Menu

Menu

Idealne warunki do pracy i integracji

O ustronnym hotelu ukrytym w skałach Jury i o tym, dlaczego warto do niego przyjechać na szkolenie lub team building, opowiada Ewa Mieszkowska, dyrektor Poziom 511 Design Hotel & SPA****.

Czy hotele w obecnym trudnym czasie goszczą firmy? Odbywają się integracje lub szkolenia?

Ewa Mieszkowska: Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Ruch firm w hotelach w wyniku pandemii spadł. Ale jest dobra wiadomość dla kameralnych hoteli, takich jak nasze – kadra kierownicza średniego i wyższego szczebla, czyli nasza specjalność, jeszcze bardziej potrzebuje miejsca i czasu, żeby wreszcie popracować face to face.

Przecież mogą to zrobić jak dotąd − w swoich biurach i siedzibach.

Ewa Mieszkowska: Tu właśnie zauważamy zmianę nastawienia firm. Ponieważ więcej czasu spędzają w formule pracy zdalnej, potrzebują też efektywnego czasu spędzonego wspólnie: by robić burze mózgów, parę dni pracować nad strategią, szkolić się i wreszcie móc się zintegrować, czyli odpocząć lub współzawodniczyć.

Co w tym zakresie proponuje Poziom 511? Unikalne położenie hotelu na Jurze w tym pomaga?

Ewa Mieszkowska: Dajemy możliwość, żeby pracownicy zaszyli się w naszym ustroniu. Dostają od nas gwarancję poufności i ciszy. Znajdujemy się w samym sercu Skalnego Miasta, dociera się do nas krętą dróżką wśród skał, a po przekroczeniu naszej bramy jest się w otoczeniu przyrody. Ponadto Jura jest znakomicie skomunikowana ze wszystkimi dużymi ośrodkami biznesowymi. Z Krakowa czy Katowic to tylko godzina jazdy. Z Warszawy to pierwszy przystanek kolejowy, 1 h i 45 min. pociągiem! Łatwo dojechać do nas praktycznie z każdego dużego miasta. Do tego 45 minut od nas jest lotnisko w Pyrzowicach. Można powiedzieć: komunikacyjny raj.

Jakie atrakcje i udogodnienia są ważne dla państwa gości korporacyjnych?

Ewa Mieszkowska: W naszych salach możemy pomieścić zarówno małe grupy menadżerów, jak i większe zespoły całych firm. To, co − mamy nadzieję − nas wyróżnia, to programy pobytu. Jesteśmy dumni z naszej kuchni i winnicy, dlatego najbardziej wymagającym grupom proponujemy atrakcje związane z kuchnią, wine tastingiem, zbieraniem lub produkcją wina. Spotkania w klimacie jurajsko-toskańskim mogą odbywać się bezpośrednio na terenie winnicy. Ponieważ jesteśmy w sercu parku krajobrazowego słynącego ze skał i jaskiń, klienci mogą liczyć na programy obejmujące wspinaczkę, parki linowe, zwiedzanie jaskiń, a także programy edukacyjne związane z poznawaniem epoki neandertalskiej.

Czy w najbliższym czasie planują państwo zaskoczyć czymś swoich partnerów biznesowych?

Ewa Mieszkowska: W ostatnim czasie wprowadziliśmy specjalny program spa dla grup, gdzie nawet kilkunastoosobowe grupy mogą wspólnie się relaksować i odpocząć. A nasze spa ostatnio bardzo się rozwija. Wprowadziliśmy nowe produkty organiczne Dr Joseph oraz bardzo efektywne zabiegi na twarz firmy Environ. Naszą wisienką na torcie są zawsze loty balonem nad Jurą. Przy pięknej pogodzie nie ma lepszej nagrody po ciężkiej pracy w smogu dużego miasta niż zaczerpnąć świeżego powietrza i nawiązać kontakt z pięknem przyrody. Rozwijamy też nasze zaplecze sportowe. Coraz częściej grupy współpracowników przyjeżdżają do nas nie tylko, żeby pracować, lecz także wspólnie trenować. Zaczynają i kończą dzień na pływaniu, bieganiu albo na rowerach. Nasi trenerzy układają plany sportowe i żywieniowe dostosowane do ich potrzeb. Odbywają się u nas nawet obozy triathlonowe, bo to coraz popularniejsza dyscyplina sportu wśród kadr biznesowych.

Jura ma warunki do uprawiania triathlonu?

Ewa Mieszkowska: Mamy wyjątkowe warunki. Nasz basen ze źródlaną wodą służy treningom techniki i szybkości. Parę zbiorników zewnętrznych pozwala pływać dystansowo. Poza tym pagórkowata Jura, pozbawiona tatrzańskich ekstremów, to idealny teren, żeby ćwiczyć siłę biegową i rowerową. A tym, którzy nie chcą od razu porywać się na triathlon, proponujemy jogę, nordic walking po okolicy i poranne lub popołudniowe medytacje. Zapraszamy.

Rozmawiała Marianna Szczepańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.