Menu

Menu

Chwytaki i siłowniki rozdzielające – podstawowe informacje

Ze względu na czystość i powszechność czynnika roboczego, jakim jest sprężone powietrze, rozwiązania pneumatyczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Można stosować je w wielu branżach, są bezpieczne i nie generują dużych kosztów. Okazuje się jednak, że istnieje bardzo dużo elementów, o których warto wiedzieć – wśród nich pojawiają się m.in. chwytaki i siłowniki rozdzielające. Poznaj podstawowe informacje na ich temat i sprawdź, jakie rozwiązania znajdziesz w ofercie sklepu Inter Trade.

Chwytaki pneumatyczne

Chwytaki pneumatyczne – zastosowanie

Chwytaki to elementy pneumatyczne, których głównym zadaniem jest transport wybranych obiektów z punktu A do punktu B. Najczęściej chwytaki przemysłowe są częścią nieprzesadnie skomplikowanych manipulatorów, w których znajdują się na siłownikach. Cechuje je zwarta i kompaktowa konstrukcja, a do wytwarzania siły nacisku wykorzystują energię sprężonego powietrza. Nierzadko producenci wyposażają je również w specjalne gniazda, dzięki którym możliwe jest podłączenie dodatkowych elementów. Warto podkreślić, że chwytaki mogą być wyposażone w zróżnicowane końcówki chwytne – od tego zależy, w jaki sposób przebiegał będzie proces chwytania: wewnętrznie czy zewnętrznie.

Zastosowanie chwytaków jest dość szerokie. Można wykorzystywać je bowiem we wszystkich miejscach, w których niezbędne są urządzenia do przemieszczenia obiektów z punktu do punktu poprzez ruch do przodu, do tyłu, w górę i w dół lub na boki. Chwytaki pneumatyczne doskonale radzą sobie z transportem przedmiotów wykonanych ze zróżnicowanych materiałów: drewna, szkła czy papieru. Mogą być więc wykorzystywane na liniach produkcyjnych wielu przedsiębiorstw o różnorakim profilu.

Dzięki chwytakom pneumatycznym użytkownicy mogą zautomatyzować przenoszenie przedmiotów wykonanych ze zróżnicowanych materiałów i przyjmujących różne kształty. Nie stanowi bowiem problemu transportowanie tulei, prostopadłościanów czy kul, możliwe jest także chwytanie obiektów o nieregularnych kształtach. Można wykorzystywać je we współpracy z manipulatorami oraz robotami pojawiającymi się w fabrykach i na halach.

Chwytaki pneumatyczne

Chwytaki – najważniejsze zalety

Co sprawia, że chwytaki pneumatyczne cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród użytkowników szukających rozwiązań do transportowania obiektów? Ich najważniejsze zalety to:

 • prosta budowa i wynikająca z niej prosta zasada działania,
 • wysoka dynamika pracy,
 • wysoka odporność na zakłócenia elektromagnetyczne,
 • niski koszt zakupu,
 • wysoka kompatybilność z innymi urządzeniami,
 • uniwersalność zastosowania.

Chwytaki pneumatyczne

Chwytaki i siłowniki rozdzielające – gdzie kupić?

Aby cieszyć się sprawnym działaniem zastosowanych w swoim przedsiębiorstwie systemów, musisz sięgnąć po sprawdzone rozwiązania technologiczne. Również elementy pneumatyczne składające się na urządzenia lub wykorzystywane przez ciebie systemy powinny pochodzić od doświadczonych producentów oferujących wysokiej jakości produkty. Z tego właśnie względu rekomendujemy współpracę z firmą Inter Trade. Zatrudnieni specjaliści oferują wsparcie na etapie wyboru i zakupu, służąc swoją stale uzupełnianą wiedzą branżową oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy z klientami reprezentującymi zróżnicowane branże.

Chwytaki i siłowniki rozdzielające dostępne w ofercie sprawdzonego sklepu Inter Trade to:

 • chwytaki 2-szczękowe, równoległe,
 • chwytaki kątowe,
 • chwytaki kątowe 180 stopni,
 • chwytaki 3-szczękowe, równoległe,
 • chwytaki 4-szczękowe, równoległe,
 • rozwiązania z mechanizmem kolankowym,
 • siłowniki rozdzielające MIS i MIW,
 • chwytaki magnetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.