Menu

Menu

CARTER®– firma z którą powinieneś wybrać się na autentyczne safari w Afryce!

Marzycie o wakacjach w Afryce indywidualnie, lub w małej grupie przyjaciół? Nic prostszego, specjaliści z biura CARTER®  są po to aby spełniać Wasze podróżnicze plany.

Afryka  to drugi co do wielkości kontynent na naszej planecie. Znajdziemy tam wszystkie strefy klimatyczne z lodowcową włącznie, na malowniczych szczytach Kilimandżaro (najwyższy szczyt Afryki 5895 m.n.p.m.), Mount Kenia i Ruwenzori w Górach Księżycowych, gdzie biją źródła Nilu. Zachodnie wybrzeże afrykańskiego kontynentu zaś, obmywają burzliwe wody Atlantyku, które miejscami wyrzucają z siebie wraki pochłoniętych przez spienione fale oceanu. Najlepszym miejscem do ich obserwacji jest Szkieletowe Wybrzeże w Namibii. Z kolei wschodnie wybrzeże Czarnego Lądu to turkusowe wody Oceanu Indyjskiego, setki kilometrów białych plaż i najpiękniejszych archipelagów świata jak np. Quirimbas, czy tez rezerwat morski Mafia Island Marine Park, ze światowej klasy dziewiczymi rafami koralowymi.

Afryka

Afrykański kontynent można zwiedzać latami. Zachęca ku temu choćby niewiarygodne bogactwo krajobrazów, kultur, plemion o całkowicie odmiennych zwyczajach posługujących się odmiennym językiem.

Z CARTER poznasz Afrykę autentyczną, z dala od tłumów, bez pospiechu, w luksusowej oprawie i z najlepszymi przewodnikami. Odkryjesz te wszystkie miejsca z biurem, które od 17 lat specjalizuje się w prawdziwych i ekskluzywnych wyprawach do takich krajów jak Tanzania, Botswana, RPA, Mozambik, Namibia, Zambia, Zimbabwe, Kenia, Etiopia, Uganda, Rwanda i Madagaskar.

Tanzania i Botswana –Te dwa kraje to świetny wybór na pierwszy wyjazd do Afryki jak i dla prawdziwych pasjonatów Czarnego Lądu, którzy byli tam już kilkakrotnie.

Zwiedzanie Tanzanii szyte na miarę i wycieczki do po najważniejszych Parkach Narodowych

Tanzania to prawdziwa perła wschodniej Afryki i dom lwa, bawoła, nosorożca, słonia i lamparta, czyli Wielkiej Piątki. To najpiękniejsze ssaki na kontynencie i każdy chętnie by je obejrzał w swym naturalnym środowisku. Z osobistym przewodnikiem po Tanzanii odwiedzicie znane miejsca jak Krater Ngorongoro, równiny Serengeti, jezioro Manyara, rezerwat Selous czy plantacje kawy na zboczach Kilimandżaro. dla prawdziwych koneserów CARTER proponuje obowiązkowo Wielką Migrację zwierząt i Tanzanię mniej uczęszczaną. Warto skusić się na wycieczkę do Parku Ruaha, gdzie żyją endemiczne gatunki małp i zwierząt oraz do Parku Gombe, oddalonego o 3 godziny lotem awionetką z Dar Salaam.

Park ten wraz z górami Mahale leżą wzdłuż północnego wybrzeża Jeziora Tanganika. To najmniejsze narodowe parki w Tanzanii, słynące przede wszystkim z grup dzikich szympansów. Jezioro Tanganika to atrakcja sama w sobie. Warto wspomnieć, że po Bajkale to drugie najgłębsze jezioro świata. Atrakcje okolicy poza szympansami to łowienie ryb, nurkowanie, obserwacja ptaków a mało turystyczne plaże z białym piaskiem zachęcają do błogiego wypoczynku.

Afryka

Wielka Migracja zwierząt w Tanzanii to jeden z największych spektakli natury na Ziemi. Co roku półtora miliona antylop gnu, dwieście tysięcy zebr i około pół miliona gazeli Thomsona udaje się szlakiem opadów deszczu i sezonowych zielonych pastwisk. Jeśli pragniecie zagwarantować sobie najlepsze do obserwacji zakwaterowanie na to niesamowite wydarzenie na tanzańskiej sawannie, warto rezerwować wycieczkę z nawet rocznym wyprzedzeniem. Około kwietnia antylopy gnu z młodymi ruszają na północ Tanzanii, w czerwcu docierają nad rzekę Grumeti, w lipcu i sierpniu duże grupy przemieszczają się środkiem Serengeti by we wrześniu dotrzeć nad rzekę Mara. Stanowi ona granicę między Serengeti a rezerwatem Masai Mara w Kenii będąc zarazem naturalną przeszkoda na trasie migrujących zwierząt. Wysokie skarpy brzegu rwącej rzeki oraz liczne krokodyle czyhające w wodach stanowią nie lada wyzwanie dla migracji. Niestety nie wszystkie antylopy i zebry dotrą do żyznych pastwisk Masai Mara…

