Menu

Menu

Inwestowanie w Bitcoin w 2019 roku

Jeśli rozważasz podjęcie inwestycji w ostatnim czasie, na pewno natrafiłeś na informacje kryptowalutach. To jeden z najpopularniejszych tematów w ostatnich latach. Kryptowaluty są przedmiotem nieustających dyskusji. Bez trudu znajdziemy opinie osób, które utraciły swoje oszczędności oraz zwolenników, którzy pomnożyli swoje środki dzięki kryptowalutom.

Inwestowanie w Bitcoin

Co przyniesie 2019 rok inwestorom?

Pierwsza połowa 2019 roku pokazała, że tak jak w poprzednich latach, po Bitcoinie możemy spodziewać się zarówno wzlotów, jak i upadków. To oznacza, że masz szanse na duże zyski, o ile zadbasz o właściwą strategię. Pomimo różnych problemów (np. z wydajnością), Bitcoin wciąż pozostaje królem walut cyfrowych. Jednocześnie inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup altcoinów.

Jak wyglądają przewidywania na drugą połowę roku?

Jeśli chodzi o Bitcoina, prognozy są bardzo zróżnicowane. Zebraliśmy najpopularniejsze przewidywania w jednym miejscu. Według nich przyszła cena Bitcoina waha się od 0 do 1 mln USD.

Inwestowanie w Bitcoin

Prognozy negatywne

Twórca Microsoftu, Bill Gates, uważa, że Bitcoin jest aktywem, które niczego nie produkuje i nie powinno drożeć. Podobną opinię wygłosił Joe Davis. Główny ekonomista Vanguard twierdzi, że Bitcoin nie posiada wartości, a jego cenę napędza jedynie popyt spekulacyjny.

Podobne prognozy wygłaszają niektórzy światowi eksperci. John R. Stark, wieloletni specjalista w SEC (amerykańskim nadzorze finansowym), jest pewien, że pewnego dnia wartość Bitcoina wyniesie 0 USD. Ekspert uważa, że waluta nie ogrywa znaczącej ani pożytecznej roli w społeczeństwie, a jedynie jest narzędziem w rękach spekulantów oraz kryminalistów.

Niektórzy ekonomiści nie przewidują aż tak drastycznej przyszłości Bitcoina, jednak również obstawiają duże spadki. Jedną z takich osób jest Kenneth Rogoff, który powiedział, że cena najsłynniejszej waluty cyfrowej za około 10 lat może być warta około 100 USD.

Prognozy pozytywne

Negatywne przewidywania dla Bitcoina mogą skutecznie zrazić potencjalnych inwestorów. Z drugiej strony nie brakuje prognoz optymistycznych, mówiących o znacznym wzroście wartości oraz potencjale Bitcoina.

Jedną z najbardziej znanych postaci w świecie kryptowalut jest Bobby Lee. Według niego w przyszłości możemy oczekiwać wzrostu Bitcoina do kwoty 1 mln USD. Prezes Bitcoin Foundation przewiduje jednak, że droga do osiągnięcia tej wartości potrwa jeszcze kilka lat, a Bitcoin zaliczy jeszcze nie jeden spadek wartości.

Max Keiser z Heisenberg Capital przewiduje wzrost wartości do nawet 100 000 USD. Warto pamiętać jednak, że ekspert miał podobne prognozy na 2018 rok, które oczywiście nie doszły do skutku.

Współzałożyciel Kenetic Capital, Jihan Chu twierdzi, że ludzie dopiero zaczynają dostrzegać wartość Bitcoina. Kryptowaluta ma kontynuować kierunek wzrostu w kolejnych latach. Oprócz tego Chu wskazuje na próby przejęcia rynku przez kolejnych gigantów, lokujących swój kapitał właśnie w kryptowalutach.

Inwestowanie w Bitcoin

Inwestowanie w Bitcoina – nasze porady

Podsumowując prognozy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy inwestowanie w Bitcoin jest jeszcze opłacalne. Jeśli chcesz rozpocząć tą przygodę w najbliższym czasie, na pewno będziesz potrzebować przemyślanej strategii. Z naszej strony polecamy przestrzeganie zasad skutecznego inwestowania. Zebraliśmy dla Was najważniejsze z nich:

  1. Zdobądź jak największą wiedzę. Warto poświęcić czas na zrozumienie funkcjonowania Bitcoina. To uchroni Cię przed podejmowaniem złych decyzji oraz szybką utratą oszczędności.
  2. Śledź wydarzenia polityczne, gospodarcze, osiągnięcia technologiczne oraz zmiany prawne. Wszystko ma wpływ na przyszłą wartość Bitcoina.
  3. Wybieraj inwestycje, które są zgodne z poziomem Twojej wiedzy i doświadczenia. Opcje binarne oraz kontrakty CFD są zarezerwowane dla profesjonalnych handlowców.
  4. Na rynku nie brakuje oszustów, którzy chcą wykorzystać naiwność amatorów. Jeśli dopiero zaczynasz na rynku kryptowalut zachowaj szczególną czujność i nie ulegaj pokusie zbyt szybkich zysków.
  5. Właściwe zabezpieczenie Bitcoinów to podstawa. Wybierz odpowiedni portfel i platformę do tradingu, jak np. Bitcoin Trader Opinie na temat najlepszych znajdziesz na forach internetowych oraz zaufanych portalach nt. kryptowalut.
  6. Inwestuj wyłącznie środki, których utrata nie zaburzy Twojej stabilności finansowej. Ewentualna porażka będzie mniej bolesna i nie narazi Cię na duże problemy.

Inwestowanie w Bitcoin

Co jeśli nie Bitcoin?

Jeśli interesuje Cię świat kryptowalut bądź na bieżąco z innymi aktywami. Jedna z najbardziej znanych alternatyw to litecoin, który powstał w 2011 roku. Mimo dużej początkowej popularności waluta napotkała jednak na problemy z rozwojem.

Drugą alternatywą jest ethereum. Ta opcja szybko stała się jedną z głównych kryptowalut przez duże wzrosty wartości. Niestety w ostatnim czasie ETH zaliczył drastyczny spadek. Jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. Według ankiet przeprowadzonych wśród inwestorów wartość waluty prawdopodobnie niedługo znów wzrośnie.

Świat kryptowalut wciąż rośnie i nie jesteśmy już skazani wyłącznie na Bitcoina. Na przykładzie ostatnich miesięcy widać, że kurs najpopularniejszej waluty znacznie wyhamował. Ciągły wzrost cen jest niemożliwy, jeśli weźmiemy pod uwagę obowiązujące mechanizmy rynkowe. Dlatego koniecznie rozważ również inne alternatywy.

Jedna odpowiedź do “Inwestowanie w Bitcoin w 2019 roku”

  1. troper pisze:

    Polecam kierunek XTB – duży potencjał, spore możliwości, jest demo, są wszystkie istotne narzędzia. A co z tego wyciągniecie, to już całkiem inna kwestia. Rynek stwarza fajne warunki, można całkiem nieźle zarobić, ale generalnie kryptowaluty są mega wciągającym tematem.Tylko na tym rynku dużo większy jest potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.