Menu

Menu

Jak zagospodarować przestrzeń przy siedzibie firmy?

Prowadząc firmę, trzeba też pamiętać, iż dla jej prestiżu duże znaczenie ma siedziba, a także teren wokół niej. Powinien być on tak zagospodarowany, iż zachwyci potencjalnych klientów. Tutaj pojawia się pytanie: jak zagospodarować przestrzeń przy siedzibie firmy?

siedziba firmy

Stylowy ogródek na miarę oczekiwań

Siedziba firmy powinna być urządzona w funkcjonalny i ergonomiczny sposób. Jednak warto te zasady wprowadzić także, urządzając przestrzeń przed budynkiem. Warto stworzyć tam stylowy ogródek, gdzie potencjalni klienci będą mogli usiąść, zastanowić się nad Waszą ofertą i podjąć decyzję. Jednocześnie przebywanie w dobrze zagospodarowanym ogródku poprawia humor, a jednocześnie odstresowuje. Dlatego też warto zasadzić w nim drzewka. Mogą to być drzewka ozdobne, np. wierzby plecione, brzozy brodawkowate czy nawet cyprysiki. Na tym terenie warto wykonać jeszcze ścieżkę utwardzaną. Może być położona na niej kostka brukowa bądź też mogą być wysypane kamyczki. Obok dobrze będą się prezentować trawy ozdobne. Można jeszcze umieścić ławki czy posadzić kwiaty w donicach. Dobrym wyborem jest lawenda, a ponadto warto zdecydować się na wrzosy czy też rośliny cebulowe.

Funkcjonalne rozwiązanie dla wymagających

Prawda jest taka, że często podjeżdżając pod siedzibę firmy, potencjalni klienci są już zniechęceni, gdyż zwyczajnie nie mają gdzie zaparkować. Nie wynika to z faktu, że nie ma miejsca, lecz grunt jest tak nieutwardzony, że wjeżdżając na niego można mieć potem problem z wyjechaniem. Dlatego warto zdecydować się na wybudowanie parkingu. Kluczem do sukcesu jest rzecz jasna utwardzenie terenu. Tutaj doskonale sprawdzą się płyty betonowe. Można je zastosować nawet na bardzo grząskim terenie. Ich kolejną zaletą jest niezwykła trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Płyty betonowe są ponadto odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nawet pod wpływem wilgoci nie będą się rozchodzić. Musimy jeszcze wspomnieć o niezwykle korzystnej cenie. Płyty betonowe występują w wersji pełnej lub ażurowej. Można dzięki nim zaznaczyć poszczególne miejsca parkingowe. W przypadku płyt pełnych owe miejsca można zaznaczyć przy użyciu farby. Z odpowiednio przygotowanego parkingu Wasi klienci będą zachwyceni i na pewno zdecydowanie chętniej skorzystają z Waszych usług.

Mały plac zabaw

Często rodzice nie mają z kim zostawić swoich pociech, dlatego nawet udając się do konkretnej firmy, zabierają dzieciaki ze sobą. Nie od dziś wiadomo, że dzieci bardzo szybko się nudzą, a przez to także doprowadzają do szewskiej pasji opiekunów. Ciężko także prowadzić interesy, gdy obok dziecko ciągle marudzi. Dlatego też dla własnego spokoju, ale także dla wygody zachęcamy do wykonania małego placu zabaw. Można tam postawić zjeżdżalnię. Dobrze sprawdzą się huśtawki czy nawet drabinki. Koszt inwestycji nie jest przy tym wysoki, a jednak takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne. Możecie oczywiście umieścić na placu zabaw jeszcze piaskownicę.

Reklama dźwignią handlu

Reklama dźwignią handlu – wie to chyba każdy. Dlatego też na reklamie nie należy oszczędzać. A to oznacza, że przed budynkiem firmy powinien pojawić się billboard reklamowy. W ten sposób siedziba Waszej firmy będzie jeszcze bardziej widoczna. Przy okazji na billboardzie mogą znaleźć się najważniejsze usługi, które oferujecie. Dzięki temu podjeżdżający klienci od razu będą wiedzieć, czy załatwią u Was daną sprawę. Billboard powinien przyciągać uwagę i być atrakcyjny wizualnie. Jednocześnie musi znaleźć się na nim nazwa Waszej firmy. W ten sposób możecie stworzyć identyfikację wizualną własnej marki, która będzie jeszcze lepiej kojarzona przez klientów. Na billboardzie na pewno warto umieścić dane kontaktowe, chociaż numer telefonu. Dzięki temu, gdy będzie zamknięte, klienci będą mogli się skontaktować w celu ustalenia terminu spotkania czy też złożenia zamówienia.

Przedstawiliśmy Wam kilka pomysłów, które naprawdę dobrze się sprawdzą. Dzięki nim stworzycie prestiż, zaś Wasza firma stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna. Wybierając najlepsze rozwiązanie, wiadomo, że musicie kierować się własnym budżetem. Na szczęście w naszym zestawieniu znalazły się propozycje tanie i bardziej kosztowne, zatem na pewno znajdziecie coś odpowiedniego, by zagospodarować teren przed firmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.