Menu

Menu

Obawy Związane z Bitcoinem – Dlaczego Niektórzy nie Ufają Bitcoinowi

Znaczna część populacji ludzkiej postrzega Bitcoin jako alternatywę dla tradycyjnych metod płatności, takich jak karty kredytowe czy gotówka. Ta wirtualna waluta szturmem zdobyła świat cyfrowy. Wiele osób i firm kupiło i przechowuje Bitcoiny w swoich portfelach kryptowalutowych.

Wiele przedsiębiorstw i handlowców akceptuje płatności Bitcoinem. Również giełdy kryptowalutowe, takie jak Bitcoin Era, odnotowały wzrost liczby użytkowników. Platformy te pozwalają ludziom zarejestrować się, zasilić swoje konta pieniędzmi fiat i handlować Bitcoinami. Być może można sprawdzić Stronie internetowej Bitcoin Era, jeśli jesteś zainteresowany handlem Bitcoin.

Ale nawet przy zwiększonym użyciu i przyjęciu wśród inwestorów, handlowców i kupców, niektórzy ludzie nadal nie chcą Bitcoin. Oto pewne obawy związane z Bitcoin, które powstrzymują niektórych ludzi przed przyjęciem tej kryptowaluty.

Bitcoin

Zmienność

Zmienność jest być może podstawową cechą charakteryzującą Bitcoina. Ta wirtualna waluta jest wysoce spekulacyjnym aktywem. Jeden Bitcoin można było kupić za około 1000 dolarów. Jednak w 2021 r. wartość tej waluty cyfrowej wzrosła ponad 70-krotnie.

Taki wzrost wartości może być świetną wiadomością dla osób, które już posiadają Bitcoiny w swoich portfelach kryptowalutowych. Nikt jednak nie gwarantuje inwestorom, handlowcom i użytkownikom, że ten trend się utrzyma. I to wyjaśnia reakcję Elona Muska po zakupie Bitcoinów o wartości 1,5 miliarda dolarów dla jego firmy Tesla.

Według Muska, ludzie powinni uważać Bitcoin za spekulację w tej chwili. Dlatego nie powinni inwestować wszystkich oszczędności życia w tę kryptowalutę. Ogólnie rzecz biorąc, zmienność Bitcoina sprawia, że inwestorom, a nawet niektórym zwolennikom kryptowalut, trudno jest utrzymać swoje tokeny.

Bitcoin nie jest produktywnym aktywem

Być może słyszałeś, że wiele osób inwestuje w Bitcoin. Bitcoin jest jednak wyjątkowym aktywem do kupienia. Inwestycja giełdowa umożliwia posiadanie części firmy lub przedsiębiorstwa. Jeśli firma odnosi sukcesy, staje się produktywna, dzięki czemu zarabia więcej pieniędzy dla inwestorów. Idealnie byłoby, gdybyś otrzymywał dywidendy na podstawie swojej inwestycji w firmę.

Podobnie uzyskuje się dochód, jeśli inwestuje się w nieruchomość przeznaczoną na wynajem. Można na przykład zdecydować się na określony zwrot z czynszu za wynajem nieruchomości lub z dochodów z działalności gospodarczej, na przykład 5%. Może to pomóc w określeniu kwoty, na jaką należy wycenić inwestycję, jeśli zdecydujemy się ją później sprzedać.

Ale ile można uzyskać rocznie z Bitcoinów? Zasadniczo ta wirtualna waluta nie generuje dochodu ani nie wytwarza przepływów pieniężnych, tak jak nieruchomość do wynajęcia czy biznes. Jest to handel tokenami za dowolną cenę, jaką ktokolwiek zechce za nie zapłacić.

Niepewna przyszłość

Nikt nie wie, czy Bitcoin w ciągu najbliższych kilku lat osiągnie powszechną popularność, czy też zniknie z rynku. Entuzjaści Bitcoina wierzą jednak, że kryptowaluta ta przyjmie się na szeroką skalę, a nawet stanie się globalną walutą cyfrową.

Ten argument przekonał wiele osób do zakupu Bitcoina. Wiele osób kupuje Bitcoin jako aktywo, wierząc, że jego cena będzie rosła w miarę jak górnicy będą zbliżać się do całkowitej liczby 21 milionów monet, zgodnie z protokołem kryptowaluty.

Jednak Bitcoin nie osiągnął jeszcze swojego celu, mimo że istnieje już od ponad dziesięciu lat. Dziś nie każdy handlowiec akceptuje płatności Bitcoinem. Również nie każdy konsument używa go do płacenia za usługi i towary. Co gorsza, niektóre rządy, np. w Chinach, zdelegalizowały Bitcoin.

Zmienność Bitcoina jest główną przeszkodą w jego używaniu jako codziennej waluty. Dodatkowo, Bitcoin ma problemy z zarządzaniem, a niektóre władze twierdzą, że przestępcy mogą go używać do prania brudnych pieniędzy, unikania opodatkowania i finansowania terroryzmu.

Uwagi końcowe

Podaliśmy pewne obawy związane z Bitcoinem, które powstrzymują niektóre osoby i firmy przed jego wprowadzeniem. Jednak ta wirtualna waluta zyskała znaczną akceptację i przyjęcie w niektórych sektorach gospodarki. Na przykład niektóre sklepy eCommerce i duże korporacje, takie jak MicroStrategy, akceptują Bitcoin. Ponadto niektóre firmy posiadają duże zasoby kryptowalut po zamianie swoich skarbów pieniężnych na Bitcoin. Tak więc Bitcoin może w końcu stać się globalnie akceptowaną walutą i inwestycją, pomimo obecnych obaw.

materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.