Menu

Menu

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt na mieszkanie?

Kredyt na mieszkanie to doskonała opcja dla osób, które chcą zakupić wymarzone m4, ale nie dadzą rady samodzielnie odłożyć odpowiednio wysokiej gotówki. Musimy jednak wiedzieć, że złożenie wniosku o takie zobowiązanie wiąże się z koniecznością spełnienia narzuconych przez bank wymogów. Jednym z nich jest wysoka zdolność kredytowa, na która wpływają przede wszystkim nasze dochody i wydatki. Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt na mieszkanie bez przeszkód?

Kredyt na mieszkanie

Kredyt na mieszkanie – warunki

Podstawowym warunkiem, na który zwraca uwagę bank podczas weryfikacji wniosków o kredyt na mieszkanie, jest zdolność kredytowa konsumenta. Na jej wysokość wpływa kilka ważnych czynników, jednak najistotniejszym okazują się nasze dochody. Chodzi tutaj nie tylko o kwotę, jaką zarabiamy, ale także o formę zatrudnienia. Jak się okazuje, największe szanse na otrzymanie kredytu na mieszkanie mają osoby pracujące na pełen etat w oparciu o umowę o pracę oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Pamiętajmy jednak, że w przypadku firmy, bank będzie sprawdzał, jak długo biznes jest na rynku i jakie przynosi dochody. Najlepiej, aby działalność istniała minimum dwa lata, zwłaszcza jeśli chcemy ubiegać się o wysoki kredyt hipoteczny. Jeśli zdolność finansowa jest zbyt niska, bank odrzuci nasz wniosek. Wówczas możemy ubiegać się o kredyt bez bik w firmie pożyczkowej, którego warunki nie są tak wymagające jak w przypadku banków.

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt na mieszkanie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakich zarobków oczekują od nas banki. To, jak nasze wnioski o kredyt zostaną zweryfikowane, uzależnione jest przede wszystkim od ogólnej oceny zdolności kredytowej oraz od kwoty, o jaką wnioskujemy. Przy wyższych kredytach, analogicznie konieczne będą większe dochody, które umożliwią dogodną spłatę raty w terminie. Liczą się także stałe wydatki, które również firmy bankowe biorą pod lupę, sprawdzając, jaka kwota pozostanie nam „na czysto” i czy jest wystarczająca na spłatę raty. Jak wskazują statystyki, już konsumenci posiadający zarobki na średnim poziomie, bez problemu zaciągają kredyt hipoteczny w banku. Pamiętajmy, że w przypadku umowy cywilnoprawnej lub niezbyt wysokich zarobków, zdecydowanym plusem będzie wysoki wkład własny i zabezpieczenie kredytu. Dzięki temu nasze szanse na kredyt na mieszkanie rosną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.