Menu

Menu

Prezydent powołał Radę ds. Ochrony Zdrowia

12 lutego 2012 r. prezydent RP w ramach Narodowej Rady Rozwoju powołał Radę ds. Ochrony Zdrowia. Zaczyna ona pracę od wielkiego wyzwania, jakim jest pandemia Covid-19.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim inaugurujące powołanie Rady ds. Ochrony Zdrowia

Podczas spotkania inauguracyjnego prezydent Andrzej Duda wskazywał jednak, że choć w najbliższym czasie walka z pandemią będzie istotnym punktem prac Rady, to ma nadzieję, że nie będzie to jedyny obszar, którym będzie się ona zajmowała w perspektywie 5 lat. − Ja liczę na to, że wkrótce pokonamy pandemię i będziemy mogli się zająć analizowaniem i naprawianiem kolejnych obszarów ochrony zdrowia w Polsce, włącznie z dużymi, systemowymi zmianami, nad którymi będziemy pracowali w ścisłej konsultacji z Ministerstwem Zdrowia. Bardzo na tę współpracę przez najbliższe lata liczę − mówił.

Prezydent skorzystał z okazji, aby podziękować powołanym członkom Rady ds. Ochrony Zdrowia za przyjęcie zaproszenia do pracy w tym gremium. − To jest praca dla Rzeczypospolitej Polskiej i za to państwu ogromnie, z całego serca dziękuję – zwrócił się do zgromadzonych.

 

Źródło: PAP

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.