Menu
 • Menu

  Zawsze najważniejszy jest pacjent!

  LEK-AM zawdzięcza swój sukces przyjętej 18 lat temu i konsekwentnie realizowanej strategii intensywnego rozwoju.

  LEK-AM

  Obecnie firma posiada blisko 80 produktów: leków dostępnych bez recepty, suplementów diety oraz leków RX – to one stanowią ponad 60 proc. całkowitej sprzedaży firmy. Chcąc jeszcze bardziej wyjść naprzeciw potrzebom pacjentów, firma jednocześnie udoskonala obecne preparaty i wprowadza nowe.

  LEK-AM to marka sama w sobie. Przedsiębiorstwo farmaceutyczne LEK-AM to firma z całkowicie polskim kapitałem. Kluczem do sukcesu okazało się bardzo precyzyjne i umiejętne wyszukiwanie luk w obszarze portfolio produktowego oraz odpowiednie wyczucie rynku i potrzeb pacjenta.

  LEK-AM

  Firma specjalizuje się w produkcji leków generycznych, ale nie są one całkowitym ich odwzorowaniem. Posiadając identyczną substancję czynną, niejednokrotnie stanowią udoskonalenie oryginału dzięki nowej formie podania, poprawieniu smaku, wyglądu, ułatwieniu dawkowania czy zmianie wielkości opakowania. Ich kolejną, niepodważalną zaletą jest cena – znacznie niższa niż leków oryginalnych. W efekcie LEK-AM regularnie wprowadza na rynek kolejne preparaty medyczne cieszące się dużym uznaniem pacjentów.

  Ubiegły rok zaowocował wprowadzeniem dwóch leków Rx – jednego z obszaru pulmonologii oraz preparatu witaminy D do podawania raz w tygodniu(7 tys. j.m.) i jeden raz w miesiącu (30 tys. j.m.)  Chociaż firma LEK-AM posiada w portfolio kilka preparatów z zakresu alergologii i pulmonologii, w czerwcu 2017 r. wprowadziła na polski rynek preparat, który stanowi połączenie dwóch istotnych w leczeniu chorób płuc substancji czynnych: salmeterolu i flutikazonu. Innowacyjny licznik umieszczony na inhalatorze ułatwia pacjentom przyjmowanie właściwych dawek.

  Zastosowanie inhalatora ciśnieniowego pozwala z kolei na bardzo precyzyjne dotarcie leku bezpośrednio do płuc w większej dawce – to znacząca przewaga nad szeroko dostępnymi w kraju produktami w inhalatorach proszkowych. We wrześniu ubiegłego roku firma wprowadziła na rynek lek RX z witaminą D3, do stosowania raz w miesiącu, co powinno zapewnić wygodę zarówno użytkownikom, jak i lekarzom. To kolejny przykład wyjścia naprzeciw potrzebom pacjentów, którym zdarza się regularne pomijanie dziennych dawek.

  LEK-AM rozszerza także ofertę suplementów diety, wprowadzając na rynek: Nefrocalm – dla osób dbających o zachowanie zdrowego układu moczowego, Orton Flex Cartistruct – opracowany z myślą o tych, którzy  chcą w kompleksowy sposób zadbać o swoje stawy oraz AdCort Plus – witaminowy preparat wspierający m.in. prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

  W kolejnych latach spółka chce wprowadzić na rynek kilka wyjątkowych produktów leczniczych. Uzupełnią one listę oferowanych już leków bądź będą początkiem obecności LEK-AM-u w nowych obszarach terapeutycznych. Część z nich podlega obecnie procedurze rejestracji, dla części prowadzone są jeszcze badania kliniczne, a kilka z nich znajduje się jeszcze w fazie rozwoju.

  Szczególnie jeden z preparatów budzi duże nadzieje, ponieważ przy zachowanej skuteczności terapeutycznej udało się o połowę obniżyć dawkę substancji czynnej, co przełoży się na wzrost jego bezpieczeństwa i niższe koszty wytwarzania. W pozostałych przypadkach wprowadzone modyfikacje w technologii lub składzie leków znacząco poprawiają ich parametry jakościowe, co pozwala zakwalifikować je do kategorii tzw. super generyków.

  DHJ

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *