Menu
 • Menu

  Czym są biura serwisowane i jak z nich może skorzystać Twoja firma?

  Serwisowane biura mogą być świetnym sposobem na uzyskanie własnego miejsca do rozkręcania biznesu, ale w sposób wygodny i niedrogi. Na szczęście zakres i jakość obsługiwanych biur mocno się rozwinęły w ciągu ostatnich kilku lat, co oznacza, że aktualnie istnieje ich większy wybór niż kiedykolwiek, nawet w częściach kraju, które wcześniej były ignorowane w tej kwestii.

  Czym jest biuro serwisowane?

  Serwisowane biuro – lub biuro zarządzane – jest w pełni wyposażoną powierzchnią biurową lub budynkiem, zarządzanym przez firmę zarządzającą obiektami, która wynajmuje poszczególne biura lub piętra innym firmom. Przykładem takiej firmy jest cubecentre.com. Biura serwisowane zazwyczaj pozwalają na bardziej elastyczne warunki wynajmu niż konwencjonalne umowy najmu biura.

  Tak jak wspomnieliśmy powyżej, w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił ogromny wzrost liczby dostępnych usług biurowych tego rodzaju, wiele firm oferuje modną, elastyczną przestrzeń – która jest przedmiotem ogromnych inwestycji. Ale jest też wielu mniejszych graczy, z których niektórzy specjalizują się w konkretnych branżach lub sektorach, co tez jest dobre.

  Biura serwisowane – korzyści dla Twojej firmy

  Potrzebna przestrzeń jest często jednym z największych kosztów ogólnych związanych z biznesem, bez względu na to czy jest to powierzchnia:

  • biurowa
  • handlowa
  • warsztatowa

  Jeśli Twoja firma nie może być obsługiwana wyłącznie w domu lub w siedzibie klienta, będziesz potrzebować pewnego rodzaju dedykowanej przestrzeni, z której możesz prowadzić swoją organizację. Oczywiście rodzaj i ilość wymaganej przestrzeni zależy od charakteru Twojej firmy. Jeśli jednak potrzebujesz przestrzeni biurowej, ale stwierdzisz, że związane z nią koszty są zbyt wysokie, możesz rozważyć właśnie biura serwisowane jako sposób na zaspokojenie potrzeb firmy i obniżenie kosztów.

  Konwencjonalne umowy najmu są często surowe i nie odzwierciedlają rzeczywistych problemów i potrzeb przedsiębiorstw. Na przykład wiele firm uważa, że są przymuszane do pięcioletnich umów najmu bez klauzul dotyczących rezygnacji. Jest to wyraźnie niemożliwe do utrzymania, jeśli istnieje możliwość, że Twoja firma rozwinie się i wyrośnie z przestrzeni w ciągu tego okresu. Ponadto początkowe koszty związane z konwencjonalnymi leasingami mogą być naprawdę spore. W zależności od stanu powierzchni biurowej może być konieczne na przykład zainstalowanie linii telefonicznych lub wprowadzenie mebli i komputerów. Decydując się na biura serwisowane nie ma się takich problemów!

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *