Menu
 • Menu

  Oto jak rośnie Wilanów. Nowe mieszkania i infrastruktura napędzają popyt nieruchomości

  Zakup własnego mieszkania to świetny pomysł nie tylko z powodów społecznych czy rodzinnych. Oprócz tego, że daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności życiowej jest też dobrym sposobem na inwestycję w niespokojnych czasach. Jednym z najlepszych pod wieloma względami miejscem do zakupy nowego mieszkania nie tylko w Warszawie, ale i w Polsce jest stołeczny Wilanów. Tu ceny na pewno będą rosły.

  Dla kupujących nowe mieszkania, Wilanów to nie tylko poczucie prestiżu ale też bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o lokatę kapitału.

  Mieszkania Wilanów

  Nowe mieszkania Wilanów – gdzie kupić i jakie są ceny rynkowe?

  Wilanów to jedna z najbardziej popularnych wśród developerów i ich klientów dzielnic Warszawy, po tym jak znacznie zmniejszyła się liczba wolnych działek na Żoliborzu, Woli i Mokotowie. Zamieszkuje tu wiele znanych osób – aktorów, sportowców czy polityków. Wybierają oni Wilanów ze względu na idealne połączenie wielu walorów: bliskości terenów zielonych, rozsądnej odległości od centrum i nowoczesnej architektury. Dzielnica, która przeżyła boom budowlany gdy oddawane były pierwsze budynki Miasteczka Wilanów, nadal się rozwija i wciąż powstają tam nowe inwestycje.

  Dla osób, które interesują nowe mieszkania od developera, Wilanów to prawdziwa kopalnia ofert. Gdzie powstaną tam nowe osiedla i kiedy będą oddane? Nowe bloki rosną szczególnie licznie na Kępie Zawadowskiej, w okolicach obszaru Zawady czy na Błoniach Wilanowskich, gdzie niedługo oddana zostanie inwestycja Infinity Wilanów realizowana przez dewelopera Dor Group. Z kolei pod koniec 2020 roku do użytkowania gotowe mają być Apartamenty Królewskie, a pół roku później Oś Królewska i Bruzdowa 125. Natomiast na trzeci kwartał 2021 roku zaplanowano oddanie osiedli: Wioletta i Vitalite. Ceny nowych mieszkań w tych inwestycjach wahają się średnio między 6500 a ponad 10 000 PLN za metr kwadratowy.

  W dzielnicy Wilanów mieszkania są dostępne zarówno dla osób z grubszym jak i „średnim” portfelem. Nie spotkamy raczej bardzo tanich mieszkań, takich jak na odległej Białołęce. Biorąc pod uwagę ceny nieruchomości z innych dzielnic Warszawy i to jak wiele do zaoferowania ma dzisiaj Wilanów – kwoty jakie trzeba zapłacić za zakup nowego lokalu nie są jednak wcale wygórowane. W wielu przypadkach są wręcz niższe niż w obiektywnie mniej atrakcyjnych obszarach stolicy. Duża podaż działa tu pozytywnie na rzecz klienta. Podobnie sytuacja ma się na rynku wtórnym.

  Mieszkania Wilanów

  Mieszkania Wilanów – co jeszcze oferuje ta lokalizacja?

  Wilanów znany jest od dawna przede wszystkim z pałacu, w którym zamieszkiwał król Jan III Sobieski. Dziś to jednak tak naprawdę odrębne i samowystarczalne miasto w mieście, które posiada swoją bogatą infrastrukturę i wszystko co potrzebne jest do życia. Szkoły, przedszkola, żłobki, restauracje, sklepy oferujące różny asortyment – to znajdziemy w najbliższym sąsiedztwie. Oprócz wspomnianego pałacu warta uwagi jest również Świątynia Opatrzności Bożej. O wielokulturowości Wilanowa świadczyć może najlepiej, że jest tam również meczet oraz Stowarzyszenie Buddyjskie. Ważnym miejscem jest oczywiście również Miasteczko Wilanów, które wybudowane zostało jako spójna koncepcja architektoniczna między ulicami Przyczółkową, Aleją Wilanowską i budowaną nową Południową Obwodnicą Warszawy, która jest tylko jedną z większych inwestycji infrastrukturalnych w tym obszarze. Zgodnie z nową uchwałą Rady Miasta powstaną tam dwa duże centra handlowe – jedno przy ulicy Uprawnej wraz z terenami zielonymi i oranżerią, a drugie przy zbiegu ulicy z Przyczółkowej z Branickiego. Na obszarze miasteczka Wilanów jest wiele miejsc pozwalających na spotkania mieszkańców, organizację pikników na świeżym powietrzu czy nawet eventów firmowych i spotkań sąsiedzkich.

  Jeśli interesują kogoś nowe mieszkania, Wilanów i jego okolice to atrakcyjna lokalizacja w porównaniu z innymi dzielnicami stolicy. Zarówno jeśli  chcemy sami lub z rodziną „zapuścić korzenie”, ale też gdy chcemy zainwestować pieniądze i czerpać korzyści na przykład z wynajmu. Cała dzielnica rozwija się dynamicznie i budowane są nie tylko nowe osiedla, ale też infrastruktura publiczna, która bardzo korzystnie wpłynie na jakość życia mieszkańców Wilanowa.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.