Menu

Menu

Jak inwestować w kryptowaluty w 2021 roku

Bitcoin był uważany za nic więcej niż interesujące zjawisko, kiedy po raz pierwszy pojawił się w 2009 roku. Technicy i futurolodzy mogli ogólnie zobaczyć przyszły potencjał kryptowaluty, ale nie cieszyła się ona dużym zainteresowaniem jako inwestycja.

Z biegiem lat, gdy setki innych kryptowalut pojawiły się i zniknęły, bitcoin stał się jednak nosicielem tej waluty. Ten punkt nie został przeoczony przez inwestorów i spekulantów. Niektórzy zaczynają teraz postrzegać kryptowalutę jako alternatywną globalną walutę, która ostatecznie zastąpi suwerenne waluty, takie jak dolar amerykański i euro.

kryptowaluty

Aktywność handlowa jednak przyciągnęła również dużą liczbę spekulantów. Stawiają na kryptowaluty – w szczególności bitcoin – wznoszące się na sam Księżyc. Spekulanci rzadko poważnie podchodzą do podstawowych czynników. Widzą nagły i gwałtowny wzrost cen, a cokolwiek to jest, przyciąga ich uwagę.

Ten artykuł nie ma na celu uznania bitcoin ani żadnej innej kryptowaluty. Zamiast tego jest to ogólny przewodnik dla każdego, kto chce zacząć inwestować w kryptowalutę lub wymieniać ją w wymiana kryptowaluty. Możliwe, że kryptowaluty będą nadal iść do przodu w ciągu najbliższych kilku lat. A jeśli obstawiasz taki wynik, mamy nadzieję, że te informacje pomogą.

Czym są kryptowaluty i jak działają?

Kryptowaluta oparta jest na technologii blockchain. Jest to łańcuch rejestracji i rozpowszechniania informacji, który nie jest kontrolowany przez żadną instytucję. Zamiast tego działa jako zapis transakcji cyfrowych, które są niezależne od banków centralnych.

Istnieją różne szczegóły techniczne związane z technologią blockchain, które możliwe warto zbadać, jeśli nie doprowadzi cię to do śpiączki technologicznej. Zasadniczo eliminuje pośrednika – na przykład bank – i pozwala kupującym i sprzedającym prowadzić interesy bezpośrednio między sobą. Powinno to również służyć zmniejszeniu, a nawet wyeliminowaniu opłat transakcyjnych, co jest główną częścią przyciągania kryptowaluty.

Najpopularniejszą kryptowalutą jest bitcoin, którego cena jest regularnie monitorowana w największych mediach finansowych. W rzeczywistości istnieją jednak setki kryptowalut, w tym wiele z nich już pojawiło się i zniknęło.

W tym momencie wydaje się, że dwie główne atrakcje kryptowaluty to:

  1. Możesz go posiadać i używać anonimowo, oraz
  2. Podatna na eksplozje cen, które mogą sprawić, że będzie wyglądać jako inwestycja.

A dla tych, którzy kupili kryptowalutę przed eksplozją cen w 2017 r. lub ostatnią podwyżką cen w 2020 r., była to prawdopodobnie najlepsza inwestycja w wielu portfelach.

Co więc powinieneś zrobić, jeśli chcesz wziąć udział w akcji kryptowaluty?

Jak inwestować w kryptowaluty

Jak możesz sobie wyobrazić, nie możesz pójść do lokalnego banku, a nawet firmy brokerskiej (jest jeden wyjątek, który omówimy później) i kupić kryptowalutę. Nadal jest postrzegana jako coś egzotycznego w świecie instytucji finansowych. Ponieważ nie jest dobrze zbadana i praktycznie nieuregulowana, większość instytucji finansowych nie chce sobie z nim mieć z nim do czynienia. Z tego powodu ma tendencję do działania w ramach własnej sieci.

Sprawdź nasze wskazówki, jeśli chcesz zacząć inwestować w kryptowaluty.

1. Przydziel tylko niewielki procent swojego portfela na kryptowaluty

Będziesz musiał wcześniej zdecydować, jaką część swojego portfela chcesz przeznaczyć na kryptowalutę. Biorąc pod uwagę najnowsze osiągnięcia, szczególnie w cenie bitcoina, podjęcie racjonalnej decyzji może być trudne. Wszystkie inwestycje są zarządzane przez połączenie chciwości i strachu, więc może być trudno utrzymać część chciwości pod kontrolą, biorąc pod uwagę sukcesy kryptograficzne pokazane w ostatnich latach.

Bez względu na wszystko kryptowaluta powinna jednak być tylko bardzo niewielką część Twojego portfela. Ile dokładnie – zależy wyłącznie od Ciebie. Musisz jednak być ostrożny inwestując ponad 10%, a nawet 5%

Zrozum, że kryptowaluta nie jest inwestycją w tym samym sensie, co akcje. Podobnie jak inwestycje w złoto i srebro, nie przynoszą odsetek ani dywidend. To, że kryptowaluta będzie dobrą inwestycją, wszystko zależy całkowicie od tego, jak znacznie wzrośnie jej cena – i pozostanie tam przez jakiś czas.

Kryptowaluty nie były przeznaczone do inwestowania. Są pośrednikami wymiany. Były one powszechnie postrzegane jako alternatywa dla suwerennych walut, takich jak dolar, jen i euro. Uważano, że ostatecznie będą one stanowić bardziej skuteczny środek handlu, szczególnie w Internecie. Wynika to z faktu, że jej wartość zależy wyłącznie od rynku, a nie od manipulacji, jak to zwykle bywa w przypadku walut suwerennych.

Przynajmniej do tego momentu kryptowaluty jednak nie spełniały zadowalająco roli środka wymiany. Akceptuje je tylko bardzo ograniczona liczba kupców, więc większość handlu odbywa się między poszczególnymi osobami.

Wymieniaj kryptowaluty anonimowo w dowolnym wolumenie z gwarantowaną stałą stawką.

Do tego momentu zarówno obecne wykorzystanie, jak i przyszłość kryptowalut pozostają niepewne.

2. Wybierz swoją kryptowalutę

Jest to jedna z prawdziwych komplikacji związanych z kryptowalutą. Nie jest to jedna, ale setki. Może nawet ponad tysiąc.

Komplikuje to fakt, ponieważ coraz więcej osób stale korzysta z Internetu. Musi to być zrównoważone przez rzeczywistość, że setki kryptowalut już przyszły i zniknęły. A cała koncepcja kryptowaluty powstała zaledwie około dziesięć lat temu.

Teraz najdroższą kryptowalutą jest bitcoin. Jest to również kryptowaluta, która przyciąga najwięcej uwagi i dolarów inwestycyjnych. Na bardzo odległym drugim miejscu znajduje się Ethereum, a są też inne, takie jak Zcash, Dash i Ripple.

Biorąc pod uwagę dominującą pozycję bitcoina, wydaje się najbardziej niezawodnym spośród wszystkich dostępnych kryptowalut. W rzeczywistości bitcoin stał się praktycznie synonimem „kryptowaluty”. Interesujące w tym względzie jest to, że chociaż media uważnie obserwowały akcję cenową bitcoin, niektóre kryptowaluty wykazały się jeszcze lepiej.

Jedna odpowiedź do “Jak inwestować w kryptowaluty w 2021 roku”

  1. Dakota pisze:

    Właśnie rynek powiedział sprawdzam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.