Menu

Menu

Mini PC – czym się kierować przy jego wyborze?

Miniaturyzacja oraz profesjonalizacja – tymi właśnie dwoma słowami można bez problemu określić współczesne komputery, zarówno PC, jak i laptopy. Coraz częściej decydujemy się na kupno sprzętu, który ma świetne parametry, a jednocześnie mniejsze rozmiary. Liczą się przede wszystkim wydajność, ale również oszczędność miejsca. W ten trend wpisują się jak najbardziej komputery mini PC. Jak wybrać ten najbardziej odpowiedni?

Mini PC

Komputer w każdym domu – to zdaniem nie brzmi, jak futurystyka, ale powoli staje się rzeczywistością. Bardzo trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie domu bez profesjonalnego komputera PC, mini PC lub laptopa. Coraz częściej zdarza się, że w jednym gospodarstwie domowym jest kilka komputerów, do tego tablety.

Komputer PC już dawno przestał być luksusem i towarem z wyżej półki. Obecnie w popularnych sklepach internetowych możemy kupić zestawy o różnej specyfikacji, dobrych parametrach technicznych, a jednocześnie w dobrej cenie. Takie komputery, w tym modele mini PC świetnie sprawdzą się w różnych zadaniach: w pracy, w szkole, na uczelni lub jako domowe centrum rozrywki.

Komputer mini PC – co to jest?

Mini PC to komputer stacjonarny, ale w dużo pomniejszonej formie. Wyposażone są we wszystko, co jest niezbędne do komfortowej pracy, a więc w dobry i wydajny procesor, optymalną kartę graficzną, zasób pamięci RAM, dysk twardy oraz oczywiście system operacyjny.

Tego rodzaju komputery jak najbardziej są wydajne, w pełni funkcjonalne, estetyczne, designerskie, a przede wszystkim zajmują o wiele mniej miejsca.

Kupujemy komputer – na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim nie należy kupować w miejscach, w sklepach, których po prostu nie znamy. To często popełniany błąd. Chcąc zaoszczędzić, kupić lepszy sprzęt w niższej cenie wybieramy np. aukcje internetowe albo kupujemy na portalach ogłoszeniowych. To pewne ryzyko, gdyż możemy narazić się na kupno sprzętu, który delikatnie mówiąc nie będzie spełniał naszych oczekiwań.

Druga kwestia dotyczy oczywiście specyfikacji technicznej. Przeglądają parametry komputera zwracajmy uwagę na:

  • procesor – tu bez problemu można kupić komputery z iCore 5 lub 7,
  • kartę graficzną,
  • odpowiednią ilość pamięci RAM,
  • sposób łączności,
  • ilość portów, złączy,
  • zainstalowany system operacyjny,
  • jakość obudowy, ogólnie na jakość wykonania,
  • cenę,
  • ewentualny serwis.

Podsumowując – komputer musi być przede wszystkim funkcjonalny, aby sprostać zadaniom, które przed nim stoją. Dodatkowo nie bez znaczenia jest jakość wykonania, gdyż nie inwestujemy w sprzęt na jeden sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.