Menu
 • Menu

  Elegancka czerń w łazience

  Czerń dodaje elegancji, jest oznaką nie tylko luksusu, ale także dobrego gustu. Elementy wyposażenia pomieszczeń o najciemniejszej barwie dodają szyku i smaku. Architekci wnętrz coraz chętniej sięgają więc po takie elementy. Dziś w projektach łazienek coraz częściej gości czerń. Czarny prysznic, czarny sedes czy czarna glazura zdobywa ogromną popularność. Aby nie pozostawać w tyle – przyjrzyjmy się najnowocześniejszym trendom.

  Czerń dodaje elegancji, jest oznaką nie tylko luksusu, ale także dobrego gustu. Elementy wyposażenia pomieszczeń o najciemniejszej barwie dodają szyku i smaku. Architekci wnętrz coraz chętniej sięgają więc po takie elementy. Dziś w projektach łazienek coraz częściej gości czerń. Czarny prysznicczarny sedes czy czarna glazura zdobywa ogromną popularność. Aby nie pozostawać w tyle – przyjrzyjmy się najnowocześniejszym trendom.

  czarna łazienka

  Czerń w łazience

  Jeszcze do nie dawna królowało przekonanie, że w łazienkach powinno być przede wszystkim przestronnie i jasno. Dominującymi kolorami była więc biel – podstawowa barwa armatury sanitarnej do łazienek. Dziś, jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji i mody na czarne łazienki. Światowe trendy w designie nowoczesnej aranżacji wnętrz coraz śmielej wykorzystują nie tylko nowe modele wykonywane pod indywidualne zamówienia klientów, ale także sięgają po nowe kolory. Klasyczna czerń przekracza także próg łazienek.

  Gustowny czarny prysznic

  Odchodząc od klasycznych rozwiązań opartych na białych brodzikach, dzisiejsze kabiny prysznicowe zmieniły nie tylko kolor i kształt, ale także zastosowaną technologię. Montowane jako walk-in nie posiadają przeszkody w postaci wysokiego stopnia. Wchodząc do kąpieli idziemy więc po równej podłodze. Wciąż jednak zabezpieczeniem przed rozchlapywaniem się wody są szyby. Mogą być zamontowane nie tylko w postaci klasycznych czarnych kabin prysznicowych, ale także jako elegancka ścianka. Szyba łącząca w sobie grube transparentne szkło hartowane, ciemną kratownicę czy malowane farbą ceramiczną wykończenia podkreśla kunszt i elegancję całej konstrukcji. O prawdziwym szyku takich rozwiązań decydują także pojedyncze elementy. Czarna bateria czy cały czarny prysznic to prawdziwy architektoniczny kąsek.

  Miłośnicy wanien również mogą cieszyć się ciemnymi barwami. Ochrona powłoka, tradycyjnie wykonana w bieli może znaleźć zastosowanie w wolnostojących czarnych wannach. Możliwa jest również realizacji całej konstrukcji w jednym kolorze. Wykonanie z najwyższej jakości materiałów (odlew mineralny) jednolita barwa nie ma przebarwień a idealnie gładka powierzchnia odporna jest nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także zapewnia nienaganną czystość a tym samym przeciwdziała rozwojowi groźnych dla zdrowia bakterii.

  Usiąść na czarnym sedesie

  Wciąż dużym zaskoczeniem w nowocześnie urządzonej łazience będzie czarny sedes. Nienaganny wygląd i wysoką estetykę wnętrza zapewni misa podwieszana zamontowana na stelażu podtynkowym. Dla pełnego efektu wykorzystuje się również w jednakowym lub skrajnie odmiennym kolorze zawiasy i wolnoopadającą deskę. Decydując się na zastosowanie czarnego sedesu koniecznie należy pamiętać o przycisku do WC. Ergonomiczny kształt razem ze spójną do sedesu barwą będzie doskonałym uzupełnieniem do kafelków na ścianie. Niebanalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie również czarnej glazury.

  Wciąż wchodząc do łazienki spodziewamy się jasnego pomieszczenia z białą armaturą. W nowocześnie urządzonym domu świątynia relaksu, w której dominują ciemne barwy, jest dużym zaskoczeniem. Chcąc osiągnąć prawdziwy efekt wow warto sięgnąć po czerń. Czarna glazura, czarna wanna, czarna umywalka czy czarny sedes wywrze niesamowite wrażenie. Taką łazienkę każdy będzie chciał mieć!

  Zgadzając się, że czerń dodaje elegancji i wysublimowanego smaku naszej łazience, rodzi się pytanie o dostępność czarnych elementów. Czy łatwo jest kupić elementy o ciemnych barwach? Gdzie pozyskamy elementy o unikatowych parametrach w niepodtykanych barwach? Sklepy budowlane on-line wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom. Jeden z nich, KIM, specjalizujący się w kompleksowej ofercie materiałów budowalnych i wyposażenia wnętrz od 1985 roku, proponuje wiele rozwiązań z wykorzystaniem asortymentu w czarnych barwach. Sprawdź sam – przekonaj się, że nie tylko czarna glazura, ale także czarna wanna, czarny prysznic czy nawet czarny sedes zapewni wyrafinowaną elegancję także w Twojej łazience!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.