Menu
Menu

15 dowodów na to, że warto zainwestować w monety z Wiedźminem

monety z Wiedźminem

1. Jedna z najbardziej nowoczesnych mennic na świecie, Mennica Polska, jest wykonawcą monet z Wiedźminem.

2. Producentem natomiast jest Mennica Gdańska, której monety charakteryzują się wzrostem wartości oraz – ze względu na tematy – cieszą się zainteresowaniem inwestorów na całym świecie.

3. Dolary nowozelandzkie są walutą wielu wartościowych monet kolekcjonerskich.

4. Wiedźmin to fenomen stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego, zawierający się w książkach, serialach, grach, komiksach, przedstawieniach itd. Posiada miliony fanów na całym świecie, nie tylko w Polsce. Kolejne pokolenia wychowują się na Sadze Wiedźmińskiej.

5. Są to pierwsze monety o Wiedźminie, ściśle limitowane. Mennica Gdańska otrzymała wyłączne prawa do tego tematu od twórcy Geralta z Rivii, Andrzeja Sapkowskiego.

moneta z Wiedźminem

6. Do ich wykonania wykorzystano najnowszą technologię i najlepsze materiały – srebro najwyższej próby 999 przekuto w dwie monety: 2 uncjową oraz 1 kilogramową, które ozdobiono złoceniem, elementem z drukarki 3D, kamieniami szlachetnymi (agatami). Dzięki temu są doskonałą inwestycją w kruszec.

7. Bardzo niewielkie nakłady – 2000 sztuk dla monety 2 uncjowej i 200 sztuk dla monety 1 kilogramowej. Im niższy nakład, tym wyższa wartość kolekcjonerska.

8. Wizerunki monet zostały stworzone przez cenionych w świecie numizmatycznym projektantów i modelarzy, a konsultowane były przez Andrzeja Sapkowskiego.

9. Cała seria monet ułoży się w historię odpowiadającą Sadze Wiedźmina. Będzie to doskonała pamiątka.

10. Atrakcyjna cena początkowa; podobne monety w dniu emisji kosztują dużo więcej, a ich cena z czasem stale wzrasta.

11. Ogromne zainteresowanie kolekcjonerów, fanów, największych polskich mediów, które spowodowało niemalże wyczerpanie nakładów.

12. Na wartości zyskują gadżety z Wiedźminem, takie jak np. figurki, a co dopiero monety wybite z metalu szlachetnego. Pozycja srebra na rynku inwestycyjnym jest stabilna.

13. Monety kolekcjonerskie oraz bulionowe to świetna inwestycja. Mennica Gdańska prowadzi wykaz monet, które zyskały na wartości.

14. Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” na platformie Netflix był ogromnym bodźcem do zakupu monet, ze względu na sukces, jaki odniósł na świecie. Stał się on serialem numer 1 nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych. Po emisji 1 serii ponownie wzrost sprzedaży odnotowały książki, czy gry. Planowane są kolejne serie serialu.

15. Inwestycja w kruszec jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania pieniędzy. Monety kolekcjonerskie można w przyszłości z powodzeniem odsprzedać kolejnym fanom, kolekcjonerom, czy inwestorom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.