Menu

Menu

Działki na sprzedaż w Warszawie

Zakup działki to bardzo ważna życiowa decyzja, zwłaszcza w sytuacji, gdy na danym gruncie planowana jest budowa domu. Działki na sprzedaż różnią się nie tylko pod względem powierzchni i lokalizacji, ale także przeznaczeniem, ceną i konkretną specyfikacją. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią działkę i na co zwrócić uwagę.

Działki na sprzedaż Warszawa

Działki na sprzedaż Warszawa – jak wybrać odpowiednie?

Zakup działki w Warszawie lub pobliżu stolicy, to ogromne wyzwanie. Właśnie dlatego, na początku warto przemyśleć swoje plany dotyczące danego gruntu. Dla niektórych działka ma być miejscem do budowy domu dla siebie lub innych członków rodziny, a dla innych – stanowić inwestycję. Podstawową zasadą jest tutaj myślenie perspektywiczne i sprawdzenie swoich możliwości finansowych. Przykładowo, jeśli podejmujemy decyzję o zakupie działki w celach inwestycyjnych, to zróbmy dokładne wyliczenia, dotyczące tego, ile chcemy zarobić na działce i w jakim czasie zamierzamy ją sprzedać. W sytuacji, gdy kupujemy działkę z myślą o postawieniu na niej domu, możemy kupić konkretny projekt i od razu skontaktować się z architektem, aby omówić kwestie prawne, finansowe i wizualne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie działki w Warszawie i okolicach?

Działki w Warszawie są dosyć drogie, zwłaszcza w porównaniu do reszty kraju. Statystyki pokazują, że średnia cena za metr kwadratowy działki w Warszawie wynosi około 850 złotych, a przeciętna wartość działki to prawie 2 miliony złotych. Oczywiście oddalając się od stolicy, można znaleźć znacznie tańsze grunty. Wybierając dla siebie działkę w Warszawie, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na następujące aspekty:

  • powierzchnia działki i jej kształt – nietypowe kształty mogą utrudniać postawienie domu lub rodzić problemy prawne, związane z zagospodarowaniem przestrzeni i odległością domu od drogi lub kolejnej działki,
  • topografia – najlepiej unikać terenów zalewowych lub mocno pochyłych,
  • zadrzewienie – oczywiście natura ma wiele zalet, jednak warto wiedzieć o tym, że aby usunąć drzewo, należy uzyskać stosowne pozwolenie,
  • historia działki,
  • jakość i rodzaj gruntu,
  • uzbrojenie działki, doprowadzenie do niej mediów.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na lokalizację działki w kontekście stron świata, dostępu do drogi, dojazdu do centrum Warszawy, możliwości poruszania się komunikacją miejską, odległości od sklepów i punktów usługowych.

Nieruchomości oferowane przez Orange – pomagamy w całym procesie kupna działek

Orange Polska ma w swojej ofercie szeroki wybór działek na sprzedaż, również w Warszawie. Jak to możliwe? Jeszcze nie tak dawno, aby świadczyć usługi telekomunikacyjne, niezbędna była bardzo rozbudowana infrastruktura. Obecne rozwiązania technologiczne pozwalają zoptymalizować zajmowaną przestrzeń. Niepotrzebne już lokale i grunty w doskonałych lokalizacjach, Orange oferuje po konkurencyjnej cenie.

Specjaliści Orange zajmują się nie tylko sprzedażą, ale także pomagają dobrać z oferty odpowiednią działkę i wspierają w całym procesie zakupowym. Najważniejszymi wartościami są transparentność, wiarygodność, otwartość i kompetencja. Poznaj ofertę prezentowaną przez Orange i wybierz nieruchomość dla swoich potrzeb.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.