Menu
Menu

Oferta Freedom 24: Konta Oszczędnościowe z Oprocentowaniem 2,5% w EUR i 3% w USD

Inflacja w Polsce zwolniła tylko nieznacznie. Najnowsze odczyty wskaźnika wzrostu cen potwierdziły oczekiwania analityków, wskazując na wciąż wysoką inflację, wynoszącą w marcu 16,1%. To jedynie nieznaczny spadek tego wskaźnika w porównaniu z rekordowym lutym. Nie bez powodu inwestorzy szukają więc skutecznych i pewnych sposobów na ochronę kapitału. 

Inflacja CPI oraz Inflacja bazowa w Polsce, z odczytem do marca 2023 roku. Źródło: mBank Research.

Choć inwestowanie w akcje czy fundusze inwestycyjne może przynieść znaczące stopy zwrotu, nie zapewnia jednak gwarantowanej ochrony kapitału. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wybór konta oszczędnościowego, najlepiej z możliwie wysokim oprocentowaniem. A właśnie takie warunki zapewnia produkt inwestycyjny brokera Freedom24, Konto Oszczędnościowe D. W tym przewodniku przedstawimy mocne i słabe strony oraz zasady oraz oprocentowanie tego konta, pozwalającego zarabiać na oszczędnościach w dwóch walutach zagranicznych – EUR i USD.

Konto Oszczędnościowe D – co trzeba wiedzieć 

To konto oszczędnościowe dostępne jest dla wszystkich klientów Freedom Finance, renomowanego brokera znanego z bogatej oferty akcji oraz funduszy ETF, uzupełnionej teraz o ten produkt inwestycyjny pasywnego przychodu. Z konta oszczędnościowego D mogą korzystać wszyscy zarejestrowani użytkownicy tego brokera, zyskując pełny dostęp online do funkcjonalności konta. 

Konto oszczędnościowe utworzysz dosłownie kilkoma kliknięciami, po rejestracji jako klient brokera. Do tego zaś niezbędne jest wypełnienie krótkiego formularza i podanie danych osobowych oraz przesłanie dokumentów zgodnie z wymaganiami KYC, które muszą spełniać wszyscy zarejestrowani brokerzy. 

Jego użytkownicy nie są więc zmuszeni do zakupu akcji i innych instrumentów finansowych i mogą dowolnie korzystać ze środków, gromadząc je na koncie oszczędnościowym. Zlecenia zakupu akcji mogą być dokonywane w dowolnym momencie, zapewniając płynne przejście od inwestowania pasywnego, do aktywnego.

Co ważne, środki na koncie naliczane są codziennie – poza weekendami i świętami w których nie pracują giełdy. Po tych dniach wolnych od pracy, naliczana jest jednak odpowiadająca im kwota. Dzięki temu nie musisz czekać na kapitalizację miesięczną i możliwe jest regularne reinwestowanie odsetek. Jeśli chcesz, możesz robić to każdego dnia roboczego. Pod względem technicznym, środki te to prostu swap forex, czyli wpływy overnight z konwersji par walutowych. 

Inwestorzy mają przy tym prawo oczekiwać, że ich środki przechowywane będą w bezpieczny sposób, zgodny z regułami AML. Pod tym względem Freedom Finance spełnia wyśrubowane kryteria bezpieczeństwa, będąc zarejestrowanym w UE brokerem z licencją CySec i posiadającym przedstawicielstwo w Warszawie. Natomiast akcje holdingu, do którego należy ten broker, notowane są na amerykańskim NASDAQ. Działalność brokera jest więc przejrzysta i ściśle uregulowana. 

Mocne i słabe strony Konta Oszczędnościowego D

Wśród mocnych stron należy wymienić wysokie oprocentowanie, wynoszące odpowiednio 2,5% dla EUR i 3% dla USD. Tak wysokie oprocentowanie lokaty nie jest łatwo znaleźć na rynku, szczególnie w sytuacji gdy stopy procentowe powinny w najbliższym czasie powoli maleć. Jeżeli tak wysokie oprocentowanie utrzyma się przez dłuższy czas, atrakcyjność tego konta oszczędnościowego na tle innych, podobnych produktów będzie jeszcze rosła. 

Freedom 24

Źródło: Bankier.pl, za Reuters, Credit Agricole

Konto D jest także bardzo wygodne w użytkowaniu. Można je doładować przelewem bankowym bez prowizji, albo natychmiastowo kartą bankową. W tym ostatnim przypadku 0% prowizji obowiązuje jednak tylko przez pierwsze 30 dni od otwarcia konta. 

Nie trzeba mieć też wielkiego kapitału, aby zacząć oszczędzanie na tym koncie. Nie ma ograniczeń co do wielkości depozytu. Zysk jest jednak wypłacany od salda 120 USD, co wynika z tego, że zysk dzienny nie może być mniejszy niż 1 cent amerykański dla gromadzenia środków w tej walucie.  

To konto jest także bardzo proste w obsłudze, a przyjazny interfejs użytkownika pozwala na łatwe dokonywanie zleceń dosłownie kilkoma kliknięciami. Zadowoleni powinni być także użytkownicy urządzeń mobilnych. Istnieje bowiem możliwość instalacji aplikacji na smartfony i tablety z systemami Android lub iOS, aby uprościć mobilne oszczędzanie z tym kontem.

Naturalnie, Konto Oszczędnościowe D nie jest produktem pozbawionym pewnych ograniczeń. Przede wszystkim, obsługuje ono kapitał w dwóch głównych walutach obcych, to jest w euro oraz w dolarach. Inwestorzy z Polski muszą więc brać pod uwagę spread walutowy, przy późniejszej wymianie euro lub dolarów na naszą walutę. 

Jednocześnie, inwestowanie w te waluty obce wiąże się także z ryzykiem kursowym. Jeśli na tym koncie utrzymujesz środki w dolarach, ponosisz ryzyko ewentualnego spadku kursu pary walutowej USD/PLN. Może to jednak korzystnie działać dla inwestora, jeżeli w przyszłości dolar będzie się umacniał wobec złotówki. 

Ostatecznie, decyzja o tym, czy zainwestować na Koncie Oszczędnościowym D należeć będzie więc do inwestora, który powinien przeanalizować przedstawione tu zalety i wady, sprawdzając czy ten produkt odpowiada jego oczekiwaniom dotyczącym ryzyka i potencjalnego zysku. Bez wątpienia jest to jednak jedna z ciekawszych ofert na rynku, zapewniając przynajmniej częściową ochronę kapitału przed inflacją. A ta z pewnością w Polsce łatwo nie odpuści, ponieważ według nowych prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, średnioroczna inflacja CPI w Polsce w 2023 roku powinna na koniec roku wynieść 11,9 procenta.

Inwestowanie w papiery wartościowe i inne instrumenty finansowe zawsze wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. Ani prognozy, ani wyniki z przeszłości nie są wiarygodnymi wskaźnikami przyszłych wyników. Przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji należy przeprowadzić własną analizę. W razie potrzeby należy zasięgnąć niezależnej porady inwestycyjnej u certyfikowanego specjalisty ds. inwestycji. Zakup akcji po cenach z IPO może wiązać się z dodatkowymi ograniczeniami.

materiał sponsorowany 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.