Menu
Menu

Czy warto inwestować w srebro inwestycyjne?

Srebrne monety inwestycyjne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Chętnie kupują je zarówno początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy – dla każdego z nich stanowią one interesującą opcję finansową pozwalającą na dywersyfikację portfela, czyli zrównoważony rozkład inwestycyjnego ryzyka. Dlaczego taka dywersyfikacja z wykorzystaniem srebra to dobry pomysł? Powodów jest kilka.

srebro inwestycyjne

Dlaczego inwestycje w srebro mają sens?

Srebro to metal szlachetny o stałej wartości, poddający się okresowym wahaniom rynkowym jedynie w nieznacznym stopniu. Inwestując w niego nie musisz się więc martwić utratą kapitału – srebrne monety inwestycyjne uchronią go przed inflacją, wojną i wszystkimi innymi zagrożeniami ekonomicznymi, na które nie są odporne tradycyjne waluty. Taka forma lokacyjna jest nie tylko bezpieczna, ale też opłacalna. Srebro, jako surowiec o szerokim zastosowaniu przemysłowym, cieszy się dużym popytem i wszystko wskazuje na to, że popyt ten będzie stale rosnąć, a wraz z nim w przyszłości wzrośnie również wartość tego kruszcu. Prognozy są pod tym względem bardzo obiecujące. Kupując monety inwestycyjne wybite ze srebra możesz więc z jednej strony zabezpieczyć, z drugiej zaś pomnożyć swoje środki. Masz taką możliwość nawet wtedy, gdy nie dysponujesz ogromnym kapitałem – w przeciwieństwie do złota srebro jest dostępne w stosunkowo niskich cenach, za jedną uncję zapłacisz tylko 150 PLN (tyle kosztuje chociażby słynna Britannia czy Krugerrand).

Gdzie można kupić srebro inwestycyjne?

Srebrne monety inwestycyjne emitowane są przez renomowane mennice państwowe i tam też można je kupić. Poza tym oferuje je także wiele polskich dealerów specjalizujących się w obrocie metalami szlachetnymi np. 79element. Wybierając jeden z nich zwróć uwagę na to, czy posiada on koncesję NBP. Taka koncesja jest gwarantem bezpieczeństwa, ponieważ potwierdza, że masz do czynienia z rzetelnym i uczciwym sprzedawcą. Jeśli w przyszłości będziesz chciał sprzedać nabyte od niego srebro, to oczywiście możesz to zrobić tą samą drogą, ponieważ transakcje na tych platformach działają w dwie strony, to znaczy dealerzy obracający tego rodzaju kruszcami nie tylko sprzedają, ale też kupują monety inwestycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.