Menu

Menu

Tańszy prąd dla firmy, a zmiana dostawcy energii elektrycznej

Energia dla firmPrąd dla firm rządzi się innymi prawami niż prąd do domu. O ile w tym domowym możemy ustalić taryfę bądź tego nie robić i całą dobę mieć identyczną stawkę za kWh prądu, o tyle w przypadku firm, takiej możliwości nie ma.

Konieczne jest korzystanie z jakiejś taryfy. Na szczęście wielu dostawców ma bardzo atrakcyjne oferty dla firm. Co zrobić, więc jeśli twoja firma płaci bardzo wysokie rachunki? – zmienić dostawcę!

Energia dla firm w postaci taryf – jak wybrać najlepszą?

Wiele firm, zwłaszcza informatycznych, telekomunikacyjnych, czy agencji reklamowych posiada własne serwerownie. Serwerownie muszą pracować bez przerwy, dzień i noc. Generuje to bardzo dużo koszty, ponieważ poza samym sprzętem komputerowym koniecznie muszą się tam znaleźć klimatyzatory, które również muszą działać cały czas. Prowadząc taką firmę, nie można więc przejść obojętnie obok kwestii, jaką jest zużycie prądu. Jest ono niezwykle duże i bardzo kosztowne (więcej na ten temst dowiesz się na: https://poprostuenergia.pl/dlaczego-prad-dla-firm-jest-drozszy/ ). Dlatego właściciele powinni szukać możliwości oszczędzenia właśnie na energii. Jak to zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest znalezienie dostawcy, który zaproponuje taryfy np. z niższą opłatą w godzinach nocnych. Dzięki temu w dzień płacimy standardową stawkę, a nocą dużo niższą. W nocy, kiedy nie pracuje znaczna część sprzętu i tak naprawdę jedynie serwerownia działa, to bardzo obniża rachunki.

Zużycie prądu w różnych godzinach

Kolejna kwestia dotycząca taryf to zużycie prądu w różnych godzinach w ciągu dnia. Godziny szczytu przypadają miedzy 12 a 16, wtedy najwięcej osób jest w pracy i najwięcej zużywa się prądu, czy to działaniem komputera, czy ekspresem do kawy, światłem, ładowarkami itd. Bardzo wielu dostawców wykorzystuje ten fakt i w godziny szczytu wkładają taryfy z droższym prądem. To sprawia, że zupełnie nieświadomie płacimy za prąd dużo więcej, niż płacilibyśmy, korzystając ze standardowej domowej taryfy. Podczas zmian dostawców należy bardzo dokładnie wczytywać się w oferty i uważnie przeglądać cenniki, ponieważ takich kruczków znaleźć można znacznie więcej.

Energia dla firm – oblicz swoje oszczędności

Energia dla firm powinna być dostosowana do trybu pracy, charakteru firmy i wielu, wielu innych czynników. Na szczęście w Internecie znaleźć można masę kalkulatorów, dzięki którym możliwe jest przeliczenie, ile możemy zaoszczędzić, zmieniając dostawcę. Koniecznie trzeba mieć ze sobą rachunek na prąd i po uzupełnieniu wszystkich danych, kalkulator poda nam informację, jakich oszczędności można dokonać, podpisując nową umowę na dostawę energii.

Nie warto trzymać się starego dostawcy, który obiecuje nam zniżki lub promocje w najbliższym czasie, Promocje są chwilowe, a prowadząc firmę, prąd używany jest praktycznie ciągle. Dlatego też należy szukać oszczędności wszędzie, gdzie się da.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.