Menu

EKS_KV_baner_CTA_600x100px_RYNEK_INWESTYCJI-2
banner PLOM (1200 x 200 px)
previous arrow
next arrow

Menu

Fundacja rodzinna – jak pomnożyć i zabezpieczyć majątek na pokolenia?

20 marca 2024 r. w Klubie Inteligencji Biznesu odbyła się debata na temat fundacji rodzinnej. Wszystkim zainteresowanym przybliżono to nowe rozwiązanie prawne, które ma na celu pomnażanie i zabezpieczanie majątku.

Spotkanie we wnętrzach Salonu Balamonte w Warszawie poprowadziła redaktor Monika Richardson. Poprowadziła rozmowę z doktorami nauk prawnych, ekspertami i praktykami biznesu z Kancelarii Finansowej LEX, którzy jako pierwsi w Polsce złożyli wniosek o rejestrację fundacji rodzinnej. Małgorzata Rejmer i Dawid Rejmer wyjaśniali istotę i sens zakładania fundacji rodzinnej. Przybliżyli jej cele i korzyści płynące z tego rozwiązania. Podczas spotkania nie zabrakło przykładów firm i osób, które już korzystają z tego sposobu zabezpieczenia majątku.

Specjaliści z Kancelarii Finansowej LEX dzielą się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi założenia fundacji rodzinnej. Wyjaśniają różnice między poprzednimi i współistniejącymi rozwiązaniami w kontekście sukcesji. Pomagają zrozumieć istotę fundacji rodzinnej i znaleźć odpowiedzi na najczęstsze pytania. Czym jest fundacja rodzinna w kontekście wehikułu sukcesyjnego, platformy inwestycyjnej i skarbca rodzinnego? Kto może skorzystać z tego rozwiązania? Dlaczego nie należy traktować fundacji rodzinnej jako narzędzia do optymalizacji podatkowej?

Eksperci Kancelarii Finansowej LEX pomagają także zrozumieć, jakie jest znaczenie firm rodzinnych w Polsce. Znają i oswajają główne wyzwania, jakie przed nimi stoją.

dr Małgorzata Rejmer, założycielka Kancelarii Finansowej LEX, nestorka firmy rodzinnej, specjalista w zakresie finansów, i dr Dawid Rejmer, radca prawny, partner zarządzający Kancelarii LEX, sukcesor firmy rodzinnej. Fot. Kancelaria Finansowa LEX

Źródło informacji: Kancelaria Finansowa LEX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.