Menu

Menu

O tych rzeczach należy pamiętać w trakcie wyboru dewelopera

Zakup mieszkania to jedno z najpoważniejszych wyzwań i zobowiązań finansowych w życiu. Zanim podpiszesz umowę z deweloperem, upewnij się, że dana firma jest godna zaufania. Jak dokonać takiej oceny i zyskać pewność, że podjąłeś dobrą decyzję? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając dewelopera.

deweloper

Przeanalizuj jego wiarygodność finansową

Przeglądając inwestycje od konkretnego wykonawcy nie zapomnij zweryfikować historii jego działalności. Sprawdź, jak długo funkcjonuje na rynku i jaki jest status prawny firmy. Dowiedz się, czy spółka notowana jest na giełdzie. Jeśli tak – będziesz mieć łatwy dostęp do jej sprawozdań finansowych. Wszelkie niezbędne informacje na temat dewelopera możesz znaleźć w odpisie Krajowego Rejestru Sądowego lub w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, które są dostępne online. Pomoże Ci to ocenić wiarygodność danej firmy oraz nabrać zaufania do prowadzonej działalności. Sprawdź także, czy inwestor znajduje się w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Jeśli tak – oznacza to, że przedsiębiorstwo jest rzetelne i gwarantuje najwyższą jakość wykonania usług. Ponadto, jest zobligowane do stosowania się do standardów Kodeksu Dobrych Praktyk i wszelkich wskazówek spisanych w Katalogu Zasad Umowy Deweloperskiej.

Przyjrzyj się otoczeniu i sprawdź standard inwestycji

Przy wyborze mieszkania zwróć uwagę na jego otoczenie – położenie sąsiednich budynków, bliskość infrastruktury handlowo-usługowej oraz komunikacyjnej. Zastanów się, czy deweloper wziął pod uwagę realne potrzeby mieszkańców i w jaki sposób je zrealizował. Zasięgnij informacji na temat standardu wykonania budynków i części wspólnych. Zielone dziedzińce ze strefami relaksu, plac zabaw dla najmłodszych czy lokale handlowo-usługowe na terenie osiedla to istotne elementy mające wpływ na komfort codziennego życia.

Przykładem solidnej i rzetelnej firmy charakteryzującej się transparentną sytuacją prawną i finansową jest Lokum Deweloper. Przedsiębiorstwo to oferuje inwestycje deweloperskie w Krakowie i Wrocławiu o podwyższonym standardzie w atrakcyjnych lokalizacjach. Wizyta na terenie jednego z osiedli z pewnością pomoże Ci ocenić jakość wykonania oraz ogólną estetykę inwestycji.

Przeczytaj opinie o deweloperze

Warto również zasięgnąć opinii u źródła, czyli mieszkańców lub inwestorów, którzy kupili mieszkania od dewelopera w przeszłości. Dzięki nim dowiesz się, czy prace zostały przeprowadzone zgodnie z założonym harmonogramem, czy nie pojawiły się dodatkowe, ukryte opłaty, a także ustalisz, czy jakość użytych materiałów i stan techniczny budynku okazały się zgodne ze specyfikacją, która została dołączona do umowy. Powyższych informacji możesz szukać też na forach internetowych oraz na grupach w mediach społecznościowych.

Poproś o niezbędną dokumentację

Każdy deweloper przed podpisaniem umowy z klientem ma obowiązek przedstawić prospekt informacyjny. Znajdziesz w nim najważniejsze dane na temat samej inwestycji, jak również pozwolenie na budowę oraz plan zagospodarowania terenu osiedla.

Upewnij się, że wybrana przez ciebie firma przygotuje umowę deweloperską, w której zostaną doprecyzowane takie kwestie jak odbiór techniczny, warunki i prawo do odstąpienia od umowy, rachunek powierniczy oraz obciążenie hipoteczne.

Jak przebiega komunikacja z deweloperem?

Sprawna wymiana informacji to bardzo istotny czynnik, który powinieneś uwzględnić w trakcie wyboru dewelopera. Zakup mieszkania to poważna decyzja, dlatego warto porozmawiać na temat kilku istotnych kwestii dotyczących takich jak cena, dostępność miejsc postojowych, standard wykonania, czy możliwość przearanżowania układu mieszkania.

Dobry deweloper powinien cierpliwie odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania i zapewnić pełną transparentność w kwestii postępu prac. Rzetelna firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nabywcy, m.in. w zakresie dostępu do wszystkich kluczowych informacji związanych z inwestycją.

Wybór odpowiedniego dewelopera to gwarancja dobrej inwestycji

Podjęcie decyzji o zakupie lokum od firmy o sprawdzonej i ugruntowanej pozycji na rynku to gwarancja spokoju i bezpieczeństwa. Zyskując wiedzę na temat wcześniejszych realizacji danego wykonawcy oraz poziomu zadowolenia mieszkańców wybudowanych osiedli, będziesz w stanie ocenić, czy jego oferta jest dla ciebie interesująca i czy chcesz zainwestować w mieszkanie współpracując właśnie z tą firmą.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.