Menu
Menu

Debata „Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes”

28 września w hotelu Regent miała miejsce debata klubowa „Digital Company: Trendy i technologie, które zmieniają biznes”, zorganizowana przez Executive Club. Zaproszeni eksperci, reprezentujący środowisko związane z cyberbezpieczeństwem i cyfrowymi technologiami omówili ważne aspekty dotyczące bezpiecznego funkcjonowania w sieci i wpływu nowych technologii na działalność przedsiębiorstwa.

Spotkanie zainaugurowało wystąpienie Krzysztofa Szuberta, prezesa zarządu NCBR Investment Fund ASI S.A., pełnomocnika RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ IGF 2021: „Polska centrum dyskusji o przyszłości świata cyfrowego”. Prelegent mówił m.in. o tematyce planowanego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Jednocześnie podkreślał rolę młodych ludzi, którzy stanowią przyszłość świata cyfrowego. Zachęcał wszystkich, a zwłaszcza młodych, do aktywnego włączania się w tego typu przedsięwzięcia.

Czy każda transformacja cyfrowa kończy się sukcesem?

Głos zabrał również Dariusz Kwieciński, prezes zarządu Fujitsu. W swoim wystąpieniu próbował odpowiedzieć, od czego zależy sukces transformacji cyfrowej. Akcentował ogromy udział digitalizacji w rozwoju biznes, twierdząc, że kluczem do sukcesu jest przekształcenie firm w cyfrowy biznes oparty na danych.

Co ważne, w 2020 r. w wielu firmach właśnie ten cel był na pierwszym miejscu wśród priorytetów. Podczas debaty padły ważne słowa, że transformacja przebiega w sposób różnorodny, nie ma konkretny wzoru ani szablonu, który gwarantowałby jej skuteczne przeprowadzenie.

Wpływ digitalizacji na pracę i nastroje pracowników

Jako ostatni prelegent debaty Jarosław Tkaczyk, General Manager i CFO Mindento, przedstawił prezentację pt. „Digitalizacja procesów, których nikt nie lubi”. Mówił m.in. i skutkach pandemii Covid-19 na swoją firmę i pracowników, a także o idei transformacji cyfrowej i o tym, jaki wpływ na pracę i nastroje pracowników ma unowocześnienie przedsiębiorstwa. Uczestnicy debaty mogli usłyszeć o korzyściach płynących z automatyzacji różnych procesów i wpływie digitalizacji na wzrost zadowolenia pracowników.

Różne spojrzenia na digitalizację

Po prezentacji zorganizowano panel dyskusyjny, w którym głos zabrali: Jakub Borkowski, Michał Góźdź, Michał Grzegorzewski oraz Tomasz Uflewski. Moderatorem rozmowy był Grzegorz Mazurek. Poruszano takie wątki, jak trendy w automatyzacji i sposoby obniżenia kosztów oraz realizacji procesów w prowadzeniu firmy. Podniesiono też temat korzyści związanych z przetwarzaniem danych w chmurze oraz omówili zagrożenia, jakie wiążą się z zapisywaniem danych w intrenecie.

Debata odbyła się pod patronatem honorowym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ponadto tegoroczną edycję objęli patronatem: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Partonat medialny nad wydarzeniem sprawował „Rynek Inwestycji”.

Transmisję ze spotkania można znaleźć na kanale YouTube Executive Club.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.