Menu

Menu

Zalety Posiadania i Używania Bitcoin

Bitcoin i inne waluty elektroniczne są stosunkowo nowe dla większości ludzi. Jednak niektórzy kupują i używają Bitcoin od 2009 roku. Podstawową korzyścią z posiadania i używania tej wirtualnej waluty jest brak centralnego organu, właściciela firmy lub procesora płatności.

Bitcoin

Optymalnie, ta cyfrowa waluta wykorzystuje sieć blockchain i składa się z wielu komputerów lub węzłów. Węzły te zatwierdzają transakcje przed dodaniem ich do przejrzystej księgi publicznej. W ten sposób właściciele lub użytkownicy Bitcoin dokonują transakcji bezpośrednio, bez pośredników takich jak dostawcy usług finansowych. System ten zapewnia właścicielom lub użytkownikom Bitcoin następujące korzyści.

Ochrona przed inflacją

Inflacja jest głównym powodem, dla którego wiele walut fiat traci z czasem na wartości. W większości przypadków rządy wywołują inflację, emitując więcej pieniądza fiat. Niestety, skutki inflacji najbardziej odczuwają konsumenci lub użytkownicy pieniądza konwencjonalnego.

Satoshi Nakamoto wypuścił Bitcoina z protokołem ograniczającym jego maksymalną podaż do 21 milionów tokenów. Najlepiej byłoby, gdyby świat nie mógł mieć więcej Bitcoinów niż ta liczba. Plik komputerowy ASCII ściśle określa tę liczbę, co oznacza, że górnicy nie mogą wygenerować więcej niż 21 milionów cyfrowych monet.

Dlatego wartość Bitcoina rośnie wraz ze wzrostem zapotrzebowania na kolejne monety. Limit podaży Bitcoina zasadniczo zapobiega inflacji, ponieważ żaden podmiot nie może manipulować jego produkcją.

Samodzielnie zarządzana i samorządna sieć

Kolejną zaletą posiadania i używania Bitcoina jest jego samoobsługa i zarządzanie. Górnicy zatwierdzają i przechowują szczegóły transakcji Bitcoin w blockchainie. Ci programiści lub górnicy otrzymują za swoją pracę prezent w postaci nowych tokenów.

Dlatego górnicy starają się zatwierdzić lub potwierdzić więcej transakcji, aby otrzymać nagrodę. Proces ten, znany pod nazwą wydobywania Bitcoin, pozwala zachować aktualne i dokładne zapisy transakcji. A to pozwala zachować integralność i decentralizację tej wirtualnej waluty.

Transakcje opłacalne

Chociaż niektórzy używają Bitcoin jako aktywa, jest on opłacalnym środkiem wymiany. Obecnie większość ludzi używa tej wirtualnej waluty do transakcji transgranicznych. Ponieważ ta elektroniczna waluta nie potrzebuje pośredników, opłaty transakcyjne są niższe niż w przypadku tradycyjnych metod płatności.

Ponadto transakcje realizowane za pomocą Bitcoin są stosunkowo szybsze. Dlatego Bitcoin umożliwia szybsze, tańsze i bezpieczniejsze transakcje.

Sprawna wymiana walut

W przypadku stosowania walut fiat w transakcjach międzynarodowych strony ponoszą straty przy wymianie pieniędzy. Z drugiej strony, wartość tej elektronicznej waluty pozostaje taka sama w każdym miejscu na świecie. Zmienność Bitcoina może spowodować jedynie czas.

Ludzie kupują Bitcoin za pomocą pieniędzy fiat takich jak dolary amerykańskie, euro i funty szterlingi na giełdach kryptowalut, jedną z nich jest https://immediate-edge.co/pl/. Różne giełdy kryptowalutowe i portfele umożliwiają użytkownikom Bitcoin zamianę ich na gotówkę lub inne kryptowaluty. Wiele osób korzysta z tych platform cyfrowych, aby handlować Bitcoinami z zyskiem, płacąc przy tym niskie opłaty transakcyjne.

Prywatne i bezpieczne transakcje

Nikt nie poprosi Cię o podanie imienia i nazwiska, adresu, numeru ubezpieczenia społecznego ani żadnych innych informacji umożliwiających identyfikację osoby podczas dokonywania transakcji za pomocą Bitcoin. Klucz publiczny Twojego portfela kryptowalutowego to wszystko, czego potrzebuje dana osoba, aby wysłać Ci pieniądze. A wysłanie pieniędzy wymaga klucza prywatnego Twojego portfela Bitcoin.

Księga bloków Bitcoin wykorzystuje matematyczne łamigłówki i kryptografię. Technologie te sprawiają, że kryptowaluta jest bezpieczniejsza niż większość transakcji konwencjonalnych i elektronicznych. Zasadniczo Bitcoin pod względem prywatności i bezpieczeństwa jest lepszy niż większość tradycyjnych metod płatności.

Argument końcowy

Oprócz używania Bitcoinów do codziennych transakcji, można je wykorzystać jako inwestycję. Przemysł kryptowalutowy odnotował gwałtowny wzrost na przestrzeni lat. Osoby, które kupiły i trzymały Bitcoiny w swoich portfelach dekadę temu, mogą sprzedać swoje udziały po cenach znacznie wyższych niż te, które wydały na ich zakup. Co więcej, Bitcoin jako inwestycja jest odpowiednią opcją do dywersyfikacji portfela w obecnym cyfrowym świecie.

materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.