Menu

Menu

Jak przyjmować płatności Bitcoin w sklepie fizycznym

Bitcoin (BTC) stał się wielki dzięki tym, którzy w niego wierzyli, a jego przyszłość w dużej mierze zależy od ludzi, którzy kontynuują to dziedzictwo – ogółu społeczeństwa.

Bitcoin

W krainie kryptowalut życie tak naprawdę polegałoby na kupowaniu filiżanki kawy w lokalnym sklepie za pomocą Bitcoina. Dobra wiadomość jest taka, że wiele firm na całym świecie zaczęło akceptować walutę bez granic. Wraz ze zwiększoną akceptacją Bitcoina i potencjałem wysokiego zwrotu z inwestycji, obecni właściciele firm chcą akceptować Bitcoin jako płatność za swoje usługi. Aby efektywnie inwestować w Bitcoin, musisz mieć renomowaną platformę transakcyjną, taką jak immediateconnect.pl.

Ekosystem Bitcoin obejmuje obecnie wielu graczy, którzy zapewniają bezpieczne miejsce do przechowywania Bitcoin i innych kryptowalut. Jednak ryzyko związane z przechowywaniem aktywów u niezaufanego dostawcy jest prawdziwe i może skutkować utratą swojego Bitcoina na zawsze.

Konieczność akceptacji Bitcoina

Portfel Bitcoin

To jest to samo co portfel kieszonkowy, w którym przechowujesz swoją gotówkę. Różnica polega na tym, że jest on cyfrowy i przechowuje Bitcoin. Jako właściciel firmy pamiętaj, że portfel Bitcoin może przyjmować tylko BTC.

Różne usługi portfelowe pozwalają użytkownikom przechowywać różne kryptowaluty za pomocą ich adresów. Portfele te są chronione hasłem i używają kluczy prywatnych jako jedynego sposobu dostępu do funduszy.

Adres Bitcoin

Każdy portfel Bitcoin ma adres publiczny, który będzie specyficzny dla Twojego portfela i może być udostępniony innym osobom w celu akceptacji płatności. Portfele te mogą również przekształcić adres Bitcoin w skanowalny kod QR, który można wyświetlić w sklepie.

Jednak technologia nie pozwala na anulowanie lub odwrócenie transakcji, jeśli dokonasz transakcji na niewłaściwy adres, używając nieobsługiwanej waluty. Nie można poprosić o zwrot pieniędzy za jakiekolwiek transakcje BTC, ponieważ Satoshi Nakamoto nie zatrudnił obsługi klienta przed zniknięciem.

Klucz prywatny jest matematyczną ścieżką do twojej rezerwy Bitcoin. Jeśli źle umieścisz swoje klucze prywatne, stracisz dostęp do swojego portfela. Podczas gdy każdy portfel Bitcoin ma unikalny klucz prywatny, portfele cyfrowe często pozwalają użytkownikom zalogować się za pomocą haseł. W każdym przypadku, kopia zapasowa tych informacji jest niezbędna i należy ją przechowywać na innych urządzeniach, takich jak pamięci USB.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zaakceptować Bitcoin

Po zapoznaniu się z podstawowymi wymogami dotyczącymi posiadania i przechowywania Bitcoin, wykonaj jeszcze kilka kroków, aby stworzyć biznes, który przyjmuje płatności BTC. Zrób swoje badania i zidentyfikuj platformy i usługi, które spełniają potrzeby regulacyjne Twojej firmy.

Sprawdź lokalne regulacje

Przed ogłoszeniem, że Twoja firma akceptuje Bitcoin, sprawdź, jakie zasady obowiązują w Twojej okolicy. Przyjmowanie Bitcoin w niedozwolonych jurysdykcjach może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi, od wysokich grzywien do więzienia.

Poznaj opcje portfela

Utworzenie nowego portfela Bitcoin jest proste. Giełdy kryptowalut to jedna z najpopularniejszych platform portfela Bitcoin. Firmy mogą również kupować maszyny w punktach sprzedaży, aby akceptować płatności Bitcoin za pomocą kart kredytowych.

O czym powinieneś wiedzieć

Ze względu na dużą zmienność cen, każdy biznes powinien przechowywać kopie faktur z ceną Bitcoina w czasie transakcji. A to pomoże w śledzeniu twojego „prawdziwego” dochodu.

Lokalna jurysdykcja silnie wpływa na podatki od transakcji Bitcoin. Stany Zjednoczone, na przykład, traktują Bitcoin jako własność i opodatkują go inaczej niż lokalizacja, która traktuje go jako walutę. Obecnie Portugalia przoduje w tej dziedzinie, pozwalając obywatelom handlować kryptowalutami bez podatku od 2018 roku. Zrób badania przed wprowadzeniem płatności Bitcoin do swojej firmy.


materiał zewnętrzny – inwestowanie w kryptowaluty niesie za sobą ryzyko utraty środków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.