Menu

Menu

Biokominek wiszący- nowoczesna aranżacja wnętrz

Biokominek to nowoczesna forma kominka, na którą decyduje się wielu właścicieli domów i mieszkań. Jest on szczególnie polecany, jeśli zależy Ci na korzystaniu z ciepła i estetycznej formy kominka tradycyjnego, lecz z rozmaitych powodów nie jesteś w stanie pozwolić sobie na instalację kominka w klasycznej wersji. To także idealna opcja eko dla tych, którym leży na sercu ochrona środowiska. Różnorodność modeli biokominków pozwala na dobór odpowiedniego urządzenia pod kątem wielkości pomieszczenia i aranżacji wnętrza. Najnowocześniejszym rozwiązaniem wśród tych urządzeń cieplnych jest biokominek wiszący.

biokominek

Działanie biokominków

Biokominek spełnia takie samo zadanie jak kominki tradycyjne, czyli stanowi źródło ciepła, tym samym pozwalając na dogrzanie pomieszczenia. Podstawową różnicą między dwoma typami kominków jest materiał używany do wytworzenia energii cieplnej. W przypadku biokominków jest to biopaliwo typu żelowego lub płynnego. Pozwala to ominąć etap podłączania urządzenia do domowej instalacji grzewczej czy komina. Eliminuje to powstawanie dymu i sadzy, ponieważ samego paliwa nie dolewamy do płonącego ognia.

Biokominki są często wybierane ze względu na swoje ekologiczne działanie, ale także równomierną dystrybucję ciepła: cała energia cieplna zostaje zamknięta w pomieszczeniu, a wzrost temperatury można odczuć już kilka chwil po włączeniu tego typu ogrzewania. Podczas spalania biopaliwa wytwarzana jest para wodna, która nawilżając powietrze, ułatwia oddychanie. Dlatego biokominki nie wysuszają powietrza.

Biokominki wiszące – zalety

Biokominki różnią się od siebie pod kątem ich parametrów, ale także sposobu montażu. W ostatnich czasach rosnącą popularnością we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, czy to awangardowym, loftowym czy skandynawskim cieszą się biokominki wiszące. Poza ogrzewaniem pomieszczenia pełnią one bowiem przede wszystkim funkcję estetyczną, stanowiąc odrębną dekorację wnętrza, a nie raz będąc także głównym punktem aranżacji. Biokominki podwieszane wyróżnia wiele zalet. Główną korzyścią jest oszczędność miejsca, stąd warto się pokusić o tę wersję, jeśli nie masz wystarczającej przestrzeni na biokominek wolnostojący. Kominek typu wiszącego pozwala także na montaż w niemal każdym pomieszczeniu w Twoim domu: możesz zainstalować go w łazience, salonie, sypialni, a nawet na zewnętrznym tarasie, werandzie czy w altance. Biokominek wiszący z szybą może być umieszczony na dowolnej wysokości. W ofercie większości producentów znajdziesz rozmaite biokominki wiszące, różniące się sposobem wykończenia, kolorem oraz rozmiarem. Obok modeli z pełną zabudową dostępny jest także biokominek wiszący bez zabudowy. Wyróżnia go sposób montażu za pomocą specjalnych linek, co sprawia, że prezentuje się elegancko i niebanalnie.

Biokominki wiszące Infire

Biokominki wiszące z szybą w ofercie sklepu Infire przeznaczone do zawieszania na ścianie wyróżnia dbałość o każdy szczegół wykonania oraz atrakcyjna forma wizualna. Dzięki możliwości wyboru ich kolorystyki oraz wymiarów bez problemu dopasujesz je do każdego wystroju Twojego wnętrza. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele z przyciemnianą szybą montowaną w kominku, które wpływają na specyficzną atmosferę, stanowiąc wyjątkowy element dekoracyjny wnętrza. Jeśli szukasz biokominka wiszącego w salonie o stylu bardziej designerskim, ciekawą opcją jest biokominek wiszący okrągły montowany do sufitu. Kolor jego obudowy oraz długość rury możesz dopasować w zależności od Twoich preferencji. Ustawione w centralnym punkcie wybranego pomieszczenia biokominki okrągłe poza pełnieniem funkcji estetycznej zapewniają także największą efektywność cieplną.

Biokominki wiszące Infire to gwarancja Twojego bezpieczeństwa. Są one wykonane z grubego, hartowanego szkła, które chroni przed kontaktem z ogniem. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają także zabudowane ściany boczne. Wszystkie biokominki wiszące są wykonywane na wymiar; firma realizuje również indywidualne projekty według zamówień Klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.