Menu
 • Menu

  Wzrasta liczba osób spędzających wolny czas w grach online?

  Niemal każdy z nas, w czasach, gdy korzystanie z internetu nie sprawia żadnych trudności, woli poświęcić chwilę czasu wolnego na gry internetowe. Stają się one znaczącą częścią życia prywatnego coraz większej liczby ludzi, którzy każdego dnia spędzają kilka godzin w świecie wirtualnym. Z jakiej przyczyny? Poczucie satysfakcji, potrzeba odstresowania się, wygoda uprawiania gier internetowych, a także rozwijanie potencjału twórczego, ba nawet możliwość nawiązania relacji przyjacielskich – oto tylko niektóre z powodów, przez które codziennie coraz więcej użytkowników internetowych angażuje się w strzelanki, symulacje, strategiczne, losowe, logiczne lub  śmieszne darmowe gry online.

  gry online

  Rozrywka w grach internetowych: czego potrzebują użytkownicy?

  •  Wygoda i sprawność

  W świecie szybko zmieniających się technologii, wielu graczy docenia przede wszystkim mobilność w korzystaniu z bezpłatnych gier online, które można łatwo wyszukać w sieci. Mają wykazywać się sprawnością, użytecznością i być dostępne w każdej chwili.

  •  Satysfakcja

  Kolejną ważną kwestią jest poczucie pełnego zaangażowania, rywalizacji i satysfakcji  z wygranej. Wszelakie rodzaje gier przygodowych i wyścigowych są dobrym wyborem dla fanów adrenaliny, miłośnicy kasyno z chęcią sięgają po gry hazardowe w Internecie,  a wielbicieli ostrych wrażeń usatysfakcjonują tak zwane samochodówki, arcady lub inne rodzaje gier symulacyjnych.

  •  Komfort

  Na pewno gry internetowe muszą być przyjazne zarówno wobec użytkowników, jak  i dostosowane do różnych urządzeń elektronicznych (komputer stacjonarny, laptop, tablet, konsola), a przede wszystkim do smartfonów. Im bardziej “friendly” są gry, tym większa jest szansa na to, że będą cieszyć się popularnością.

  •  Oszczędność

  Dzisiejsi graczy nie muszą martwić się o spore wydatki związane z grami w Internecie, gdyż oferta jest o tyle szeroka że pozwala na swobodne znalezienie darmowych gier online, bez konieczności poniesienia dodatkowych kosztów czy rejestrowania się na stronie www.

  •  Rozluźnienie

  Gra ma być sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych myśli i emocji, złych przeżyć, wspomnień, problemów osobistych, a także dawać możliwość odstresowania się po pracy. Przykładem są badania niektórych naukowców zachodnich, którzy uważają że często spotykany w grach hazard może być stosowany jako terapia w leczeniu różnych chorób, ponieważ pomaga nie tylko w wywołaniu emocji i zdobyciu nowych pozytywnych wrażeń, ale też w poprawie koordynacji i rozwijaniu pamięci.

  •  Aspekt edukacyjny

  Często rodzice martwią się że dziecko poświęca zbyt dużo czasu wolnego na bezużyteczną ich zdaniem zabawę internetową. Jak się okazuje, gry online mogą być nie tylko śmieszne i wciągające, ale też dość przydatne. Istnieje wiele gier nawet dla najmłodszych użytkowników, które nacelowane są na rozwijanie myślenia logicznego, pamięci, i uwagi oraz na przekazywanie wiedzy ogólnej bądź z określonej dziedziny, np. na nauczanie liter i cyfr, opowiadanie o zwierzętach i roślinach czy pomoc w nauce języków obcych. Niektóre wspomagające gry sieciowe dla dzieci w wieku uczniowskim pomagają doskonalić nabyte w szkole umiejętności i lepiej przerabiać materiały naukowe.

  Dlaczego online?

  Jak już było wspomniane, obecnie kwestia wygody i mobilności jest niezmiernie ważna. W dzisiejszych czasach przeciętny użytkownik internetowy woli szybko odnaleźć w sieci interesujący go temat czy wpisać pytanie w wyszukiwarce i otrzymać skuteczną odpowiedź. W kontaktach prywatnych częściej korzystamy z uproszczonych minimalistycznych aplikacji do rozmów, i wszelakich messengerów, niż wysyłamy długie złożone e-maile.

  To samo w świecie rozrywki. Spędzenie kilkunastu (a czasem więcej) minut na instalowanie „stacjonarnej” gry komputerowej już nie wydaje się dobrym rozwiązaniem, gdyż wolimy zacząć przygodę natychmiast. Wiele stron i serwisów oferują wygodne rozwiązanie – kompletowanie gier w kategorie według typów, gatunków i tematyki, co jeszcze bardziej ułatwia wyszukanie interesującej nas gry. Należy jedynie pamiętać o tym, że aby wybrana strona działała na sprawnie, musimy mieć niezawodne połączenie internetowe.

  Gracz zawodowy

  Dla niektórych najbardziej zaangażowanych internautów gry przestają być jedynie sposobem na rozprężenie, lecz stają się dodatkowym, a czasem pierwszoplanowym rozwiązaniem zawodowym jak i metodą rozwoju finansowego. Zawsze jest coś, na co można liczyć, jeśli chodzi o gry. Nie należy lekceważyć szansy na to, że banalne na pierwszy rzut oka hobby ma potencjał przekształcić się w źródło stabilnego dochodu. Nic dziwnego że coraz więcej osób poświęca chwilę przerwy na taki rodzaj rozrywki. Co więcej – mamy do czynienia ze zjawiskiem cybersportu, czyli wyścigów gamingowych: pojedyncze osoby łączą się w drużyny i spotykają się na polu cybersportowych mistrzostw Europy czy świata – tak samo jak w sporcie zwykłym. Widzowie kibicują ulubionym drużynom i cybersportowcom, cieszą się zwycięstwem, a lista gatunków, projektów i ukierunkowań cybersportowych coraz bardziej się poszerza.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.