Menu

Menu

Jak przygotować się do handlu walutami cyfrowymi?

Aby zacząć handlować bitcoinami natychmiast i osiągać zyski, zaleca się pracę na koncie demo przez co najmniej pierwszy miesiąc. Pozwoli to na przećwiczenie umiejętności otwierania transakcji i zarządzania nimi, jak również na porównanie rzeczywistych zmian kursów walut z wiadomościami i wydarzeniami na rynku światowym.

W przypadku kryptowalut ważne jest, aby zrozumieć, jakie perspektywy rozwoju ma dana kryptowaluta. Przewiduje się, że Bitcoiny osiągną tę granicę do 2140 r., co oznacza, że nadal można w nie inwestować.

Ogólnie rzecz biorąc, konieczne będzie zbadanie innych tendencji, takich jak:

  • maksymalne i minimalne wartości szczytowe;
  • pole wiadomości wokół wybranych monet cyfrowych;
  • kalendarz nadchodzących wydarzeń gospodarczych.

Doświadczeni inwestorzy nigdy nie wchodzą na rynek w pobliżu „ekstremów” trendu. Jeśli aktualny kurs jest bliski maksymalnemu, lepiej nie kupować kryptowaluty na samym szczycie. I odwrotnie: na dnie trendu spadkowego nie sprzedaje się go. Bardziej opłacalne jest czekanie na przełamanie high/low albo na odwrócenie ceny. Kiedy poziom wartości znajduje się w ramach trendu, handel kryptowalutami może odbywać się bez ograniczeń.

Oglądanie wiadomości często pozwala przewidzieć wzrost lub spadek wartości aktywów. Pomocne będzie korzystanie z kalendarza ekonomicznego. Wymienia on najważniejsze wydarzenia − publikacje wskaźników ekonomicznych, statystyki ludności. Chociaż kryptowaluta nie jest bezpośrednio związana z żadnym krajem, handel w parach z dolarem amerykańskim zmusza do rozważenia wpływu tej waluty na Bitcoina BTC.

Jakie narzędzia pomogą w osiągnięciu zysku?

inwestycje

Dobre platformy handlowe oferują wiele wbudowanych wskaźników do wizualizacji bieżących trendów rynkowych. Opierają się one na danych technicznych z poprzednich okresów, co można nazwać „pokazywaniem historii”. Jeśli trader dopiero zaczyna zastanawiać się nad tym, jak prawidłowo handlować kryptowalutami, najlepiej, aby skupił się na badaniu wskaźników. Pomogą one zrozumieć aktualny trend i szybciej zaplanować swój handel.

Oprogramowanie pozwala na automatyzację operacji handlowych. Do tego celu wykorzystywane są skrypty i roboty, takie jak bitcoin code. Jeśli inwestor używa typowej strategii, rutynowe działania, np. ustalanie cen zamknięcia dla zysku/straty i otwieranie nowych zleceń, są przenoszone do programu. Czasami początkujący korzystają z rozwoju stron trzecich i podczas gdy oni dowiadują się, jak handlować bitcoinami na giełdzie, oprogramowanie robi to za nich.

W miarę zdobywania doświadczenia wskaźniki i roboty mogą stać się zbędne, ale funkcje rysowania na platformie często są nadal używane. Wyznaczają one trendy, kluczowe poziomy i figury analizy technicznej.

Analiza techniczna i fundamentalna podczas handlu kryptowalutami

Patrząc na wykres platformy inwestycyjnej, handel kryptowalutami jest podobny do handlu parami walutowymi na rynku Forex. Tworzą się świece, trendy, minima i maksima. Jednak sytuacja z bitcoinem i altcoinem jest nieco inna. Rynek kryptowalut nie ma takiej samej historii jak dolar amerykański czy funt brytyjski. Ponadto cyfrowe monety nie są związane z żadnym krajem, więc wydarzenia w poszczególnych krajach nie mają bezpośredniego wpływu na kurs wymiany.

Podstawowe zasady analizy technicznej muszą być stosowane z pewnymi zastrzeżeniami:

  • Cena rynkowa bierze pod uwagę wszystko − na Bitcoina większy wpływ ma powszechna ekscytacja wokół dramatycznego wzrostu kursu wymiany, więc nie można poważnie polegać na tym czynniku;
  • Rynek podlega trendom − ta zasada sprawdza się również w przypadku kryptowalut. Jeśli rozpoczął się trend, cena zmienia się stopniowo, z korektą;
  • Historia się powtarza − momentum Bitcoina jest tak duże, że nie ma jeszcze powtórek cenowych.

Analiza fundamentalna, tak jak jest używana do oceny trendów w parach walutowych, takich jak EURUSD, nie ma zastosowania do kryptowalut. Doświadczeni traderzy uważnie śledzą wiadomości na portalach społecznościowych i forach tematycznych. To właśnie tam można znaleźć informacyjne powody spadku lub wzrostu kursu walutowego. Np. wiadomość o włamaniu na inną giełdę ma znaczący wpływ na cenę danej kryptowaluty.

pieniądze

Handel według trendu i według korekty

Bitcoiny są bardzo zmiennymi aktywami. To nakłada ograniczenia na metody handlu. Ale handlowcy mają wystarczająco dużo sposobów, aby zarobić na takich agresywnych aktywach. Handel Bitcoinami na giełdzie odbywa się głównie w kierunku trendu, który w ciągu ostatniego roku się nie zmienił (pozostał wzrostowy). Niektórzy eksperci są jednak zdania, że bezpieczniej jest zarabiać na spadkach i korektach cen po kolejnych wzrostach.

Materiał partnera publikacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.