterystyczne odblaski, które sprawiają wrażenie jeszcze bardziej luksusowego charakteru tych czasomierzy.

Numery seryjne

Numery seryjne w oryginalnym Rolexie znajdują się na tyle obudowy i przybierają postać grawerunku, a nie nadruku. W ten sposób producent zapewnia jego trwałość.

Wyraźne logo

Czytelne logo zegarka Rolex to kolejny wyróżnik jego autentyczności. Jest ono wykonane z niezwykłą dbałością, co powoduje, że jednocześnie stało się ono elementem dekoracyjnym tego czasomierza.

Wymienione elementy zegarków są wyjątkowo trudne do wiernego odtworzenia przez fałszerza. Mimo to wciąż musisz zachować czujność, gdyż osoby trudniące się tym nieuczciwym procederem, stają się coraz doskonalsi. Oznacza to, że tworzone przez nich podróbki coraz trudniej odróżnić od autentycznych modeli Rolexa.

Jak sprawdzić czy Rolex jest oryginalny

Jakie dokumenty powinien posiadać autentyczny Rolex?

O autentyczności zegarka Rolex świadczą nie tylko wymienione powyżej cechy. Do każdego oryginalnego czasomierza dołączana jest też odpowiednia dokumentacja. Składają się na nią dwa ważne dokumenty:

Certyfikat autentyczności Rolexa

Zawiera on numer seryjny modelu oraz dokładną datę zakupu zegarka. Jeśli sprzedawca informuje Cię, że dośle ten dokument Rolexa, natychmiast wycofaj się z transakcji. Co ważniejsze, każdy taki certyfikat posiada unikalny chip. Jego obecność sprawdzisz poprzez przystawienie telefonu do dokumentu na ekranie, którego powinna pojawić się strona firmy Rolex.

Certyfikat poprawnego działania

Jest to dokument wydawany na okres 12 miesięcy i dotyczy bezawaryjnego działania mechanizmu zegarka. Jego autorem jest specjalista, który dokonuje ekspertyzy w celu potwierdzenia autentyczności każdego ze sprzedawanych modeli Rolexa.

Po co Ci te dokumenty? Stanowią one gwarancję do ubiegania się o reklamację to raz. Po drugie pomagają w sprzedaniu zegarka za odpowiednio wysoką cenę. Po trzecie są zapewnieniem dla Ciebie, że nabywasz oryginalny produkt, który będzie działał z dokładnością co do sekundy oraz posłuży Ci przez wiele długich lat.

Pamiętaj, że jedynie profesjonalny renomowany salon zegarków luksusowych Rolex jest Ci w stanie zaoferować zegarek z kompletną dokumentacją.

Rola profesjonalnej weryfikacji w potwierdzeniu autentyczności

Ocena autentyczności zegarka Rolex nie jest zadaniem prostym. Wymaga ona wiedzy, doświadczenia, ale i odpowiednich narzędzi, które ułatwią przeprowadzenie weryfikacji autentyczności zegarka Rolex bez jego uszkodzenia. Najlepiej więc taką ekspertyzę zlecić profesjonaliście, jakim jest ekspert zegarków luksusowych.

Wysokiej klasy eksperta w tej dziedzinie znajdziesz na pewno w renomowanym salonie zegarków luksusowych VVS Luxury Watches. Tam każdy zegarek jest poddawany dokładnym oględzinom z zewnątrz, jak i wewnątrz. Ocena znajduje swoje potwierdzenie w postaci certyfikatów autentyczności i prawidłowości działania.

Sprawdź ofertę salonu VVS Luxury Watches: Zegarków Rolex

Dlaczego zakup w renomowanym salonie jest najlepszym rozwiązaniem?

Podsumowując – gdy planujesz zakup Rolexa, udaj się do profesjonalnego renomowanego salonu z zegarkami luksusowymi, takiego jak, chociażby warszawski salon VVS Luxury Watches. Decydując się na zakupy właśnie tam, zyskujesz dużo więcej niż gwarancję autentyczności Rolexa. Inne zalety takiej decyzji to:

  • atrakcyjne ceny – dzięki temu znajdziesz model na swoją kieszeń;
  • profesjonalne doradztwo – w salonie pracują wykwalifikowani miłośnicy i pasjonaci zegarków luksusowych Rolex, którzy posiadają bogatą i pełną wiedzę na temat każdego sprzedawanego modelu. Są też w stanie na tej podstawie skonfrontować cechy wybranego zegarka z Twoimi preferencjami. W ten sposób na pewno dokonasz właściwego zakupu.
  • posprzedażowy serwis – w ten sposób nie ryzykujesz nabycia nieoryginalnych części lub uszkodzenia zegarka przy nieudolnych próbach naprawy przez niewprawnych zegarmistrzów.


W artykule znajduje się link sponsorowany. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.