Menu
 • Menu

  Barierki ochronne – chronią nas na co dzień

  To, co jest najcenniejsze trzeba chronić. Zawsze. Nie tylko na terenie własnej posesji, ale też na drodze czy imprezach masowych. W tym celu stosuje się barierki ochronne. Mają one za zadanie chronić ludzi i oddzielać od siebie dwie różne przestrzenie. Kiedy się ich używa?

  Barierki ochronne

  Przy ulicy

  Barierki wygrodzeniowe, zwane też barierkami ochronnymi można wykorzystywać w różnych sytuacjach. Najczęściej stawia się je tak by oddzielały jezdnię od chodnika. Mogą też wydzielać ścieżkę rowerową lub separować trawnik. Mają one za zadanie utrudniać przedostawanie się z jednej przestrzeni na drugą. Takie barierki chronią życie ludzi, którzy nieświadomie mogliby wejść pod koła samochodu. Wystarczy się zagadać lub zbyt długo wpatrywać w ekran telefonu.

  Efektem jest rozproszenie uwagi, które może być przyczyną tragedii. Bramki zapewniają też bezpieczeństwo dzieci, które nie mogą wbiec na ulicę w pogoni za zabawką. W tym celu stawia się najczęściej bariery olsztyńskie. Są one malowane na żółto lub biało-czerwono. Dzięki temu, są widoczne nawet w nocy. To kolejny czynnik, który zwiększa bezpieczeństwo pieszych. W tym samym celu można stosować barierki typu A. Mają one inny kształt niż barierki olsztyńskie. Ich góra przypomina literę A, natomiast w olsztyńskich – literę O. Ulicę można odgrodzić również barierkami łańcuchowymi oraz szczeblinkowymi

  Wysokość

  Wzgórza, klify, płaskowyże i uskoki terenu również stanowią zagrożenie dla przechodniów. Nawet mosty i wiadukty trzeba zabezpieczać przed nieszczęśliwymi wypadkami spowodowanymi nieuwagą. By odgrodzić wyższy teren od niższego również stosuje się barierki szczeblinkowe, łańcuchowe, olsztyńskie oraz bariery typu A. Są ona najpowszechniej używane, bo są łatwe w montażu i mają atrakcyjną cenę.

  Błoto

  Istnieją też barierki przeciwbłotne. Stawia się je w miejscach, w których często tworzą się kałuże lub powstaje błoto. Ich zadaniem jest ochrona przechodniów przed rozchlapywaną wodą i brudem. Te barierki ochronne są wyposażone w pełny panel, który zatrzymuje ciecze. Warto dbać o jego wygląd i od czasu do czasu go czyścić. Zadanie to powinny wykonywać służby miejskie. Takie bariery są szczególnie przydatne przy przystankach oraz parkingach – wszędzie tam, gdzie znajduje się sporo pieszych i manewrujących samochodów.

  Trawniki

  Trawniki oddziela się specjalnymi barierkami. Są to tzw. wygrodzenia trawnikowe. Składają się ze słupków oraz łączących je łańcuchów lub ozdobnych sznurów. Czasem są też nazywane wygrodzeniem warszawskim. Dobrze prezentują się na tle zieleni i nie zaburzają krajobrazu.

  Imprezy plenerowe

  Barierki ochronne są też niezbędnym elementem imprez w plenerze. Pomagają kierować ruchem tłumu, więc zwiększają jego bezpieczeństwo. W tym celu używa się najczęściej lekkich barierek z PCV. Są dostępne we wielu kolorach i mogą mieć wytłoczone logo. Co ważne, są łatwe w transporcie. Warto też zauważyć, że barierki te są dostosowane do tego by się o nie opierać. Dzięki temu, zapewniają wygodę uczestnikom wiecu, protestu lub imprezy.

  Polecanym producentem barier wygrodzeniowych jest firma:

  Tioman Sp. z o.o. Sp. k. Ostaszewo 57E, 87-148 Łysomice

  e-mail: tioman@tioman.pl, telefon: (56) 655 77 99, fax: (56) 612 60 21

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *