Menu
 • Menu

  Co wiemy o iPhone 12?

  Na premierę nowych smartfonów Apple, czeka wielu zwolenników produktów z logo nadgryzionego jabłuszka. To jedna z tych konferencji, która wzbudza ogromne emocje. W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat iPhone 2020. Co wiemy o iPhone 12?

  Co wiemy o iPhone 12?

  Premiera nowych smartfonów od giganta z Cupertnino to nie tylko wielkie oczekiwanie, ale również pojawianie się w internecie plotek, przecieków. Miłośnicy tej marki, jak i osoby z branży próbują przewidzieć, czym tym razem zaskoczy Apple. W 2020 roku marka wprowadziła już na rynek odświeżony iPhone SE (2020). Jednak oprócz niego, pojawią się  nowe smartfony z rodziny iPhone 12. Czego można się po nich spodziewać?

  Należy zacząć od tego, że Apple zaprezentuje aż cztery nowe modele iPhone 12! Razem z SE, który już miał premierę, w 2020 zadebiutuje aż 5 smartfonów z logo nadgryzionego jabłuszka. Najczęstsza plotka dotyczy rozmiaru. Podobno mają one pojawić się w trzech rozmiarach i być następcą iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max oraz Xr.

  Podstawowa wersja zaoferuje nam ekran o przekątnej 6.1 cala.  Kolejny model to 5,4 cala. To dobry krok marki, bowiem nie każdy lubi duże telefony. Także idealnie sprawdzi się u fanów nieco mniejszych rozmiarów telefonów.  I ostatni model o przekątnej 6,7 cala. To już dla tych, którzy podążają za trendami i są przyzwyczajeni do dużych ekranów. Wszystkie modele z rodziny iPhone 1 zostaną wyposażone w panel OLED.

  Co jeszcze nowego w iPhone 12?

  W sieci pojawiła się także informacja o umieszczeniu sensora Time-of-Flight. Podobno Apple  poprosiło swoich dostawców o to, aby dostarczyli komponenty VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Laser) w celu użycia w sensorze ToF. VCSEL emituje światło w podczerwieni. W związku z tym ludzkie oko nie jest  w stanie go zobaczyć. Stosuje się go w różnych urządzeniach oraz podczas zabawy z rozszerzoną rzeczywistością.

  Domniema się, że iPhone 11 Pro i iPhone 12 Pro Max otrzymają modem 5G. Co ciekawe, gigant z Cupertino prowadzi prace nad własnym modemem 5G. Ma on być gotowy już w 2022 roku. Możemy się także spodziewać podwójnego aparatu, w przypadku iPhone 12 oraz potrójnego w iPhone Pro Max i iPhone Pro

  A co z podzespołami?

  Modele z rodziny iPhone 12 mają być wyposażone w procesor A14 Bionic. Na ten moment nie ma jeszcze szczegółów technicznych. Jednak można się domyślać, że będzie on wydajniejszy, o co najmniej 10 procent Do tego wsparcie dl modemów sieci 5G. Możliwe również jest zwiększenie ilości RAM-u. Większa będzie także pamięć wbudowana, dzięki czemu Apple dogoni konkurencję.  Według lotek ma to być 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB, dostępne w wersji pro oraz Pro Max.

  Co ciekawe, zmiany mają być wprowadzone także w wyglądzie.  Jednak od dawna wiadomo, że Apple nie wprowadza znaczących zmian w designie, więc rewolucji raczej nie będzie. Aparaty mają być umieszczone na górnej ramce tak jak i czujniki. Nie pozostało nam nic innego, jak czekać na premierę. Gigant z Cupertino na pewno nas zaskoczy. W końcu robi to od wielu lat i za każdym razem, gdy wypuszcza nowe modele smartfonów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.