Afryka

Obserwacja Wielkiej Migracji z pokładu balonu, wycieczka na tropienie szympansów w Górach Mahale, lot awionetką dookoła Kilmandżaro to zaledwie kilka z atrakcji podczas wypraw po Tanzanii. Dla miłośników sportów wodnych i nurkowania na zakończenie wycieczki biuro CARTER rekomenduje dziewicze plaże na wyspie Pemba lub najbardziej ekskluzywną opcję- wakacje w luksusowej willi na prywatnej wyspie Mnemba.

Botswana –  odpowiedni kraj na rodzinne safari z dziećmi!

Wczasy w Botswanie w koniu, rowerem bądź safari fotograficzne z rodziną to naprawdę oryginalny pomysł, aby doświadczyć autentycznych doznań.

Afryka

Najważniejsze atrakcje Botswany, które podróżny powinien zobaczyć podczas indywidualnie zaprojektowanej wyprawy to m.in:

Delta Okawango, jeden z cudów natury afrykańskiej, to niemal obowiązek na liście każdego wytrawnego podróżnika, kultowy ‘gwóźdź programu’ objazdowej wycieczki po Botswanie.

To rozlewisko utworzone na wskutek wylewu rzeki pośrodku pustyni, stanowiący największą deltę śródlądową na świecie! Większość autentycznych wycieczek safari po Afryce zawiera kilkudniowy pobyt w luksusowych lodgach, zlokalizowanych pośrodku delty, jak np.: w rezerwacie Moremi, na wyspie Chief’s Island czy rezerwacie Selinda Game Reserve. Botswana a w szczególności Delta Okavango to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na podróże safari do Afryki. Prywatne rezerwaty są stosunkowo drogie oferując w zamian luksusowe zakwaterowanie w eleganckich namiotach w opcji all inclusive i wycieczki safari 2 x dziennie autami terenowymi bądź tradycyjnymi łodziami mokoro (rodzaj dłubanki).

Afryka

Park Chobe to atrakcyjne geograficznie równiny, ciągnące się nad malowniczą rzeką Chobe, po której pływają wycieczkowe statki i niewielkie łodzie do obserwacji zwierząt żyjących w rzece, jak i na lądzie. Słynie on z największej populacji słoni w Afryce których populacja sięga około 120 tysięcy. Poza świetnymi warunkami do obserwacji zwierząt Park Chobe znany jest na całym świecie także z innego powodu. W 1975 roku Richard Burton i Elizabeth Taylor powiedzieli tam sobie po raz drugi sakramentalne ‘tak’ , w jednym z pierwszych luksusowych hoteli, mianowicie w Chobe Game Lodge. Ta pięciogwiazdkowa Lodge to jedno z kilku najbardziej ekskluzywnych miejsc na wypoczynek w parku.

Z pewnością to jeden z najczęściej i najchętniej odwiedzanych parków w Botswanie, jest także jednym z najbardziej dostępnych. Lądując na zambijskim lotnisku w Livingston dotrzecie do jego bram wjazdowych w zaledwie 2 godziny jazdy autem. Prawdziwe safari jest już na wyciągnięcie ręki!

afryka

Kalahari oznacza w tłumaczeniu na język polski „miejsce bez wody”. Krajobrazowo ta pustynia to swoista mozaika rozłożystych drzew akacji porastających złocisto-brązowe wydmy. Wraz z opadami deszczu i wylewami z rzek okresowych tereny zmieniają swoje szaty – suche i ubogie w roślinność krajobrazy stają się miejscami soczyście zielone, kontrast kolorów wyostrza się.

Podczas zwiedzania Botswany warto odwiedzić Solniska Makgadikgadi  – relikt afrykańskiego ‘super-jeziora’ ,wyschniętego około 10 tysięcy lat temu. Spotkacie tam mrówkojady, mangusty, przebiegłe brązowe hieny i pocieszne surykatki. Miejsce jest szczególnie interesujące w okresie deszczowym, kiedy to nowa trawa staje się pożywieniem dla wielu gatunków roślinożerców jak zebry i antylopy gnu.  Pora deszczowa od listopada do kwietnia to także okres migracji flamingów i pelikanów nad Makgadikgadi.

Zainteresowały Was nasze wakacyjne pomysły i afrykańskie wycieczki?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z biurem podróży CARTER i do wizyty w naszym biurze w Warszawie przy ul. Hożej 50/23

Autentyczne wycieczki i egzotyczne podróże do Afryki szyte na miarę, safari marzeń w zasięgu ręki!

travel@carter.eu, tel: :22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246, www.carter.eu

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

 

Wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.