Menu

Menu

3 rzeczy, o których warto wiedzieć zakładając firmę w UK

Prowadzenie swojej własnej firmy zawsze wiąże się z większą swobodą i możliwością podejmowania decyzji biznesowych wedle swojego uznania, jednak w zależności od kraju, w którym taką firmę zakładamy, kwestia rejestracji działalności oraz formalności związanych z jej prowadzeniem może wyglądać zupełnie inaczej niż ma to miejsce w Polsce. Ponieważ na Wyspach mieszka ogromna liczba Polaków i spora liczba z nich zainteresowana jest czerpaniem korzyści płynących z bycia swoim własnym szefem, w tym artykule omówimy trzy rzeczy, o których warto pamiętać, rozpoczynając swoją przygodę z biznesem w UK.

firma w UK

Zakładanie działalności

Na samym początku warto omówić kwestię zakładania działalności. W Wielkiej Brytanii dostępne jest kilka form działalności gospodarczej, na które możemy się zdecydować – należą do nich:

 • samozatrudnienie,
 • spółka LTD (Limited Company),
 • spółka LLP (Limited Liability Partnership),
 • spółka Partnership
 • spółka PLC (Public Limited Company).

Należy jednak zaznaczyć, że to dwie pierwsze z wyżej wymienionych możliwości cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród przedsiębiorców. Oba rodzaje charakteryzują się bardzo łatwym procesem rejestracji i stosunkowo małą liczbą formalności wymaganą od przedsiębiorcy. Oczywiście to, które z nich lepiej sprawdzi się w naszym przypadku zależy przede wszystkim od tego, czym nasza firma ma się zajmować oraz od naszych oczekiwań względem prowadzonego przez nas biznesu – każda forma działalności ma nieco inne wymagania, ale też oferuje nam nieco inne korzyści. Przed podjęciem decyzji warto więc dokładnie zapoznać się z każdą z dostępnych opcji.

Rozliczenie podatków

Prowadząc własną działalność gospodarczą, nie sposób uniknąć kwestii urzędowych oraz podatkowych. Na szczęście Wielka Brytania znana jest ze swojego przychylnego podejścia do przedsiębiorców, co sprawia, że załatwianie tego rodzaju formalności jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu – dzięki temu zaoszczędzony w ten sposób czas możemy poświęcić na rozwój firmy. By jeszcze bardziej usprawnić na przykład kwestie rozliczeniowe, warto nawiązać współpracę z dobrym biurem rachunkowym – naszymi podatkami zajmą się specjaliści, a my będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie załatwione właściwie i w zgodzie z obowiązującymi terminami i przepisami. Jeśli jednak chcemy zająć się tym samodzielnie, najpierw musimy zdobyć informacje o tym, jakie są nasze zobowiązania, jak wygląda system podatkowy na Wyspach i w jakich terminach musimy się rozliczyć. Ważna jest również kwestia podatku VAT w UK oraz tego, czy i kiedy jesteśmy zobowiązani zarejestrować się jako podatnicy VAT.

Wymagania rynku

Żadna firma nie przetrwa na rynku bez dobrego biznesplanu – nie chodzi tu oczywiście o dokładne planowanie każdego kroku, jaki podejmiemy w następnych miesiącach czy nawet latach działalności. Ważne jest jednak stworzenie przynajmniej ramowych założeń, które pomogą nam wyznaczyć kierunek rozwoju firmy. W tym celu niezwykle istotne jest rozeznanie się w ogólnej sytuacji na rynku – tylko wiedząc, co znajduje się w ofercie naszych konkurentów będziemy w stanie stworzyć ofertę, która zachęci klientów do wybrania właśnie nas. Warto przy tym pamiętać, że nie zawsze chodzi tu tylko i wyłącznie o ceny i jakość usługi czy produktów – w podkreśleniu tych elementów pomogą nam dobrze przygotowane reklamy, w zależności od tego, czym dokładnie zajmuje się nasza firma przed podjęciem decyzji o nawiązaniu z nami współpracy dla klientów istotne może być również to, czy posiadamy odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Znajomość zasad obowiązujących w danej branży z pewnością ułatwi nam postawienie w niej pierwszych kroków.

Zakładanie firmy to ważny krok, na który powinniśmy decydować się dopiero po dokładnym zapoznaniu się z dostępnymi dla nas możliwościami, ale także z obowiązkami, jakie wiążą się z prowadzeniem własnego biznesu. Tylko w ten sposób będziemy w stanie realnie ocenić naszą sytuację oraz to czy jesteśmy gotowi na odpowiedzialność związaną z byciem przedsiębiorcą.

 

Jedna odpowiedź do “3 rzeczy, o których warto wiedzieć zakładając firmę w UK”

 1. Claudia Klein pisze:

  Komplementy sezonu !! Złóż wniosek o pożyczkę w Spotlight Global Services z oprocentowaniem 3%

  * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy?
  * Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów?
  * Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny?
  * Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele?
  * Czy masz problem z ekonomią?
  * Czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki?

  Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Oferujemy najlepsze usługi pożyczkowe na całym świecie.

  Oferujemy doskonałą okazję do uzyskania korzystnego finansowania dzięki pożyczce osobistej do 5 mln euro oraz pożyczce biznesowej do 15 mln euro. Warunki umowy są jasne i zorganizowane przez obie strony. Miesięczne płatności i okresy spłaty można dostosować do swoich możliwości finansowych. Dzięki indywidualnemu podejściu do indywidualnych potrzeb prawie wszyscy wnioskodawcy mogą otrzymać pożyczkę.

  Zainteresowane osoby lub firmy prosimy o kontakt na adres:
  E-mail: spotlightglobalservices@gmail.com |
  WhatsApp: +4915758108767

  Jesteśmy pasjonatami liczenia się integracji finansowej. Nasze pożyczki i produkty inwestycyjne mają na celu zapewnienie wygody i wartości.

  Dzięki Spotlight Global Financial Services możesz pożegnać się ze wszystkimi kryzysami finansowymi i trudnościami, ponieważ jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni

  Gorące pozdrowienia
  Claudia Klein

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.