Menu
 • Menu

  Konto firmowe – przegląd ofert i usług dodatkowych

  Założyłeś właśnie działalność gospodarczą i szukasz usług dopasowanych do swoich potrzeb? A może uważasz, że dotychczasowe rozwiązania stosowane w banku, w którym masz rachunek, zaczynają być dla Ciebie uciążliwe? Prowadzenie własnego biznesu zawsze wiąże się z posiadaniem konta firmowego. Dzięki niemu możliwe jest przede wszystkim rozliczanie transakcji z kontrahentami, regulowanie zobowiązań w US i ZUS, czy wykonywanie przelewów międzynarodowych w przypadku działalności poza granicami kraju. Przed podpisaniem umowy warto sumiennie przeanalizować oferowane usługi, aby korzystanie z takiego rachunku było przyjemnością, a przy tym oszczędnością czasu i pieniędzy. Nie czekaj, dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru konta bankowego!

  konto firmowe

  Który produkt będzie dopasowany do firmowych potrzeb?

  Niezależnie od tego, czy wciąż rozwijasz swoją działalność, czy jest już ona prężnie działającym przedsiębiorstwem, musisz zdecydować, na których usługach najbardziej Ci zależy i jakie koszty jesteś gotowy ponieść.

  Zwróć uwagę na opłaty

  Podejmując decyzję o wyborze rachunku dla firmy, porównaj informacje zamieszczone w tabelach opłat i prowizji. Poniżej znajdziesz kluczowe czynności, za które mogą być pobierane opłaty:

  • prowadzenie konta – może być darmowe, zakładając, że będziesz wykonywać comiesięczne przelewy do ZUS o określonej kwocie. Inną opcją jest ponoszenie regularnych opłat i otrzymanie dzięki temu dodatkowych udogodnień, czy też rachunku działającego w oparciu o indywidualne warunki;
  • prowadzenie konta dodatkowego – przy wyborze darmowego, podstawowego produktu, za tę opcję będziesz musiał dopłacić. Jeśli postawisz na płatny wariant, możliwe będzie prowadzenie rachunku również w walutach: EUR, USD, GBP, NOK, SEK, DKK, CHF i CZK;
  • przelewy – możesz skorzystać z 15 darmowych przelewów w miesiącu zleconych w systemie bankowości elektronicznej lub zwiększyć swój limit do 100 transferów, posiadając konto firmowe ze stałą miesięczną opłatą. Dodatkowo będziesz mógł przelewać pieniądze do ZUS i US za 0 zł;
  • korzystanie z bankomatów i wpłatomatów oraz używanie karty płatniczej – wpłacanie i wypłacanie gotówki z urządzeń należących do banku jest zawsze bezpłatne. Spełniając warunek zrealizowania konkretnych transakcji o danej kwocie w ciągu miesiąca, będziesz mógł za darmo korzystać z karty.

  Zróżnicowana oferta umożliwia wybór produktu dopasowanego do wymagań prowadzonej działalności. Ustalenie potrzeb firmy i częstotliwości wykonywania poszczególnych czynności będzie pomocne w podjęciu właściwej decyzji.

  Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać

  Decydując się na założenie rachunku, będziesz miał dostęp do komplementarnych usług, które mogą stanowić dla Ciebie udogodnienie. Przede wszystkim posiadając konto w banku, możesz:

  • lokować swoje środki na lokatach terminowych,
  • otrzymać terminal płatniczy na dogodnych warunkach,
  • śledzić informacje na temat wymiany handlowej z ponad 180 krajami,
  • mieć dostęp do międzynarodowej platformy i nawiązywać relacje z wiarygodnymi partnerami,
  • wymieniać waluty w kantorze banku,
  • wnioskować o dodatkowe środki w postaci kredytów i leasingów na atrakcyjnych warunkach,
  • zyskać do 900 złotych premii, decydując się za założenia konta firmowego w czasie obowiązywania promocji,
  • korzystać z usług księgowości on-line, jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą.

  Jak założyć konto firmowe?

  Po przeanalizowaniu potrzeb, zapoznaniu się z aktualnymi promocjami oraz wyborze najlepiej dopasowanej oferty, przychodzi czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów i decyzję o sposobie założenia rachunku. W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, której numer NIP i REGON obecne są w odpowiednim rejestrze, wymagane jest jedynie przedstawienie dowodu osobistego. Natomiast jeśli jesteś reprezentantem spółki, powinieneś pamiętać również o dokumencie poświadczającym formę działalności (będzie to np. umowa spółki). Ponadto, żeby otworzyć konto firmowe, musisz posiadać zaświadczenie o wpisie do CEiDG lub KRS.

  Decyzja, po której zaczniesz cieszyć się korzyściami

  Bank oferuje trzy sposoby otwarcia rachunku firmowego:

  • wypełniając wniosek internetowy i dokonując autoryzacji poprzez rozmowę z doradcą na czacie wideo lub za pośrednictwem kuriera,
  • przez system bankowości elektronicznej,
  • w placówce banku.

  Poświęcenie chwili na określenie ważnych dla firmy kryteriów i zweryfikowanie dostępnej oferty skutkuje wyborem przynoszącym optymalne korzyści. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy przy podjęciu decyzji dotyczącej właściwego konta firmowego, zawsze możesz skontaktować się z doradcą banku, który chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *