Menu

Menu

Gdzie kupić i jak wymienić lemiesz do łyżki koparki?

Obsługa koparki musi obejmować nie tylko wymianę płynów eksploatacyjnych i olejów, ale również elementów roboczych, które zużywają się najmocniej. Są to między innymi elementy ramienia, takie jak siłowniki hydrauliczne i łożyska, ale również same łyżki i spychacze. Ich części nacierają na wykopywaną ziemię, stąd ulegają najszybszemu zużyciu. Lemiesz do łyżki jest właśnie jednym z takich elementów, stąd jest to część wymienna. Nie trzeba kupować całej nowej łyżki, jeżeli lemiesze ulegną zużyciu.

części do koparki

Gdzie kupić lemiesz oraz inne części do koparki?

Zanim zdecydujemy się na wymianę części w posiadanej koparce, warto najpierw sprawdzić gdzie otrzymamy najlepszą ofertę. Większość właścicieli koparek wybiera się w tym celu do hurtowni, jednak jeżeli nie mamy zarejestrowanego przedsiębiorstwa, nie każda hurtownia będzie chciała z nami współpracować. Stąd też lemiesz do łyżki można zamówić online(https://glimat.com/lemiesze-do-koparek-i-spycharek/10). Przez sieć można dziś zakupić wszystko, włącznie z częściami i akcesoriami do ciężkiego sprzętu budowlanego. Możemy liczyć na niskie ceny i atrakcyjną ofertę, ponieważ w internecie podatki są sporo niższe podczas sprzedaży i kupna. Dodatkowo mamy bardzo szeroki wybór, jeżeli chodzi o takie podzespoły jak lemiesze do łyżek.

Stąd niezależnie od tego jaką posiadamy koparkę, z pewnością znajdziemy taką wersję, która będzie pasować. Warto zawczasu wziąć dokładne wymiary naszego lemiesza, ponieważ dzięki temu bardzo łatwo dopasujemy zamiennik, który kupimy online. Każdy sklep internetowy posiada dokładne zdjęcia, a także szczegółowo rozpisane wymiary.

Jak wygląda montaż podzespołów do maszyny?

Gdy mamy już odpowiednie części, nie pozostaje nic innego jak dokonać ich montażu w koparce. Jeżeli chodzi o lemiesz do łyżki, należy najpierw oczyścić łyżkę z ziemi, najlepiej za pomocą myjki ciśnieniowej. Następnie należy odkręcić śruby mocującej, a jeżeli nie jest już to możliwe z powodu korozji lub uszkodzenia gwintów – rozwiercić je. Następnie zdejmujemy stary lemiesz i zakładamy nowy, przykręcając go zawsze za pomocą nowych śrub.

Ważne by dokładnie oczyścić miejsce zamocowania lemiesza do łyżki, ponieważ w innym przypadku nie będziemy w stanie odpowiednio go dokręcić. Taka sytuacja może spowodować oderwanie się elementu w trakcie prac, pod dużym obciążeniem. Po skręceniu śrub z odpowiednią siłą, nie pozostaje nic innego jak kontynuować prace. W ten sposób możemy tanio i bezproblemowo wymienić zużyte lemiesze do łyżek, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy, które musielibyśmy wydać na zakup nowej łyżki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.