Menu

Menu

Z jakiego kuriera skorzystać wysyłając paczki?

W dzisiejszych czasach nadawanie przesyłek może, ale nie musi wiązać się z wizytą na poczcie. Co więcej, nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wiele firm kurierskich oferuje szeroki zakres usług, dostosowany do potrzeb i oczekiwań współczesnych konsumentów. Nie ulega wątpliwości, że korzystanie z firm kurierskich jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno, dla nadawcy, jak i odbiorcy. Niemniej jednak wybranie firmy oferującej najbardziej korzystne dla nas warunki usług kurierskich stanowi nie lada wyzwanie. Jak stawić mu czoła? O tym w dalszej części artykułu.

Firmy kurierskie

Firmy kurierskie o największej popularności

Na rynku istnieje wiele konkurujących ze sobą firm kurierskich, które starają się dostosowywać swoją ofertę do trendów wyznaczanych dynamicznie rozwijającym się rynkiem e-commerce. Współcześni konsumenci wybierają najbardziej dla nich wygodne rozwiązania, które pozwalają im zaoszczędzić czas i pieniądze. W związku z tym, jeśli mogą zamówić usługę bez wychodzenia z domu czy biura, to chętnie z takich możliwości korzystają. A wiodące na rynku firmy kurierskie robią wszystko, aby proces realizacji ich usług odbywał się szybko i sprawnie.

Wśród najbardziej znanych firm kurierskich należy wymienić m.in:

  • DHL
  • DPD
  • FedEx
  • Geis
  • GLS
  • InPost
  • Pocztex
  • UPS

Wachlarz usług każdej z nich jest uzależniony od wielu czynników – np. wielkości nadawanej przesyłki, procedury odbioru przesyłki czy szybkości i czasu realizacji dostawy. Wybranie najkorzystniejszej dla nas oferty nie jest więc łatwym zadaniem. Na szczęście, chcąc wysłać paczkę, można skorzystać z alternatywnego rozwiązania – usług brokera kurierskiego.

Firmy kurierskie kontra broker kurierski

Każda firma kurierska ma swoje procedury nadawania przesyłek. W wielu kwestiach są one do siebie podobne, ale są też drobne różnice, które trzeba mieć na uwadze wybierając najlepszą dla nas ofertę.

Nie zawsze mamy możliwość odbioru przesyłki z domu, czy z biura. Wówczas trzeba ją dostarczyć do punktu odbioru danej firmy. Poza tym pojawiają się różnice w wymaganiach dotyczących wielkości przesyłek, ich wagi czy sposobu zapakowania oraz miejsca docelowego przesyłki. To wszystko wpływa na ostateczną cenę usługi. Chcąc wyszukać najtańszą i najbardziej optymalną opcję, trzeba poświęcić nieco czasu na zapoznanie się ze sposobem funkcjonowania poszczególnych firm kurierskich.

Lepszym rozwiązaniem jest więc korzystanie z usług brokerów kurierskich, takich jak na przykład allekurier.pl, by szybko i bezproblemowo wybrać najlepsze rozwiązanie – bez przepłacania i tracenia czasu na weryfikowanie zakresu usług poszczególnych firm kurierskich. Jak więc działają brokerzy? Otóż współpracują z różnymi firmami kurierskimi, co powoduje, że w jednym miejscu mamy dostępnych kilka opcji – zestawionych ze sobą, co ułatwia podjęcie decyzji.

Dzięki takiemu porównaniu firm widzimy nie tylko najtańszą opcję, ale również najbardziej optymalną pod kątem naszych aktualnych potrzeb i oczekiwań. Warto również dodać, że broker kurierski ma większe możliwości negocjacji z poszczególnymi firmami kurierskimi, więc może oferować ich usługi w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ponadto warto zaznaczyć, że sama procedura związana z zamówieniem kuriera wybranej przez nas firmy kurierskiej jest niezwykle prosta i nie zajmuje dużo czasu, a cała obsługa zamówienia jest niemalże błyskawiczna. Wysyłanie paczek za pośrednictwem brokera kurierskiego jest więc niezwykle wygodne – mniej stresu, oszczędność czasu i pieniędzy, a formalności ograniczone do minimum. Co ważne, przesyłki można wysyłać do wielu zakątków świata. Paczki do Anglii lub Niemiec? A może do USA lub Kanady? Przekonaj się jak prosto i szybko możesz nadać przesyłki zagraniczne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.