Menu
 • Menu

  Pomysł Elona Muska na Internet

  Trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić funkcjonowanie bez internetu. Sieć globalna pomaga nam zorganizować życie osobiste, ale służy także do rozrywki. Oczywiście nie musimy chyba wspominać o tym, że gospodarka bez takich rozwiązań komunikacyjnych nie mogłaby już funkcjonować.

  Elon Musk

  Niestety okazuje się, że wciąż jeszcze w wielu krajach są miejsca, gdzie Internet nie będzie po prostu dostępny. Słabo rozwinięte gospodarczo regiony w różnych państwach nie są w stanie zagwarantować swoim mieszkańcom dostępu do sieci internetowej. Do tego wielu biznesmenów oraz naukowców stale pracuje nad tym, aby zapewnić każdemu człowiekowi na planecie dostęp do komunikacji. 

  Na taki pomysł wpadł jeden z najbardziej znanych ludzi na świecie, czyli Elon Musk. Jak widać, interesuje się nie tylko samochodami elektrycznymi oraz wysyłaniem ludzi na Marsa, ale także zapewnieniem globalnego internetu. Jego pomysł jest innowacyjny, ale może się okazać skuteczny. Dzięki temu wszyscy mogliby robić zakupy w internecie lub skorzystać z ranking polskich kasyn.

  Miniaturowe satelity mają zapewnić Internet każdemu

  Cała heca polega na tym, aby umieścić na orbicie naszej planety odpowiednią ilość małych satelitów. Okazuje się, że powinny być jednak ich setki. Dlatego przedsięwzięcie wydaje się bardzo skomplikowane, ale firmie Muska można chyba zaufać, skoro współpracuje z NASA. Cel co oczywiście wydaje się bardzo szczytny i istotny dla całej ludzkości.

  Pomimo tego, że przybywa bardzo dużych przedsiębiorstw, które świadczą usługi w przestrzeni internetowej, to wciąż nie można dotrzeć do wszystkich potencjalnych użytkowników. Byłby to także bardzo duży zastrzyk innowacyjności i oczywiście koło napędowe gospodarki.

  Zwróćmy uwagę na to, że jeżeli przybędzie kolejnych użytkowników, to zwiększy się również zapotrzebowanie na kolejne usługi. Ta innowacyjna kosmiczna infrastruktura pozwoliłaby firmom powiększyć jeszcze bardziej ofertę. Każdy przecież chciałby skorzystać z dostępu do lepszych połączeń.

  Oferta dla mniej zamożnych

  Geneza takiego pomysłu wydaje się też w dużej mierze altruistyczna. W końcu z internetu korzystają głównie osoby, które będzie na to stać. Są jednak właśnie takie regiony na obszarze naszej planety, gdzie bardzo mała ilość mieszkańców może sobie pozwolić na aparat telefoniczny, a tym bardziej na kosztowne połączenia.

  Pomysły te witaminy być i gwarancją oferty ekonomicznej. W końcu, jeżeli taka globalna usługa będzie maksymalnie rozszerzona, to siłą rzeczy wymusi to na rynku obniżki cen. Wydaje się więc, że skorzysta na tym każdy.

  Nowoczesny Internet to ogromne wyzwanie

  Jak zwykle w przypadku takich innowacyjnych pomysłów ich realizacja będzie napotykać na rozmaite przeszkody. Największym problemem będzie budowa infrastruktury. Koszty będą tutaj monstrualne. Wszystkie firmy, które działają jako operatorzy telekomunikacyjni, robią co mogą, aby oszczędzić koszty. Na przykład przewody kładzie się w takiej odległości, aby to się po prostu opłacało.

  Oczywiście sam pomysł globalnego internetu nie jest nowy. Taką ideę zaprezentowało 2 lata temu Google. Firma oficjalnie ogłosiła realizowanie prac w ramach naziemnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Dużą rolę miały tu odgrywać balony, które by krążyły nad ziemią oczywiście po ustalonych trasach. Mało tego, takie balony to nie tylko pomysły, ale fakty. Rzeczywiście istnieją i są na nich przeprowadzane bardzo szczegółowe testy.

  Elon Musk na czele rankingu

  Oczywiście, jeśli chodzi o Muska, to przebił całą konkurencję. Najważniejsze jest to, że posiada odpowiednie środki finansowe i jest wizjonerem. Poza tym nie chodzi tylko o to, aby dostarczyć Internet tym, którzy go nie mają. Celem jest tu także stworzenie alternatywnej infrastruktury sieciowej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.