Menu

Menu

Zmiana dostawcy prądu to realne oszczędności

Zmiana dostawcy prąduSzacuje się, że średnio 1/5 wydatków firmowych związana jest z kosztami za energię elektryczną. Wielu przedsiębiorców jest jednak zdania, że w tym zakresie niewiele da się zrobić, dlatego poszukują oszczędności w innych obszarach.

Tymczasem zmiana dostawcy prądu może oznaczać zmniejszenie wydatków na energię elektryczną nawet o 40% – a to wszystko bez konieczności ograniczania zużycia energii.

Pierwsze miesiące nowego roku to zawsze dobra okazja, aby pomyśleć o optymalizacji firmowych wydatków. Poszukiwanie tańszych dostawców usług czy produktów, porównywanie konkurencyjnych ofert w zakresie telekomunikacji, obniżanie kosztów administracyjnych czy zmniejszanie wydatków na materiały biurowe – to główne elementy, na których koncentrują się przedsiębiorcy. Aby jednak mówić o realnych oszczędnościach, warto rozważyć także zmianę dostawcy energii elektrycznej.

Taryfy energii elektrycznej dla małej firmy

Taryfy energii elektrycznej to plany cenowe, na podstawie których dostawca prądu rozlicza się z odbiorcą, tj. przedsiębiorstwem. Taryfą dedykowaną dla małych i średnich firm jest taryfa C, która obowiązuje przy zasilaniu z sieci o mocy umownej nieprzekraczającej 40 kW.

Taryfy energii elektrycznej dla firm obejmują kilka wariantów:

  • taryfa C11 – jednostrefowa, która charakteryzuje się stałą stawką za prąd przez całą dobę
  • taryfa C12a – dwustrefowa, w której występują dwie stawki za prąd: wyższa (dotyczy godzin szczytu, np. 7:00-13:00, 19:00-22:00) oraz niższa (obowiązuje w pozostałych godzinach)
  • taryfa C12b – dwustrefowa, w której obowiązują dwie stawki: droższa w dzień oraz tańsza w nocy.

Każda firma powinna dostosować wybór taryfy elektrycznej do specyfiki swojej działalności. Dlaczego? Biuro funkcjonujące przez 8 godzin dziennie będzie miało nieco inne potrzeby energetyczne niż przedsiębiorstwo  produkcyjne, które pracuje przez 24 godziny na dobę.

Ile można zaoszczędzić na zmianie sprzedawcy prądu?

Aby zmniejszyć wysokość faktur za energię elektryczną w firmie, wcale nie trzeba ograniczać zużycia prądu. Realne oszczędności przyniesie przede wszystkim zmiana sprzedawcy prądu. Wydaje Ci się, że zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest korzystna wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw? Nic bardziej mylnego – również małe firmy mogą osiągnąć realne oszczędności. Decydując się na skorzystanie z oferty marki Po Prostu Prąd, możesz zaoszczędzić nawet 40%.

Przykład. Małe przedsiębiorstwo z Warszawy rocznie zużywa 20 MWh energii elektrycznej (taryfa C11). W trakcie rocznej umowy dla firm, przedsiębiorstwo może zaoszczędzić niemal 5 tys. zł, zmieniając dotychczasowego sprzedawcę na markę Po Prostu Prąd.

Z czego wynikają te oszczędności? Marka Po Prostu Prąd proponuje przedsiębiorstwom stawkę 240 zł netto za 1 MWh i 0 zł opłaty handlowej przy umowie podpisanej na 12 miesięcy.

Jeśli planujesz zoptymalizować koszty firmowe, ze zmianą sprzedawcy prądu nie czekaj do kolejnego miesiąca. Wiążąc się  z nowym sprzedawcą, możesz zapewnić swojej firmie niezmienność cen przez cały okres obowiązywania umowy. Dzięki temu zaoszczędzisz podwójnie: płacąc mniej niż u dotychczasowego sprzedawcy i unikając podwyżek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.