Menu

Menu

Crowdfunding nieruchomości – ułatwi inwestowanie od 10 000 złotych

Coraz częściej zmagamy się z dylematem, w jaki sposób zainwestować swoje oszczędności. Pomysłów na inwestycje jest wiele, począwszy od takich, które gwarantują niewielki, ale konkretny poziom zyskowności, aż po angażowanie kapitału na giełdach – co z kolei obarczone jest w dzisiejszych czasach olbrzymim ryzykiem.

Minęły już czasy przechowywania pieniędzy w przysłowiowej „skarpecie”, powoli do lamusa odchodzą też lokaty bankowe, jako forma pomnażania wolnych środków finansowych – z racji bardzo niskich stóp procentowych oraz „podatku Belki”. Dodatkowo, inflacja sprawia, że większość dawnych form oszczędzania, w połączeniu ze stopami procentowymi oraz podatkami – dziś staje nieefektywna. Od jakiegoś czasu zaobserwować można dynamiczny rozwój rynku nieruchomości, w jakim dostrzeżono spory potencjał inwestycyjny.

Powstaje mnóstwo przedsięwzięć deweloperskich, w ramach których powstają nowe osiedla mieszkaniowe, biurowce oraz inne obiekty usługowe. Dobra koniunktura w tym sektorze, a także wzmożony popyt na zakup i wynajem nieruchomości – przekłada się na atrakcyjną stopę zwrotu z tego typu inwestycji. Obecnie zauważalna jest tendencja sukcesywnego przenoszenia środka ciężkości w obszarach aktywności deweloperów i inwestorów – w kierunku budowy nieruchomości handlowo-usługowych na wynajem. Biorąc pod uwagę aktualne uwarunkowania rynkowe, można uznać, że jest to w tym momencie optymalna forma inwestycji, cechująca się najlepszym wskaźnikiem stopy zwrotu do ryzyka.

Nie stać Cię na zakup nieruchomości komercyjnej? Wybierz crowdfunding!

Wiadomo, że nie każdy może pozwolić sobie na przeznaczenie co najmniej kilusettysięcznych, a nawet wielomilionowych nakładów na wybudowanie bądź zakup nieruchomości na wynajem. Rynek nie znosi jednak próżni i znalazł doskonałe rozwiązanie dla drobnych inwestorów, mianowicie crowdfunding – dzięki któremu niemal każdy, kto dysponuje wolną kwotą co najmniej 10 000 złotych, może partycypować w zyskach wypracowywanych przez prestiżowe nieruchomości! Crowdfunding to upowszechniona za pośrednictwem internetu – forma pozyskania kapitału od wielu drobnych inwestorów – z przeznaczeniem na realizację jakiegoś projektu, wokół którego skupiona zostaje później społeczność wpłacających.

Na rynku z powodzeniem funkcjonuje profesjonalna platforma social.estate, która właśnie z pomocą rozwiązań crowdfundingowych – umożliwia inwestowanie w nieruchomości od 10 000 złotych. Działalność social.estate koncentruje się na oferowaniu osobom dysponującym niewielką kwotą oszczędności/wolnych środków, udziału w częściowym zakupie nieruchomości komercyjnej i w efekcie czerpaniu potem proporcjonalnych korzyści z inwestycji. Zasady są jasne oraz czytelne, a cała transakcja transparentna i zabezpieczona aktem notarialnym. Przed podjęciem decyzji o ewentualnym zainwestowaniu określonej sumy pieniędzy, social.estate umożliwia zapoznanie się z prospektami i przeanalizowanie dokumentacji różnych nieruchomości – bez potrzeby wychodzenia z mieszkania.

Ten innowacyjny model lokowania kapitału, jest bardzo popularny w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, a od niedawna, dzięki platformie social.estate – także w naszym kraju. Inwestowanie w nieruchomości od 10 000 złotych, to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy posiadają niewielkie oszczędności.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli znasz obecne trendy panujące w segmencie inwestycji kapitałowych, podzielasz opinię, że lokowanie oszczędności nieruchomości daje satysfakcjonującą stopę zwrotu, ale nie dysponujesz większymi środkami – to coś idealnego również dla Ciebie! Pamiętaj, że swoją prywatną inwestycję w realną wartość, jaką są nowoczesne obiekty handlowe – supermarkety, hale dla największych sieci spożywczych i inne komercyjne nieruchomości, możesz zainicjować już od 10 000 złotych. Powierzając social.estate swoje interesy – nie musisz martwić się o formalności związane z zakupem oraz późniejsze poszukiwanie odpowiedniego najemcy dla nieruchomości ani też o bieżące zarządzanie całym przedsięwzięciem.

Twoim głównym zdaniem, jako wspólnika w spółce celowej, stanie się liczenie regularnie otrzymywanych zysków, które możesz przeznaczyć na własne przyjemności albo reinwestować w kolejny projekt. Niska skłonność do ryzyka i jednoczesna świadomość nieopłacalności zakładania lokat terminowych czy zakupu papierów dłużnych (np. obligacji), które nie chronią kapitału przed inflacją – to kolejne powody, dla których crowdfunding oferowany przez social.estate będzie dla Ciebie najlepszą opcją. Dzięki crowdfundingowi możliwe jest inwestowanie w nieruchomości od 10 000 złotych i zostanie współwłaścicielem oraz udziałowcem najbardziej prestiżowych i dochodowych obiektów w Polsce!

Autor: Paweł Łukasik

Jedna odpowiedź do “Crowdfunding nieruchomości – ułatwi inwestowanie od 10 000 złotych”

  1. PM pisze:

    Tylko oszczedzanie, pomnazanie majatku i nie uleganie manii konsumpcjonizmu -jest drogą do uniezaleznienia się od złodziejskiego w swojej naturze systemu bankowego i szponow tych, o istnieniu ktorych nawet nie wiecie… Poznalem kogos z top100 najbogatszych w PL – ma platforme inwestycyjna i inwestuje w wybrane projekty z dobra stopa zwrotu, czyli taka, gdzie ryzyko jest zrownowazone, jednym z sektorow jest wlasnie kupowanie nieruchomosci, ale wylacznie za swoj kapital!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.