Menu
 • Menu

  Jak wybrać najlepszą giełdę Bitcoin?

  Wbrew pozorom wybór odpowiedniej giełdy kryptowalutowej to naprawdę bardzo trudne zadanie. Musi się z nim zmierzyć każdy inwestor, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Giełda Bitcoin musi charakteryzować się określonymi aspektami, które mówią o jej jakości. Jak wybrać najlepszą giełdę Bitcoin?

  Giełda Bitcoin

  Reputacja Giełdy Bitcoin

  To jedna z najważniejszych rzeczy, o jakiej musi pamiętać każdy początkujący inwestor. Reputacja mówi bardzo dużo o samej giełdzie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wpływają na nie głównie opinie wszystkich, bardzo często doświadczonych użytkowników. Osoby te chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z konkretnych giełd na wszelkich forach internetowych. Nie ma co się oszukiwać, niektóre serwisy zachowały się w sposób nieuczciwy w stosunku do swoich klientów, pozostałe odrzucały swoim systemem zabezpieczeń, który pozostawiał wiele do życzenia, a jeszcze inne były nieczytelne, czym korzystanie z nich było bardzo uciążliwe. Część giełd za sprawą swoich nieodpowiednich zabezpieczeń doprowadziła do straty środków za sprawą ataków hakerskich. Za takie błędy odpowiadamy my, czyli konsumenci, dlatego należy unikać takich serwisów. Zaufaną oraz polecaną giełdą z pewnością jest gielda-kryptowaluty.pl.

  Bardzo ważne jest, aby każda platforma została przez nas rzetelnie oceniona. Warto sprawdzić, czy klienci konkretnej giełdy skarżyli się na nią w przeszłości. Powinniśmy ocenić, czy takie informacje są istotne. W związku z tym warto prześledzić wszelkie dostępne dane na forach. W przypadku, gdy w dalszym ciągu będziemy mieli wątpliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu rozpocząć temat i zapytać o konkretną giełdę. Jeśli wyciągniemy wnioski z błędów innych, unikniemy naszych, a to jest przecież najważniejsze.

  Bezpieczeństwo Giełdy Bitcoin

  Każda giełda kryptowalutowa, bez wyjątku musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia. To niezwykle istotny aspekt, gdyż to on odpowiada za ochronę przed potencjalnymi atakami hakerów, a jak wszyscy wiemy, obecnie jest ich naprawdę sporo. W związku z tym, jeśli jest taka możliwość, warto sprawdzić, czy na konkretnej platformie oferowane jest tak zwane uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jeśli dana giełda nie może pochwalić się takim systemem, warto z niej po prostu zrezygnować.

  Opcja wymiany waluty fiducjarnej

  Giełdy kryptowalutowe możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie. Jakie?

  • Giełdy wymiany fiat-krypto na przykład Tokeneo;
  • Giełdy wymiany krypto-krypto, czyli na przykład Binance.

  Ta druga opcja pozwala nam na handel tylko i wyłącznie z użyciem kryptowalut. Co to oznacza? W takich wypadkach kupno konkretnego coina będzie mogło odbywać się tylko i wyłącznie z wykorzystaniem jakiejkolwiek innej kryptowaluty. W większości wypadków początkujący inwestorzy rezygnują z takich rozwiązań. Znacznie lepszą opcją jest giełda kryptowalutowa, na której jesteśmy w stanie dokonać całkowicie bezpośredniego zakupu konkretnej kryptowaluty za tak zwany pieniądz fiducjarny. Powinniśmy się jednak upewnić, czy dana giełda akceptuje oczekiwaną przez nas walutę.

  AML oraz KYC

  Wszystkie giełdy kryptowalutowe podlegają określonym przepisom, które regulują ich działanie. W większości wypadków odnoszą się one do konkretnej lokalizacji czy oferty, jaka skierowana jest do klientów. Spora część platform tego typu działa wedle prawa Know Your Custormer, czyli KYC oraz AML, czyli polityce, której zadaniem jest przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy.

  W związku z tym bardzo duża część giełd wymaga od swoich użytkowników rejestracji, a także przejścia przez określony proces weryfikacyjny, który będzie od nas wymagał użycia naszego dokumentu tożsamości. Warto również wspomnieć, że niektóre giełdy nie obsługują klientów z konkretnych krajów.

  Opłaty transakcyjne

  Osoby, które miały już do czynienia z giełdami kryptowalut z pewnością wiedzą, że ich ceny różnią się na poszczególnych platformach. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, że każda platforma pobiera od swoich użytkowników określone opłaty transakcyjne. W większości wypadków oparte są one na podstawie procentowej wartości każdej transakcji. Dla osób, które nie giełdzie działają już od dłuższego czasu, takie aspekty nie mają większego znacznie. Początkujący inwestorzy jednak powinni zwrócić szczególną uwagę na ten aspekty przy wyborze giełdy.

  Dostępność kryptowalut

  Zanim zaczniemy działać na danej platformie, należy zerknąć, jakie aktywa oferuje swoim klientom. Mimo tego, że Ethereum, Bitcoin czy Litecoin to jedne z najpopularniejszych kryptowalut, to wbrew pozorom nie każda giełda ma je w swojej ofercie. W związku z tym warto to sprawdzić, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *