Menu

Menu

Transakcje Bitcoin a Nieruchomości – Ważne Informacje

Transakcje Bitcoin na rynku nieruchomości wzrosły w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata. Kilka firm z branży nieruchomości akceptuje transakcje Bitcoin od kupujących i właścicieli. Bitcoin i technologia blockchain zmieniają sposób działania różnych sektorów gospodarki. Jeśli chcesz zostać ekspertem w handlu Bitcoinami, odwiedź bitcoinsmarter.org/pl/.

Rosnąca popularność Bitcoin umożliwiła wielu pośrednikom w obrocie nieruchomościami i osobom prywatnym kupno lub sprzedaż domów za pomocą tej kryptowaluty. Ponadto kilka platform umożliwia zbieranie pieniędzy na projekty związane z nieruchomościami. Dzięki temu niektórzy ludzie nie są uzależnieni od Pożyczek Federalnej Administracji Mieszkaniowej FHA aby sfinansować swoje projekty. Zamiast tego wykorzystują do finansowania swoich projektów zbiórkę pieniędzy w kryptowalutach.

bitcoin

Bitcoin w ofertach domów

Oferty domów to jeden z najbardziej widocznych sposobów, w jaki ta wirtualna waluta pojawiła się w branży nieruchomości. Wielu agentów nieruchomości i sprzedawców stosuje tę taktykę, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców nieruchomości lub stworzyć szum wokół swoich domów.

Wielu sprzedawców nalega również na przyjmowanie wyłącznie płatności w Bitcoin. Z drugiej strony, niektórzy sprzedający proszą kupujących o podzielenie kosztów między Bitcoin i waluty fiat, takie jak dolary amerykańskie. I to podejście sprawdza się w przypadku ofert domów z wyższej półki, ponieważ kupujący chcą wydawać Bitcoiny na zakup nieruchomości.

Wykorzystanie Bitcoin w transakcjach na rynku nieruchomości jest coraz częstszym trendem. Niemniej jednak, kupujący i sprzedający powinni być ostrożni, aby zachować zyski przy zamianie Bitcoinów na aktywa nieruchomościowe.

Wynajmowanie domów za Bitcoiny

Kilku dostawców Airbnb zamieściło w swoich ofertach informacje o tym, że akceptują płatności w Bitcoin. Na przykład Expedia pozwala klientom rezerwować podróże za pomocą Bitcoinów. Jest to coraz popularniejszy trend, gdyż coraz więcej osób korzysta z Bitcoinów przy wynajmowaniu lub dzierżawie.

Używanie Bitcoin do wynajmu na Airbnb jest korzystne, zwłaszcza dla osób z niewielkimi zasobami kryptowalut. Co więcej, Bitcoin jest idealną metodą płatności dla osób, które przyjęły nomadyczny styl życia, ponieważ nie wiąże się z kursami wymiany walut ani ryzykiem podróżowania z gotówką w torebce lub kieszeni.

Bitcoin jako biznes w branży nieruchomości

Niektóre fizyczne giełdy kryptowalut mają sklepy lub biura, w których ludzie mogą osobiście dokonywać transakcji na rynku nieruchomości przy użyciu Bitcoin. Niektóre z nich to franczyzy powstające w celu zwiększenia trakcji Bitcoina w sektorze nieruchomości. Co więcej, takie firmy budują zaufanie graczy, którzy niechętnie przyjmują kryptowalutę lub wolą robić interesy offline i osobiście. Zapewnienie takich punktów sprzedaży sprawi, że Bitcoin będzie bardziej akceptowalny jako metoda płatności w nieruchomościach dla operatorów i właścicieli.

Oprócz tych podejść, niektórzy agenci nieruchomości i przedsiębiorcy wykorzystują kryptowaluty w obrocie nieruchomościami, tworząc nowe waluty cyfrowe lub tokeny umożliwiające zakup, handel, wynajem lub inwestowanie w branży bez konieczności przeprowadzania tradycyjnych transakcji. Być może można to porównać do zakupu udziałów w firmie, która posiada aktywa nieruchomościowe.

Zalety transakcji w Bitcoin w obrocie nieruchomościami

Jeśli używałeś Bitcoin do zawierania transakcji, wiesz, że używanie tej wirtualnej waluty różni się od zawierania transakcji za pomocą pieniędzy fiat. Używanie Bitcoin do transakcji na rynku nieruchomości niesie ze sobą wiele potencjalnych korzyści.

Są to między innymi:

  • Łatwiejsze transakcje zagraniczne i międzynarodowe
  • Prywatność przy zakupie domu
  • Równoważenie bezpieczeństwa nieruchomości z cegły i zaprawy z elastycznością Bitcoina
  • Przyciąganie uwagi prasy
  • Unikanie opodatkowania przeniesienia praw własności
  • Obniżenie kosztów transakcji na rynku nieruchomości
  • Zwiększanie płynności inwestowania w nieruchomości

Uwagi końcowe

Popularność Bitcoina znacznie wzrosła w różnych sektorach gospodarki. Chociaż jego stosowanie w nieruchomościach znacznie wzrosło w ostatnich latach, niektórzy nadal zachowują ostrożność. Dzieje się tak dlatego, że Bitcoin jest bardzo zmienny, a jego cena zmienia się znacząco w krótkim czasie. Dlatego inwestorzy w rynek nieruchomości powinni rozumieć wahania cen Bitcoina i zdecydować, jak go wykorzystać bez ponoszenia strat. Powinni również zrozumieć implikacje podatkowe używania Bitcoin w transakcjach na rynku nieruchomości w różnych krajach.

materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.