Menu

Menu

Hale namiotowe w gospodarstwie rolnym – co warto o nich wiedzieć?

Hale namiotowe wybierane są coraz częściej do różnych celów, także do zastosowań w gospodarstwie rolnym, gdyż zapewniają mnóstwo zalet. Poznajmy je lepiej i zastanówmy się, w jakich obszarach w działalności rolniczej możne je wykorzystać.

hale namiotowe

Hale namiotowe – czym właściwie są?

Każdy wie, czym jest namiot i hala, a stąd już prosta droga do zrozumienia, czym są hale namiotowe. To po prostu duże budynki, jak hale, ale jednocześnie mobilne – dlatego namiotowe. Prawo budowlane wyjaśnia to precyzyjnie, określając je jako trwałe budynki osadzone na gruncie, lecz nie połączone z nim jak tradycyjne obiekty. Nie mają więc ani fundamentów, ani ścian. Zamiast tych standardowych budowlanych rozwiązań – wysokiej jakości materiały PCV, ale też plandeka, warstwowa płyta izolacyjna czy blacha trapezowa.

Cechą charakterystyczną namiotów halowych jest to, że we wnętrzu nie mają ścian działowych, dzięki czemu można je wykorzystywać do wielu różnych celów. Nieprzypadkowo wynajem hali namiotowych jest w ostatnim czasie bardzo popularne, bo to obiekty mogące służyć jako magazyny, hale sportowe i eventowe, czy zakłady produkcyjne. Wynajem hali namiotowej opłaca się pod każdym względem, ponieważ zapewniają nie tylko doskonałą przestrzeń do organizacji wydarzeń czy wykonywania różnych prac, ale też z tego powodu, że są to hale całoroczne, bardzo łatwe w montażu i demontażu, niezwykle komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu.

Hale namiotowe w gospodarstwie rolnym – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Jak wspomnieliśmy, hale namiotowe są bardzo popularne i wykorzystywane w wielu obszarach, między innymi w rolnictwie. Jak wiadomo, w tego rodzaju działalności potrzeba dość dużych obiektów, więc hale namiotowe sprawdzają się znakomicie, niezależnie od tego, w jakim celu chcemy je użytkować, na przykład jako obiekt pod hodowlę zwierząt, magazyn plonów czy w innym celu. W kolejnym akapicie wymienimy popularne zastosowanie hali namiotowych w gospodarstwie rolnym.

Gospodarstwo rolne – gdzie sprawdzi się hala namiotowa?

  • Hale do jazdy konnej – namioty dla koni to idealna, praktyczna i ekonomiczna alternatywa dla budynków murowanych. Zależnie od przeznaczenia hali dla koni, dostępne są obiekty przystosowane do użytkowania całorocznego lub sezonowego. Mogą służyć jako stajnie dla koni, magazyny na pasze i sprzęt, hale pod ujeżdżalnie, wystawy i konkursy.
  • Hale do przechowywania plonów, jak zboże, słoma, płody rolne (warzywa i owoce). Dzięki temu, że hale namiotowe są duże, z łatwością zmieścimy w nich różne plony, mając pewność, że będą w takich warunkach bezpiecznie przechowywane.
  • Hale namiotowe na maszyny rolnicze to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce posiadać miejsce na duży sprzęt jak maszyny rolnicze. Każdorazowo hala dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb klientów, dzięki czemu możemy być przekonani, że spełni ona doskonale swoją funkcję.
  • Hale namiotowe dla bydła to wysokiej jakości alternatywa dla wynajmu bądź inwestycji wmurowany budynek. Solidna konstrukcja wiaty zapewni bezpieczeństwo zwierzętom i to niezależnie od pogody.

Nie ulega wątpliwości, że hale namiotowe w gospodarstwie rolnym sprawdzają się doskonale, a jak udowodniliśmy to w artykule – ich zastosowanie jest bardzo bogate. Jeśli poszukujesz hali na wynajem, polecamy skorzystać z tego, co ma do zaoferowania Protan Elmark.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.