Menu

Menu

Social estate – 5 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości crowdfundingowe

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne przez crowdinvesting to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego inwestowania w mieszkania, działki budowlane lub powierzchnie biurowe.

Dzięki wspólnemu finansowaniu zakupu nieruchomości przez kilku inwestorów ryzyko finansowe maleje, a zyski są pewne i wysokie. Sprawdź, jakie są zalety zarabiania na social estate.

  1. Przejrzyste zasady
  2. Niska kwota inwestycji
  3. Social estate to minimalne ryzyko
  4. Profesjonalne wsparcie
  5. Realne zyski

Social estate to propozycja dla osób, które interesują się inwestowaniem w nieruchomości, lecz mają zbyt mało gotówki, by samodzielnie zakupić mieszkanie, działkę lub lokal użytkowy. Jak zarabiać poprzez crowdinvesting nieruchomości? Jakie są tego zalety?

Przejrzyste zasady

Inwestycje w nieruchomości przez crowdinvesting opierają się na jasnych i przejrzystych zasadach. Inwestorzy wspólnie składają się na realizację projektu związanego z nieruchomościami komercyjnymi, a następnie dzielą się zyskami odpowiednio do wysokości wkładu w social.estate. Wszystko odbywa się w oparciu o akt notarialny.

Niska kwota inwestycji

Crowdinvesting nieruchomości jest związany ze wspólnym gromadzeniem kapitału przez co najmniej kilku inwestorów. Dzięki temu, by rozpocząć inwestycję wystarczy kwota 50 tysięcy złotych. Jest to niewiele, zważywszy, że atrakcyjne nieruchomości komercyjne kosztują nawet kilka milionów złotych. Dla wielu inwestorów odłożenie takiej kwoty jest niemożliwe, natomiast 50 tysięcy złotych to osiągalna suma.

Social estate to minimalne ryzyko

Wybierając social estate, ponosi się minimalne ryzyko inwestycyjne. Umowę podpisuje się na kilka lat, a akt notarialny zapewnia bezpieczeństwo zainwestowanego kapitału. RECF (Real Estate Crowdfunding) jest mniej ryzykowny niż gra na giełdzie, a zyski są wyższe niż w przypadku lokaty bankowej.

Profesjonalne wsparcie

Social estate jest mało ryzykowny, gdyż inwestorzy mogą liczyć na profesjonalne wsparcie doradców i innych osób, które zajmują się wybieraniem nieruchomości do projektów i ich nadzorowaniem. Wsparcie na każdym etapie przydaje się zarówno poczatkującym, jak i zaawansowanym inwestorom.

Realne zyski

Crowdfounding na rynku nieruchomości przynosi realne zyski w wysokości co najmniej 5-6 procent w skali roku. Dzięki temu jest nawet 3 razy bardziej opłacalny niż klasyczne lokaty bankowe i obligacje. Zyski z social estate są zadowalające dla większości inwestorów, którzy szukają przede wszystkim bezpiecznych i stabilnych dochodów lub chcą zdywersyfikować agresywnych portfel inwestycyjny.

Social estate

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.