Menu

Menu

Forum Ekonomiczne po 29 latach zmienia lokalizację

Forum Ekonomiczne, nad którym patronat medialny sprawuje „Rynek Inwestycji”, przez 28 lat odbywało się w Krynicy. Właśnie podjęto decyzję, że cykliczne wydarzenie zostanie przeniesione do Karpacza. W wyniku podpisanej deklaracji o współpracy Forum będzie organizowane w Karpaczu przez najbliższe 6 lat.

We Wrocławiu podpisano deklarację o współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego w Karpaczu na kolejne 6 lat, która oznacza pełne zaangażowanie partnerów, zarówno organizacyjne, jak i finansowe, w rozbudowę Forum Ekonomicznego i zwiększanie jego znaczenia jako najważniejszego kongresu gospodarczego w Środkowej Europie. Podpisy złożyli przedstawiciele konsorcjum, w skład którego wchodzą samorządy województwa dolnośląskiego oraz miasta Wrocław i miasta Karpacz, Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Hotel Gołębiewski w Karpaczu i Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich – organizatora Forum.

Dla Instytutu Studiów Wschodnich decyzja o przeniesieniu Forum Ekonomicznego z Krynicy-Zdroju do Karpacza była niezwykle trudna. Zmiana ta przerywa wieloletnią tradycję współpracy z kurortem. Jest także dużym wyzwaniem wizerunkowym i organizacyjnym, nie mówiąc o aspektach sentymentalnych. Zmiana lokalizacji była podyktowana niemożnością porozumienia między organizatorami Forum a władzami Krynicy. Proponowane przez samorząd rozwiązania organizacyjne i coraz to nowe lokalizacje tymczasowych obiektów wiązały się ze zbyt dużym ryzykiem logistycznym, administracyjnym oraz w zakresie bezpieczeństwa. Rozproszenie obiektów organizacji Forum w Krynicy wpływałby również na zmianę jego wyjątkowego charakteru.

Jak zapewnia organizator, z uwagi na prawie 30 lat funkcjonowania Forum w Krynicy Instytut Studiów Wschodnich do końca starał się podtrzymać współpracę. Niestety 3 lutego komisja przetargowa powołana przez Radę Programową Forum Ekonomicznego utrzymała swoją wcześniejszą decyzję o podjęciu współpracy przez najbliższe 6 lat z Karpaczem, argumentując, że władze uzdrowiska Krynica-Zdrój nie były skłonne w pełni przychylić się do najważniejszych wymogów organizatorów.

Jedna odpowiedź do “Forum Ekonomiczne po 29 latach zmienia lokalizację”

  1. BOSS pisze:

    Forum to jedna wielka skarbonka do wyciągania kasy od spółek skarbu Państwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.